Skocz do zawartości

Do Poznaniaków i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dawaj no z Polarisem do tej mojej Cianki, jak gadaliśmy :)

Jak kogo jeszcze przyciągniecie, to sprzeciwów nie będzie :)

Ja z kolei te twoje lornety chętnie zobaczyłbym.

 

Choć ICM wszystko w czarnych barwach maluje, to u mnie ta noc zapowiada się całkiem śliczniuchno!

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dodałem swoje zgłoszenie na maila. Ciekawe jak to bedzie wyglądać.

Rozumiem że firma sprzedająca sprzęt astro promuje swoje produkty. W programie bedzie piwo :Beer: : ja będe samochodem więc ta opcja raczej odpada może jedno na początek, ognisko owszem owszem, Obserwacje. Rozumiem, że w tym miejscu dadzą nam sprzęt do testowania, a czy przyjerzdżacie z własnym sprzętem, czy może to będzie nie na miejscu? tzn. troche nie fair w stosunku do organizatora?

Znam trochę terny Starołęckiej to peryferia Poznania małe domki, troche lasu, niebo chyba nie tak ciemne, ale nie bedę pesymistą, jak będzie to sie obaczy pozdr Robert

 

Cholercia...od urodzenia mieszkam i lasów to ja tu zbytnio nie mam :ha: W strone Głuszyny i na Dzikim Osiedlu to jeszcze, ale na Starołęce....lasy :blink: ...co do nieba to starsznie bije od miasta od północy...ale jak jest ładna pogoda to nie jest tak targicznie...Kusząco brzmi.....kurcze...może wpadne w końcu bo nigdy sie wybrac nie mogę :D ....o ironio...a 150 metrów mam :blink::ha:

No to może do zobaczenia :Salut:

Panie Andrzeju, Panie Macieju....prosimy wystawic wasz sprzęt :Beer: Niech firma nie oszczedza :D Bo tam zaplecze macie...i to jakie :Salut:

 

:Boink: o matko :Boink:

A JA przeczytałem że 9 września :Boink:

I sie dziwiłem co juz recenzje są :Boink:

Bez komentarza :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołączam, a do kiedy będziesz?

W sumie może to być każdy dzień - służe podwózką z Obornik do Trzcianki

:Beer:

 

No i fajnie:-) ciesze się ,że tak miło mnie przyjmujecie..jestem do piątku..nie wiem jak dzis z pogodą..ale też uwqażam ,że im wsześniej tym lepiej..więc może dziś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na miejscu. Wczorajsza noc byla ... w kratkę, po północy przez dwie godziny było fajowo!

 

Chodzą słuchy, że masa grzybów rośnie w tutejszych lasach. Nad jeziorem w dzień też jest co robić.

 

:Beer:

 

P.S. W razie czego: 0 609 097 663. Moja komórka się rozładowała... a z nią ładowarka :D

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie w Trzciance BYŁO :)

Przyjechali Ignisdei i Waldixs. Najpierw sobie pogadaliśmy u mnie w domciu, na tematy przeróżne, czekając na zmrok. Później pojechaliśmy nad to moje jeziorko.

Nie popieściła nas pogoda, ale mieliśmy kilka duuużych dziur w chmurach, z całkiem niezłą przejrzystością atmosfery. Rozstawiliśmy prawie wszystkie nasze sprzęta, no i lukaliśmy, co akurat było w zasięgu :) Gdy tuż po północy znów się zaciągnęło całkowicie niebo- pożegnaliśmy się. Niestety, już za parę godzin trzeba DO ROBOTY :(

Czy było warto? Odpowiedź jest jasna :)

 

Dzięki za mile spędzony czas :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również się podobało:-)..żałuje tylko ,że nie bywam często w Poznaniu..bo warto przejechać się kawałeczek..Niebo jest super to zapewne za sprawą niejakiego "Szamana" z Trzcianki:-) i jego Uroczej żony:-)

 

Jeśli dopisze pogoda to pewnie przed wyjazdem pojawie się tam:-)..Bo naprawde warto!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Pora na moją skromną relację ze spotkania.

Otóż jak wyżej koledzy pisali spotkaliśmy się w doborowym towarzystwie u Wiecha w Trzciance aby przeczekać do zmierzchu, przy przedobserwacyjnej herbatce. Przemieniła się ona wkrótce w wystawną kolacja jaką ugościła nas gospodyni domu. Gdy się ściemniać miało, posileni, w składzie Saywiehu, Renata, Waldixs oraz ja udaliśmy się do wypożyczalni sprzętu wodnego Wiecha - czyli miejsca obserwacji, jako specjalny członek załogi dołączył do nas mały Emil. Nie liczyliśmy na "wodotryski" pogoda była raczej niepomyślna, przeważnie nad głowami wisiał nam gęsty kożuch, bywały jednak dziury w chmurach które skwapliwie wykorzystywaliśmy aż do bólu. I nie były to zwykłe dziury a prawdziwe „otwarcia nieboskłonu” -

kipiące bielą konstelacji niebo na Trzcianką rzeczywiście jest diabelnie ciemne, widziałem naprawdę obrazy jakich nie udało mi się zobaczyć nigdy przedtem .

