Skocz do zawartości

Pierwsze zdjęcia, te szersze kadry i te mniej.


yui1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Minionej niedzieli trafiła się odrobinka czystego nieba, wiec strzelilem w obszar Kasjopei. Zebrałem 30 klatek po 60s z czego tylko ok 21 nadało się do stackowania, pomimo tego i tak obraz nieco przyćmiły delikatne chmurki. Również księżyc dawał niemiłosiernie, o delikatnej mgiełce nie wspomnę. Sprzęt: eos 550D + EF38-76@38mm iso 1600. A wszystko to na sklejce :)

 

T.

kasjopeav2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Po zabawie z wężykiem spustowym, doszedłem do wniosku, że pora ułatwić i nieco zautomatyzować sobie strzelanie fotek. Zakupiłem kabel USB do Canona, pobrałem program APT i przez dwa dni po trochę próbowałem jak to działa. Po ustawieniu koziołka na polarną ustawiłem sesyjkę 30 s iso 1600,F 7.1 obiektyw na 38mm (niestety jest on uszkodzony w takim stopniu że część kadru rozjezdża się) i kadr już oglądany na AP czyli Plejady i fragment Perseusza. W całości zeszło: 3x30s 3X120s 3x180s. a Efekt tego poniżej.

 

Następnego dnia na cel poszedł Orion. Tym razem obiektyw SMC 135 mm i 10x45s iso 800 i 10x45s iso 1600. Dosyć długa ogniskowa wymaga juz znacznego srkócenia czasu naświetlania ... niestety mała stabilność powoduje, że gwiazdki bardziej przypominają banany niż punkt. Efekt również poniżej.

 

Reasumując APT ułatwia życie znacząco, można się skupić nad jeszcze dokładniejszym kręceniem montażem.

 

Pozdrowka i Wesołych Świąt!

T.

m45v1.jpg

m42v1.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się namyślałem, czy dodać dzisiejsza fote. Dołożyłem jeszcze kilka klatek do poprzedniego kadru z Plejadami i w ostateczności wyszło 16x180s, iso 1600 f5,6 i na takiej ilości pozostanę. Niestety nieco uszkodzony obiektyw strasznie masakruje część kadru i im wiecej materiału tym coraz większy obszar muszę całkowicie wywalać. Następnym zakupem będzie jakieś stałe szkiełko w okolicy 40 mm.

Finalnie jedynie część pełnego kadru.

 

m45.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.