Skocz do zawartości

Wenus 2013


astrokosmo

Rekomendowane odpowiedzi

wyszedlem na chwile przed dom zeby sprawdzic czy jeszcze widac Wenus. jedno spojrzenie na kierunek pld-zach i jest bez problemu. doskonale widoczna w lornetce 10x50, ''rogi'' sierpa zwrocone ku gorze. ciekawe czy jutro lub pojutrze jeszcze ja zobacze przed zlaczeniem ze Sloncem? oby tylko pogoda dopisala. Wenus zauwazylem dokladnie o 15;47.

Edytowane przez margor55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedlem na chwile przed dom zeby sprawdzic czy jeszcze widac Wenus. jedno spojrzenie na kierunek pld-zach i jest bez problemu. doskonale widoczna w lornetce 10x50, ''rogi'' sierpa zwrocone ku gorze. ciekawe czy jutro lub pojutrze jeszcze ja zobacze przed zlaczeniem ze Sloncem? oby tylko pogoda dopisala. Wenus zauwazylem dokladnie o 15;47.

 

No tak, jeśli Słońce będzie pod horyzontem (lub zasłonięte czymś), a nad nim nie będzie chmur, to tak! :)

Edytowane przez MarcinSn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza Wenus tuż po zachodzie Słońca. Gołym okiem nie widoczna, natomiast już w szukaczu teleskopu widoczna bardzo dobrze także jej faza. Zdjęcie wykonane przy użyciu Newtona 150/750 z Barlowem 2x i lustrzanką Canon 350D na 800 ISO.

 

Tu masz tylko jedną klatkę. W prawdzie jesteś Astroobserwatorem, ale skoro zacząłeś focić, to warto spróbować zrobić to lepiej:) Wystarczy, że nakręcisz filmik aparatem, a jeśli nie robi on formatu avi, to filmik trzeba rozbić na pojedyncze klatki (np. w 'Freee video to jpg converter'), a potem zestakować np. w Registaxie. Przydałyby się (jeśli nie masz) jakiś adapter do projekcji okularowej (nawet do lustrzanki można taki zdobyć).

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Canon 350D nie ma możliwości nagrywania filmików. Będę musiał pomyśleć o jakiejś kamerce do tego. Mam co prawda kamerę cyfrową Panasonic NV15 bodajże, ale nie wiem, czy ona się nada.

Edytowane przez Astroobserwator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj okolo godz.siodmej po raz pierwszy, po zlaczeniu ze Sloncem, udalo mi sie dostrzec Wenus na porannym niebie. obserwacja lornetka Nikon 10x50 pokazala ja bardzo wyraznie rogami skierowanymi do gory i na prawo. potem ogladalem ja w Skyluxie przy pow. 70x. tutaj rogi byly skierowane na dol i w lewo. ogladalem ja do godz. 07;30 pozniej zakryly ja chmury. zapewne Wenus moznaby zaobserwowac wczesniej, ale przewaznie nisko nad horyzontem zalegaja chmury, uniemozliwiajace obserwacje. przy najblizszym pogodnym poranku moze uda mi sie ja sfotografowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.