Skocz do zawartości

okular


krystian_koza

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno ze "zwykłych" jeden bardziej długoogniskowy np. ok. 40mm najlepiej 2'' (swoją drogą szkoda że Kastor nie ma standardowego wyciągu 2'') do rozległych DS (M45 Plejady, M31 Andromeda, M33, M42 Orion etc.) o najlepiej możliwie dużym AFOV > 50* i drugi "krótszy" np. 10mm (nie mniej bo będzie za mały LER) do np. rozdzielania gwiazdek w M13. I to Ci powinno spokojnie na trochę wystarczyć.

 

Powodzenia, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 40mm to nie z polem 50°

 

niepisany obowiązek to 32mm

ale najpierw się zorientuj czy miejsce w którym będziesz obserwował i okular 25mm nie da Ci na tyle jasnego tła że niema sensu schodzić z powiększeniem w dół

 

najpierw popatrz potem kupuj okulary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti okulary 40mm z AFOV 50* nie są wcale takie rzadkie gdyby udało się z tym wyciągiem 2''. A 32 mm da za małą różnicę w powerze jak ma już firmowy 25mm - oblicz i pomyśl a potem ew. napisz.

 

Chyba gdyby ew. pozbyć się 25mm, a za uzyskane dodatkowe pieniądze + parę stów własnych jednak kupić 2'' 32 mm ale z AFOV 70* o ile załatwi się ten wyciąg 2''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obudowie 1,25" 40mm z polem 50° FIZYCZNIE NIE ISTNIEJĄ

 

i nie szczególenie w 2" tylko TYLKO I WYŁĄCZNIE W 2"

 

a między 32mm a 25mm różnica w jasności jest 56% w sam raz do schowania i nieschowania tła. I nie poprawiaj mnie Marcinku, bo żeby to robić to jeszcze dużo kaszy musisz zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Marcinie proszę odpuść dla świętego spokoju, nadmienie Ci tylko tak mimochodem że państwo chowa bezdomnych w standartowej, "tekturowej" trumnie w ziemnym nagrobku na koszt podatnika a za odpowiednią dopłatą dostaniesz nawet diamenty, złoto i machoń lub nawet całe małzoleum w marmurach, tak już jest ten świat urządzony czy to Ci się to podoba czy nie, zrozum to wreszcie :salu:

 

Tutaj klient dostaje w standardzie okular i to od razu dobrego Plossla 25mm więc powiedz o co Ci wreszcie tak naprawdę chodzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Marcinku, poprosimy co najmniej 5 przykładów takiego okularu.

okulary 40mm z AFOV 50* nie są wcale takie rzadkie

 

To jest właśnie ten problem z Lipskim - gówno się zna, ale do udzielania nauk, pierwszy.

Trzeba przed nim pilnować nowych userów. A z ta swoją śliską grzecznością i lizodupstwem może zrobić pozytywne wrażenie na kimś, kto jest 1-4 dzień na Forum.

 

Taką stopkę dla niego "Uwaga Troll - nie brać tekstów na poważnie", ładnie wyboldowaną i czerwoną faktycznie warto by zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti i o takim 2'' 40mm jak >50* przecież piszę w pierwszej odpowiedzi- nie zrozumiałeś wypowiedzi ? Po co znowu te wielkie woły? Chcesz się wyróżnić?

 

I jeszcze co mi ewentualnie przychodzi konkretnego do głowy do wyboru: gdyby ew. pozbyć się 25mm a jednak absolutnie nie dało by się z tym wyciągiem 2'' to polecałbym niedrogi a świetny NPZ SuperPlossl 17mm AFOV=52* którego sam mam i mogę stwierdzić iż naprawdę konstrukcyjnie jest wyjątkowo dobrze zaprojektowany ze sporym rzeczywistym AFOV=52* za niewysoką cenę:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...55ca56db3f31bda

