Skocz do zawartości

Do Poznaniaków i nie tylko


Kimo

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba przecież jakoś ludzi zachęcić no nie? :D

Dzisiaj mieli szansę ludzi z redakcji pogodowej TVP ludzi zachęcić do obserwacji zjawiska ale zrobili to tak skończone barany za przeproszeniem. Obwieścili, że w Hiszpanii i Portugalii będzie widoczne całkowite. Jak by chcieli to już lepiej by powiedzieli w Polsce całkowite :D. Przynajmniej by trochę ludzi zachęcili.

A radio RMF pogubiło sporo zaćmień- "kolejne w Europie w 2026 roku". To ciekawe bo będzie widoczne w Polsce w 2006 już. No chyba że Polska to nie Europa :unsure: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mieli szansę ludzi z redakcji pogodowej TVP ludzi zachęcić do obserwacji zjawiska ale zrobili to tak skończone barany za przeproszeniem. Obwieścili, że w Hiszpanii i Portugalii będzie widoczne całkowite. Jak by chcieli to już lepiej by powiedzieli w Polsce całkowite :D. Przynajmniej by trochę ludzi zachęcili.

A radio RMF pogubiło sporo zaćmień- "kolejne w Europie w 2026 roku". To ciekawe bo będzie widoczne w Polsce w 2006 już. No chyba że Polska to nie Europa :unsure: .

Ech, czepiasz się! Ciebie też się czepialscy mogliby czepiać! ;)

Wytłumaczenie pojęcia zaćmienie obrączkowe przekraczałoby ramy czasowe okienka pogodowego!

 

A zresztę - jakie to ma znaczenie? I tak nic nie zobaczymy, takiej mgły jak dzisiaj dawno nie widziałem!

 

... jeśli o obrączkowym to zdaje sie w 2011 (dane z gazeta.pl, osobiście nie sprawdzałem aż tak daleko), a jeśli chodzi o zaćmienie częściowe w Polsce to prawie identyczne będzie przy końcu marca przyszłego roku, czyli za pół roku.

A mógłbyś sprawdzić, choćby w KALENDARZU ASTRONOMICZNYM NA XXI WIEK, przecież szydzisz z nie znających się zupełnie na astronomii redaktorów.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaa... no koments.

Szydze? ciekawe jak. Przykro mi, że po pierwsze uwarzasz że nie ma dla ciebie różnicy jakie zaćmienie. Bo się zgadzasz, że całkowite to to samo co obrączkowe. Cudownie.

Media pierdy podawają a ludzie się na to godzą. Oby tak dalej.

 

A własnie- pisząc że i tak nie bedzie nic widać- nieźle mnie roześmiałeś :D . Kuknij np. na moją www lub inne. Poznań miał prawie najlepszą o ile nie najlepszą w Polsce pogodę. :banan: .

 

Ode mnie to wszystko. Papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Firma Fotoclassic w siedzibie w Poznaniu organizuje spotkanie, na którym zaprezentuje najciekawsze artykuły w swojej ofercie.Będzie można zobaczyć między innymi modele z nowej serii Meade-Bresser,Sky Watcher seria PRO oraz wiele innych.

Na spotkaniu będzie można nabyć teleskopy po promocyjnych cenach, oraz uczestniczyć w konkursie.

Każdy zaprezentowany model będzie można samodzielnie obejżeć.

Osoby rozpoczynające dopiero przygode z astronomią będą mogły korzystać z fachowej pomocy i porad.

Wstępny termin został wyznaczony na weekend 20-21-22 stycznia 2006.Konkretna data zostanie dostosowana do wymagań uczestników.

Podczas prezentacji przewidziano poczęstunek dla każdego gościa.

Zorganizowany zostanie także niewielka wytawa dla miłośników lornetek (z możliwością ich przetestowania).

Celem spotkania jest jak najbliższe zapoznanie miłośników astronomii z nowymi artykułami,integracja,oraz mozliwość wymienienia opinii, uwag z innymi uczestnikami.

 

Chęć uczestnictwa,oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres sienczewski@wp.pl.

Swoją deklarację prosze traktować poważnie.Ilość miejsc jest ograniczona do ok 50 osób.

Pod koniec grudnia sporządzona zostanie lista uczestników.

Miejsce spotkania znajduje się na ulicy Starołęckiej 189, bezpośrednio w siedzibie Fotoclassic w Poznaniu.

Wszelkie nowości dotyczące tego spotkania będą uakualniane w tym wątku.

 

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole popieram takie spotkania, bo konsoliduja Astrobrac z regionu.

Byle wiecej takich spotkan :-)

Wstyd przyznac, ale jeszcze w Fotoclassicu nie bylem i nic tam nie kupilem!!! A mieszkam bliziutko... :-(

Najwazniejszy jest bodziec.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja współpraca dopiero się rozpoczęła,podjąłem się narazie na początku, tylko zorganizowania takiego spotkania...co z tego wyniknie to czas pokaże.

Jeżeli taka działalność spotka się z odzewem w przyszłości są plany aby w siedzibie Fotoclassic w Poznaniu zorganizować swojego rodzaju koło miłośników astronomii, gdzie będzie można podyskutować,wymienić poglądy...ale to narazie czysto teoretyczne plany.

Narazie serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na 99% zatwierdzoną liste teleskopów dostępnych na pokazie:

 

1.Teleskop Bresser MESSIER R-152S

2.Teleskop Bresser MESSIER N-150

3.Teleskop Bresser - MESSIER N-203

4.Teleskop Bresser MESSIER R-102

5.Synta Refractor ED-80S

6.Synta 100ED OTA PRO

7.Synta Refractor 102mm

8.Synta Newton 114mm

i najprawdopodobniej:

9.Meade - LXD 75 N 6 EC

10.Synta Dobson 8"

 

Oprócz tego zapowiedziane stanowisko z lornetkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

Spotkanie w towarzystwie takich rurek napewno będzie ok, co więcej może uda się w ofercie Fotoclassic dotyczącej tuby optycznej Sky Watcher 80 ED Pro zmienić błąd wartości światłosiły.

Pozdrawiam

 

oooo widze Swidnice ..widze Swidnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem, czy to dziełem przypadku, ale znalazłem kolejną nieścisłość w ofercie Fotoclassica: 120ED OTA PRO

nr artykułu 50-71000. Aby napewno ogniskowa wynosi 1000 mm i światłosiła 8,3?????

Może KIMO wyjaśni te zagadki.

Edytowane przez Lotar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimo zagadek nie wyjasni ponieważ nie zna ich przyczyny... :)Napewno są to niecelowe błędy, powstałe w wyniku pomyłki podczas wpisywania danych.Odpowiedni mail został oczywiście już wysłany,i mam nadzieję że nieścisłości zostaną szybko naprawione.Dziękuje za zwrócenie uwagi!

 

Mam jednak ogromną prośbę, ponieważ nie wszystkich znam z imienia i nazwiska, a część z was wysyła zgłoszenia na maila a część robi to na forum i robi się mały bałagan.Jeżeli to nie problem prosiłbym o krótkiego maila z podtwierdzeniem przybycia wraz z imieniem i nazwiskiem oraz forumowym nickiem.Ułatwi to sporządzenie listy, a i pozwoli uniknąć jakichkolwiek nieścisłości. :Salut:

Edytowane przez Kimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.