Skocz do zawartości

Napęd do wyciągu SkyWatcher (motofocus / aufofocus)


ade

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam motofocus (autofocus) do teleskopów SkyWatcher. U mnie pracował z wyciągiem Crayforda w Syncie 12", która także jest na sprzedaż. Motofocus świetnie się sprawdza przy dużych powiększeniach - można precyzyjnie ustawić ostrość bez dotykania teleskopu i wprowadzania go w dodatkowe drgania.

Sprzęt zawsze działał dobrze i nie sprawiał żadnych problemów. W zestawie jest wszystko co daje producent, tj:

 

- pilot

- napęd

- elementy montażowe (śrubki, adaptery, klucz, rzep) do zamontowania w dwóch rodzajach wyciągów SkyWatchera (popularnego Crayforda i prawdopodobnie starszego Rack&Pinion)

- instrukcja

- oryginalne opakowanie

 

Uwaga: aby pilot przymocować do Dobsona, producent dołączył samoprzylepny rzep przyklejany do montażu. Niestety po oderwaniu rzepa z kleju niewiele zostało, tak więc podczas kolejnego instalowania wymagane będzie podklejenie np. silikonem, lub dokupienie kawałka rzepa samoprzylepnego.

 

Na sprzęt udzielam dwutygodniowej gwarancji rozruchowej.

 

Cena: 130zł z kosztem przesyłki po mojej stronie (paczka pocztowa).

 

IMG_8808small.JPG IMG_8806small.JPG

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien pasować do GSO tylko jednak troszkę trzeba porzeźbić ale tylko blaszkę do mocowania. A tu link ze zdjęciami:

http://astropolis.pl/topic/39821-robofocus-do-wyciagow-gso/

Jeszcze jedno pytanko mam, czy jest możliwość korzystania z wyciagu manualnie, z założonym motofocusem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.