 

do tego "uniwersalnego" 17mm ewentualnie równie świetne NPZ SuperPlossl 32mm i 10mm i mamy komplet na długo:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...55ca56db3f31bda

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...55ca56db3f31bda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Bielack, proszę odpuść bo to do niczego nie prowadzi :roll:

Marcinie nie ma okularów Plossla 40mm w oprawie 1,25", przyznaj się do błędu i będzie po sprawie, jeśli oczywiście potrafisz to zrobić jako obiektywny naukowiec :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie Marcinku, poprosimy co najmniej 5 przykładów takiego okularu.
okulary 40mm z AFOV 50* nie są wcale takie rzadkie

 

Bielack 2'' 40mm z 50* jest od groma i to Ty się g..... znasz ! Choćby:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...6f34fb807c3dc09

Odczep się ode mnie nieuku i chamie jeden jak sam nic nie umiesz.

 

[ Add: Czw Cze 10, 2004 22:09 ]

Bielack, proszę odpuść bo to do niczego nie prowadzi  :roll:  

Marcinie nie ma okularów Plossla 40mm w oprawie 1,25", przyznaj się do błędu i będzie po sprawie, jeśli oczywiście potrafisz to zrobić jako obiektywny naukowiec :roll:

 

Januszu ja cały czas piszę o dużych 40mm 2'' ! A ten 25mm od Ciebie oczywiście że może też się przydać jak mój 25mm Kellner WA od Synty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d o tego "uniwersalnego" 17mm ewentualnie równie świetne NPZ SuperPlossl 32mm i 10mm i mamy komplet na długo:

 

Jak już planować komplet okularów "na długo", to niech to będą przynajmniej jasne i czyste szkła - NPZ był świetny, gdy na rynku nie było wyboru! Teraz można zrezygnować z żółtego szkła, choćby na korzyść zwykłych ploslli Celestrona.

Kupiłem używaną 17 Nexstar`a Celestrona i wiecej przez NPZ PL 25 nie chciałem patrzeć. Obraz w prostym Nexstar`ze jest czysty i biały, a w 25 PL NPZ żółty.

 

----

Lipski jest szybszy niż moje łącze, widać, że ma wprawę w Trollowaniu. Zanim zripostuję jeden jego post, on ma już 3 kolejne.

 

Nie napisałeś, ze chodzi Ci o 2" okulary - mowa była o wyciągu 1 1/4".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack porównaj ceny zanim doradzisz- NPZ SP 17-10mm kosztują rzędu 160-170 zł. Chcesz żeby początkujacy się spłukał do cna ?

 

Nie, baranie, nieuku i oszuście. Chcę doradzić lepsze okulary w niższych cenach.

Proszę, to porównanie cen ze strony http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/

Okulary NPZ (z żółta optyką)

Plosll NPZ 32mm - 279 PLN

Plosll NPZ 17mm - 179 PLN

Plosll NPZ 10mm - 165 PLN

 

Okulary Celestrona (z jasnym, białym obrazem)

Okular Celestron Omni 12 - 170 PLN

Okular Celestron Omni 32 - 230PLN

 

Widać, kto ci płaci za wywrotową działalność. Naciągasz początkujących astroamatorów. Widocznie twoja praca dla idei działa Ci tylko na głowę - kieszeń musisz zapchać gdzie indziej.

 

[ Add: Czw Cze 10, 2004 22:24 ]

Bielack chcesz pięć okularów?

 

Soligor RKE 40mm

Celestron RKE 40mm

SkyWatcher RKE 40mm

Konus RKE 40mm

Orion RKE 40mm

 

:mrgreen:

 

Ej, panie - prosiłem 5 okularów, a nie jeden pomalowany na 5 kolorów :mrgreen:

 

Ale nie miałem pojęcia, że tyle się tego teraz namnożyło :oops:

 

Lipski - nie podniecaj się.