A teraz pora na sprzęt:

były:

Synta 8"

Berkut 25x70 na statywie

Skyluxik

malutki Tał Alkor

I moja syncia 130/650

78bb24f43515dd27m.jpg

78406c8865faf413m.jpg

4d8dc3c8c4446fe9m.jpg

97ecde61e19b4c86m.jpg

A

oto co zobaczyliśmy:

Oczywiście: M-31

M-13 globulkę w Herkulesie

wirówkę M-51 + NGC 5195, w Psach Gończych

M-57 Obwarzanek w Lirze

Gromady otwarte NGC 869, 884 w Perseuszu (Chichoty)

oraz M52 gromadę otwartą w Kasjopei.

Na takie małe prześwity to spory plon. Ale najwazniejsza była niezapomiana atmosfera towarzysząca spotkaniu i szkoda tylko że była to niedziela i trzeba było wcześnie kończyć, bo później noc się dopiero rozkręciła na dobre, „przystań” Wiecha ma naprawdę niesamowity klimat: absolutna ciemność, plusk wody i przelatujące nisko nietoperze, wymarzone miejsce na ewentualne spotkania. Waldixs obiecał że następnym razem kiedy będzie w Poznaniu z pewnością dołączy. Zachęcamy też innych astro-amatorów z okolic którzy samotnie gryzą niebo, niezależnie od poziomu posiadanej wiedzy by ujawniali się i dołączali bez krępacji, wszyscy się przecież uczymy i mnie (laika) to spotkanie wiele nauczyło, jest naprawdę warto.

Dziękuje obecnym za super wieczór do zobaczenia :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , że będe i pewnie jeszcze w tym tygodniu:-) jeśli oczywiście Wiechu nie ma nic przeciwko i pogoda dopisze..Robert napisałeś " Święte słowa" nie ważna jest posiadana wiedza czy super sprzęt za wiele tys.

Fajnie ,że jest ktoś kto ma ochote się spotkać i się SPOTYKA!!!...no i atmosfera Wiecha widziałem drugi raz a czułem jakbym go znał o wiele dłużej..szkoda tylko , ze nikt wiecej nie dojechał..ale mam nadzieje ,że z czasem spotkania czy to U Wiecha czy gdzie indziej będą częściej organizowane..

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... dzięki za miłe słowa. Renacie i mi było baaardzo przyjemnie, że was gościliśmy. Miło jest mieć fajnych kumpli ;):)

Prostujemy tylko to odnosnie kolacji... no wystawna to nie byla : parę sznytek z okrasą i herbatka.

 

Nie mam nic przeciwko !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Spotkania naprawdę się przydają. Tym bardziej, że mobilizują do poszerzania wiedzy. Łatwiej jest też przejsć przez kolejne szczeble "wtajemniczenia". Do tego naprawdę jestem dumny z tego, że mam u siebie takie warunki - o niebo rzecz jasna chodzi.

 

Zapraszam każdego, kto chce w miłej atmosferze polukać i pogadać o forum, sprzęcie itd.

 

Aaaaa... no i jeszcze do listy obiektów doliczmy Drogę Mleczną, obserwowaną przez dwucalowy okularek.... pycha, prawda?

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Letko, że spoko, a zarówno spoko bo letko :D

 

Albo do mnie, albo ja gdzieś tam. Może jednak do mnie? Dlaczego? Mam nadzieję, że z pogodą będzie dla ciebie "do trzech razy sztuka" :)

 

Ostatnio trochę pisuję na gg z dwoma osobami z moich okolic. Może dołączą. Może i namówię jeszcze jedną osobę, z dalszych stron. Nie wiem czy Polaris będzie miał czas, u niego z tym różnie bywa. Ale w Poznaniu i tych naszych okolicach jest więcej osób, które powinny być zainteresowane. Nie mam tu na myśli Ignisdei i Tafiga, bo to dla mnie oczywistość ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox, bedę tam! :D a może tak astro - sylwester obserwacje szampanskoje i kawior oraz ognicho, jesli nie sylwster to piątek 29, bo w inne dni pracuję :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astro-impra w Ciance, a później na Sylwka na Stary Rynek?

Ech... chyba nie dam rady, dzieciaki nie dadzą tak uciec. No i Hobo trzeba przypilnować- boi się biedactwo huku petard ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astro-impra w Ciance, a później na Sylwka na Stary Rynek?

Ech... chyba nie dam rady, dzieciaki nie dadzą tak uciec. No i Hobo trzeba przypilnować- boi się biedactwo huku petard ;)

 

:Beer:

No pewnie że tak, to głupi pomysł zapomniałem jednak że sobota to 30 więc impra może być 30-go. :Beer:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.