Skocz do zawartości

Bzdety


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie:)

 

Mam pytanie..... Chodzi mi o suwaki logarytmiczne. Posiadam jeden i chciałbym sie dowiedziec ile moze on byc warty? Mi sie wydaje ze powinien byc warty sporo bo jest z 1951 roku, radziecki i ma mnostwo wspomnien bo na takich podobnych suwakach uczyło sie duzo ludzi, Ktorzy mieli cos pozniej w tym Świecie do powiedzenia:) Jakby mogł Ktoś mi pomóc to będe wdzięczny i podziękuje z usmiechem na twarzy:) Miłego wieczoru:)

Edytowane przez Ścigany 86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem trochę starych paczek z fajkami z czasów wczesnego PRLu do działkowego domku

w stylu vintage - wycinanki łowickie, szafy ludowe itd... ;) wydając na to bezzasadnie sporo kasy :)

Takie "old -skulowe" ;) rzeczy mogą być dość cenne. Za sprawne spectrum ZX można czasami kupić nowego

ipada mini (nawet czekając na retinę ;)

 

Więc szczerz mówiąc najlepiej - allegro via "pamiątki z czasów PRL-u"

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co pokazuje to zdjęcie i w jaki sposób powstało to jakby koryto krótkiej rzeki przypominające trochę żmiję?

http://www.nauka.rk.edu.pl/w/p/point-grey-chameleon-kamerka-do-ksiezyca-slonca-i-planet/

Pozdrawiam
p.s.

Pytanie moje wynika z astro-miłośniczej ogromnej fascynacji tym zdjęciem.
Zapewne zachodzi tu niebezpieczeństwo wprowadzenia jakiegoś mega nieporozumienia

(za co z góry bardzo przepraszam i liczę na Was - fachowców od Łysego) i dlatego,

z ogromną nieśmiałością, pytam akurat w tym wątku, skoro już istnieje sobie

pod takim "niezobowiązującym" tytułem - niezwykle pojemnym niewątpliwie {sic!} ;)

pytanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle ucieszyłem się z Twojej odpowiedzi.

Bo wczoraj polecałeś fajne lornetki 15x ale niezbyt jasne. Zastanawiałem się dlaczego grzechu warte (mimo nie małej ceny).

Teraz już wiem. Między innymi na pewno dobre do Łysego.

Czekam na odpowiedzi na temat tej "rzeczki".

Pozdrawiam

p.s.

Te najlepesze lornetki - jak zauważyłem - mają częstokroć oba tubusy połączone aż dwoma przegubami i to daleko od siebie!

Pewnie to wpływa korzystnie na ich doskonałość (kolimację itp).

Co przy takich powerach jak tu wspomniałeś ma chyba niebagatelne znaczenie?!

p.s.2

Jak dla mnie ta lornetka jest prześliczna i kusząca niesamowicie :)

{tu akurat inny power ale chodzi o konstrukcję}

2282_newfor.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.