Skocz do zawartości

Skrzynka z zasilaniem


kudi145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem zmienić dotychczasowe zasilanie mojego zestawu na coś bardziej cywilizowanego :D

Do tej pory miałem w odpowiedniej wielkości pudełku listwę zasilającą z wpiętymi do niej zasilaczami, niestety to rozwiązanie miało kilka mankamentów, postanowiłem więc coś z tym zrobić.

Na allezło kupiłem zasilacz od x-box 360 16,5A 203 W, w sklepie z elektroniką pudełko 250x150x90 złączki przemysłowe i kilka metrów kabla oraz hab. Wszystko połączyłem, polutowałem i o dziwo działa :rofl: . Całkowity koszt takiego zestawu to ok 140-160 PLN, czyli troszeczkę więcej niż zasilacza do montażu :D

 

A tak to się prezentuje :

 

IMG_20130824_111926_144.jpg

IMG_20130824_112007_377.jpg

IMG_20130824_111734_452.jpg

Edytowane przez kudi145
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilane z tego będzie :

Montaż

USB focus

Aparat EOS 1100D

Lodówka do Canon-a

W przyszłości grzałki

Jeszcze chciałbym dodać możliwość podpięcia 12V z gniazdka samochodowego lub akumulatora.

 

Pozdrawiam Rafał

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica wtyku zwykłego jest minimalnie mniejsza i potrafi montaż się rozłączyć, poza tym jeśli stosujesz przemysłowe nawet jak zahaczysz o kabel, to ze skrzynki się nie wypnie, jeśli masz np. chłodziarkę do canona jak ja, to potrzebujesz lepszych złączek aby się nie grzały. A pomijając wszystko są wygodniejsze :D. Koszt wtyków przemysłowych to 5 zł. za komplet a wtyki z szybko-złączką to 2 zł. więc tragedii nie ma i lepiej dopłacić te parę złociszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Postanowiłem jeszcze troszeczkę pomajsterkować przy moim zasilaniu, zmusiło mnie do tego rozdeptanie modułu zasilania do canona :icon_redface:, zrobiłem też grzałki do ED-ka i na szukaczoguider.

Zasilanie do Canon-a ma inną końcówkę 4-pinową aby nie doszło do pomyłki :D

Do sterowania mocą grzałek wykorzystałem gotowe ściemniacze do taśm LED za kilkanaście zł sztuka i umieściłem w dokupionym pudełku.

Na C80ED jest drut oporowy grubości 0,3 mm i długości 1,1 m, natomiast na szukaczu drut grubości 0,2 mm i 60 cm długi.

 

Rafał

schemat.gif

IMG_20131022_143642_342.jpg

IMG_20131022_143937_969.jpg

IMG_20131022_144806_127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT

 

Do zasilania canona ostatni ostatni kondensator jest 220uF, a nie jak na schemacie 100. Grzałki nie są przyklejone i można je spokojnie zdejmować i nakładać :D

 

EDIT 2

 

Postanowiłem na koniec podsumować wydatki na pudełko i grzałki, może się komuś przyda.

 

Zasilacz x-box 203W 60 zł
Hub USB aktywny 30 zł
pudełko 15 zł
szybkozłączki 25 zł
wyłącznik 3 zł
części zasilania canona 7 zł
ściemniacze LED 40 zł
Drut oporowy 2 zł
pudełko na ściemniacze 3 zł
kable ok 20 zł
RAZEM 205 zł plus troszeczkę cyny czasu i chęci
Mam jeszcze dokupiony wyłącznik, 6m kabla oraz dodatkową szybkozłączkę do zasilania z samochodu lub akumulatora więc trzeba doliczyć kolejne 20 zł
Pozdrawiam
Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

To już chyba ostatnia modyfikacja mojej skrzyneczki, jako że zdarzało mi się zasilać wszystko z akumulatora samochodowego i aby już więcej nie zapomnieć o rozgałęziaczu gniazda zapalniczki dodałem dwie kolejne modyfikacje

- układ zmiany zasilania z 12 V na 5 V - wcześniej 5 V było z zasilacza XBOX

- zasilanie do laptopa

IMG_20140224_181437_028.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.