Skocz do zawartości

Canon 450D modyfikowany + adapter


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

W związku ze zmianą konfiguracji sprzedaję mojego zmodyfikowanego Canona 450D. Aparat w stanie bardzo dobrym, kupiony około pół roku temu. Z tego co pamiętam APT pokazywał przebieg nieco ponad 20 tys klatek. Wymieniono w nim filtr IR na Baadera BCF, więc już nie jest ślepy na czerwony kolor wodoru. W zestawie szczęśliwy nabywca znajdzie:
- aparat z zaślepką
- kabelek USB
- akumulator z wyprowadzonym kawałkiem kabla i gniazdkiem 5.5/2.1mm do podłączenia zasilacza (plus w środku)
- adapter EOS - M48 umożliwia bezpośrednie podpięcie aparatu pod popularne korektory komy z zachowaniem optymalnej odległości 55mm między korektorem i matrycą
Tak jak wspomniałem aparat w pełni sprawny, choć oczywiście ze względu na wymianę filtra przed matrycą dzienna fotografia jest nieco utrudniona.
450D jest dość mocno popularny wśród amatorów astrofotografii. 12Mpx przy pikselu o rozmiarze 5.2um sprawia że jest to sprzęt dość uniwersalny jeśli chodzi o ogniskową zestawu. Posiada 14 bitowy przetwornik AD i procesor Digic III. Posiada również wbudowany czujnik temperatury matrycy dzięki czemu oprogramowanie takie jak Maxim DL, APT czy Backyard EOS umożliwia sczytywanie temperatury w czasie sesji. Wyposażony jest także w tryb LiveView.
Cena jaka mnie interesuje za komplet to 950zł z przesyłką po mojej stronie.
Przykładowe ostatnie fotki nim zrobione na moim sierpniowym blogu http://astrojolo.blogspot.com/2013_08_01_archive.html

Pogodnych nocy!

450D_1.jpg

450D_2.jpg

450D_3.jpg

2013-08-06-NGC6914.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.