Skocz do zawartości

Do Poznaniaków i nie tylko


Kimo

Rekomendowane odpowiedzi

To pewnie jak ja z Adamem byliśmy obok stanowiska gdzie na monitorku pokazywali Łyska (za rurą Krzysztofa Kamińskiego) to ty pewnie stałeś w kolejce do domu lunetki... tylko tak się zastanawiam po co tam tak sługo stałeś. Ja bym nie stał tyle czasu po to by zobaczyć wcale nie rewelacyjnego jowisza (pomijam tu te chmurki wysokie, które przyszły nad Poznań) czy też księżyca przez może minutę, albo nawet i nie.

 

Trzeba było olać Zeissa :D i poczekać do po północy i w spokoju sobie popatrzeć przez niutonka Krzyśka na Jowisza i Księżyca tak jak z Adamem zrobiliśmy. Wteyd już wiary nie było. A jak mówiłem wcześniej warunki były nie za dobre bo już nie mogliśmy dobrze złapać ogniska na Jupku choć widok był bardzo dobry.

Przez Zeissa patrzyłem na Marsa jakiś czas po opozycji i na Księżyc. I rewelacji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie jak ja z Adamem byliśmy obok stanowiska gdzie na monitorku pokazywali Łyska (za rurą Krzysztofa Kamińskiego) to ty pewnie stałeś w kolejce do domu lunetki...

 

Trzeba było olać Zeissa :D  i poczekać do po północy i w spokoju sobie popatrzeć przez niutonka Krzyśka na Jowisza i Księżyca tak jak z Adamem zrobiliśmy. Wteyd już wiary nie było.

 

Ha,ha to pewnie staliśmy przy newtonie obok siebie, bo po "porażce" przy Zeissie właśnie tam się przeniosłem. Czas na zmianę okularów na nosie :D Faktycznie ludzi przy teleskopie była garstka, a i obraz była nieporównywalnie lepszy i niezabarwiony fiolecikiem. No cóz nauka na przyszłośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość ignisdei

Witam, a gdzie można obserwowac niebo w Poznaniu przecież swiateł jest multum zerowa widoczność, ja mieszkam 30 km od Poznania w Obornikach mała miescina i mieszkam za miastem niebo ciemne widoczność średnia - dlatego szukam miejsca z idealną widocznością. Osobiście powiem Ci że gdy spojże w strone Poznania nad lasem unosi sie taka łuna jakby się paliło. Pozdr Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Jeśli zbierze sie grupka kilku osób możemy spotkac sie i poobserwować w jakimś ciekawym miejscu lub choćby u mnie Obornikach mam ogród i dom za miastem swiatła tylko okolicznych latarni, wiadomo browary i wymaina doświadczeń, prezentacja sprzętu, ,można przyjechac ze swymi kobietami dziećmi, zrobić piknik co wy na to?

Może nad tymi jeziorami? Pozdr Robert :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szukam mozliwosci przetestowania okularow orto (9 lub 7mm) i zooma lantana (8-24mm) na moim Maku (1,25").

 

Jesli ktos z okolic Poznania ma takowe i jest chetny na wspolne obserwacje to czekam na kontakt.

 

:Beer:

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam mozliwosci przetestowania okularow orto (9 lub 7mm) i zooma lantana (8-24mm) na moim Maku (1,25").

 

Jesli ktos z okolic Poznania ma takowe i jest chetny na wspolne obserwacje to czekam na kontakt.

 

:Beer:

 

Pozdrawiam

Marcin

Ja równiż się piszę :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Mam nadzieję, że już niedługo będę miał możliwość dołączenia do spotkań poznańskiej grupy :Salut: Powodem mojej "przeprowadzki" do PO są studia informatyki :szczerbaty:

 

Pozdro

Rad Radish

 

Zapraszamy!!! :helo::banan:

 

Kolejny okularnik? B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W poniedziałek o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie u Lukasza Wojtyniaka z okazji zaćmienia słońca :D

Jest cień szansy na prześwity i zobaczenie tego zjawiska, które tak prędko znów nie nastąpi.

Ja będę dysponował:

Montażem Astro-5 z napędami, refraktor zeiss 54/540 i aparat cyfrowy olympus C-460zoom.

 

Łukasz najprawdopodobniej będzie dysponował swoim optisanem 120/900 lornetkami 7x50 i 20x60 oraz aparatem Olympus C-760 Ultra Zoom.

Kontakt z nami:

Mój numer: 661081982

Numer Łukasza: 510282327

 

Serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cień szansy na prześwity i zobaczenie tego zjawiska, które tak prędko znów nie nastąpi.

Nio to Adaś zależy o jakim mowisz ;) , bo jeśli o obrączkowym to zdaje sie w 2011 (dane z gazeta.pl, osobiście nie sprawdzałem aż tak daleko), a jeśli chodzi o zaćmienie częściowe w Polsce to prawie identyczne będzie przy końcu marca przyszłego roku, czyli za pół roku ;).

Łukasz najprawdopodobniej będzie dysponował swoim optisanem 120/900 lornetkami 7x50 i 20x60 oraz aparatem Olympus C-760 Ultra Zoom.

... dwoma rzutnikami (lornetkowy i teleskopowy). Ten drugi jest na chodzie, nad pierwszym musze popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to Adaś zależy o jakim mowisz wink.gif , bo jeśli o obrączkowym to zdaje sie w 2011 (dane z gazeta.pl, osobiście nie sprawdzałem aż tak daleko), a jeśli chodzi o zaćmienie częściowe w Polsce to prawie identyczne będzie przy końcu marca przyszłego roku, czyli za pół roku wink.gif.

Trzeba przecież jakoś ludzi zachęcić no nie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.