To, że MacArti wie co pisze to ja wiem od dawna. Nie przypisuj sobie jego zasług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack przynajmniej początkujacy widzą od razu Twój poziom kultury osobistej i mogą wyciągnać wnioski. Dla mnie to naprawdę pioniżej poziomu z tymi ordynarnymi wyzwiskami- tak Cię nauczono z domu czy na podwórku ?

 

A może stwierdzisz że w ogóle NPZ to sie do niczego nie nadają bo Ty tak powiesz ? Co do zażółcenia w 17mm jest praktycznie niewidoczne, a jeśli nawet minimalne jest to ładnie poprawia obraz i kontrast Księżyca.

 

A z tymi 2'' 40mm z AFOV > 50* to jak zwykle Bielack się nieźle zbłaźniłeś swoją niewiedzą .... I Ty masz czelność komukolwiek cokolwiek doradzać ...

 

PS. Niektóre duże 2'' wcale nie są bardzo drogie - kosztują ok. 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eudiascopic 40mm 2" AKČNÍ CENA - 7.990 Kč/11.800 Kč = 1 200zł

 

ŘADA 2" 42mm 52° neudán 2" 2.560 Kč = 384zł

 

ELUX-2 40mm 50° 22mm 2" 3.100 Kč = 465zł

 

AXIOM 40mm 70° 21mm 2" 15.700 Kč =2 350zł

 

LVW 42mm 2" 9.220 Kč = 1 383zł

 

40mm Optiluxe™ 2" Eyepiece In Stock $149.00 = 570zł

 

Erfla (Antares) 40 mm 65° 2" 365 zł

 

MOŻE HIPOKRYTO MI POWIESZ KTÓRY MA KUPIĆ OKULAR ŻEBY SIE NIE SPŁUKAŁ DO CNA???????

 

ps. A z tymi RKE to był oczywiście żart któregoś noramlnie nie pojoł i nie bedę ci tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack przynajmniej początkujacy widzą od razu Twój poziom kultury osobistej. Dla mnie to naprawdę pioniżej poziomu z tymi ordynarnymi wyzwiskami- tak Cię nauczono z domu ?

 

A może stwierdzisz że w ogóle NPZ to sie do niczego nie nadają ?

 

Nie Lipski. Czegoś takiego z domu nie wyniosłem. Musiałem się użerać czasami z podobnymi Tobie.

 

Czy okulary NPZ się do niczego nie nadają? Wręcz przeciwnie - można się sporo nauczyć. Np, tego, że za zółty obraz trzeba zapłacić więcej, niż za biały. Tego, że choć na stronach producenta i dystrybutora piszą Super Plosll, to są Ploslle. Tyle, że według producenta "są po prostu super". A ciemniaki łykną kit jak bocian żabę.

 

Osobiście przerabiałem przez rok czasu trzy sztuki NPZ ploslli: 6.3, 10 i 25 mm. Dlatego mam na ich temat zdanie wyrobione - fajne szkiełka, dopóki się nie zobaczy np: Celestrona, Meade czy Soligora (szczególnie lantanowego).

Nigdy nie kupię dla siebie okularów NPZ (mówię o modelach współczesnych - bo może za 3 lata zrobią Lantany Wide Field?), i gdybym miał wybór, to za tą sama cenę lub mniejszą polecam okulary Celestrona czy Soligora.

 

Teraz czekam na Twoją ripostę - napisz, dlaczego w/g Ciebie okulary NPZ są lepsze niż Celestrony. Wykaż się wiedzą i doświadczeniem. Bo to, żeś jest erudyta i lizodup, już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŘADA 2" 42mm 52° neudán 2" 2.560 Kč = 384zł  

 

ELUX-2 40mm 50° 22mm 2" 3.100 Kč = 465zł

 

 

Biorąc pod uwagę to, co właśnie napisał ArekP o polu Celestronowego XCela, nie wierzę, by te okulary miały faktycznie pole równe 50°.

 

Doradzanie okularu za 2 000 PLN dla początkującego jest właśnie typowym zagraniem Lipskiego - bez głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.