Jump to content

Antares PL 6mm


Guest Paweł Schmidt
 Share

Recommended Posts

Guest Paweł Schmidt

Witam!

Ludziska, posiada ktoś okularka PL 6mm od Antaresa?? Jak tak to prosiłbym o krótki jego opis.

 

Panie Januszu wiadoma jest już może odległosć źr. wyjściowej tego modelu??

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Jeszcze ich nie pomierzyłem indywuidualnie ale wiadomo że E.R. jest w przedziale od 2/3 do 3/4 ogniskowej dla Plossli i nie ma tu zmiłuj się :salu:

Warstwy MC zdecydowanie więcej niż O.K. bo jest to FMC (fully multi coated), diafragma O.K. i cena przystępna w tej klasie econo to jego główne zalety i co najważniejsze wszystkie Plossle Antaresa są parafokalne co wczoraj sprawdzałem na wysyłanych upgreadach, wszystkie z lunetą ZRT z nasadką 45* ogniskują na nieskończoność i nic nie trzeba podtaczać :lol: :salu:

Link to comment
Share on other sites

wszystkie Plossle Antaresa są parafokalne co wczoraj sprawdzałem na wysyłanych upgreadach, wszystkie z lunetą ZRT z nasadką 45* ogniskują na nieskończoność i nic nie trzeba podtaczać  :lol:   :salu:
A tak apropo ZRT - jest ona parafokalna ze zlaczka 90*?
Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Była by po dotoczeniu odpowiedniej do złączki 90* przejściówki :salu:

Jak się zbierze conajmniej 10 zleceń to podejmiemy jej seryjną produkcję :lol:

Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Guest cygnus
Z tego co widziałem po fotkach to to są chyba te same okulary :lol:
(Antaresy i Soligory)

 

Zamawiałem w Astrokraku Antaresa Plossl 40 mm.

Janusz P. zapewniał że to to samo co Soligor i przysłał mi Soligora.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Większość tanich Plossli na świecie robi Tajwańska firma Quai Sheng Optical Corporation, zamawiają w niej prawie wszyscy: Apogee, Celestron, Meade Orion, Antares, Soligor i wiele wiele innych pomniejszych wykonawców sprzętu i dystrybutorów na świecie. Mógłbym ja także je zamówić z nadrukiem Astrokraka ale wolę aby nazywały sie Anteres czy jak poprzednio Soligor a nasz znak niech będzi kojarzony z wyrobami na zamówienie o ręcznym wykończeniu z wyższej półki, przynajmniej taka jest polityka marketingowa naszej firmy :salu:

Link to comment
Share on other sites

Janusz, a zapytam się z ciekawości: do jakiej (no niech Ci będzie :mrgreen: ) półki kwalifikujesz manufakturkę z NPZtu i ich skopiki? :) Bo w tym swoim mistrzowskim rankingu chyba ją pominąłeś :rr:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Nie mnie o tym sądzić i niech sobie inni sami pracują na swoją renomę jakością wyrobów, w tym niewielkim światku Astro Businesu staramy się grać Fair Play, ja nie sprowadzam Celeastrona i Tala, koledzy nie wchodzą nam w paradę z Orionem i Antaresem i tak powinno być bo sztuką się jest uzupełniać na tym rynku a nie ostro konkurować a boleśnie tnącym mieczem są najwyżej nasi zadowoleni klienci i z ich opinią wszyscy musimy się liczyć i na nią reagować inaczej szybko wypadniemy z tej gry :lol:

Kilka firm tego nie brało pod uwagę i już są po nich tylko odległe wspomnienia :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Młody jeszcze jesteś i wszystkiego nie rozumiesz, proszę poskrom swój sarkazm i nie oceniaj tej wypowiedzi w ten sposób, po prostu pewnych rzeczy się nie robi w Businesie, zrozumiesz jak dorośniesz, to przychodzi samo z wiekiem i doświadczeniem życiowym :salu:

Link to comment
Share on other sites

No nie no żartuję przecież... " :wink: "

 

Ja już na tym kończę bo Jesion się wkurzy i nam wątek wywali :)

 

[ Add: Wto Lip 20, 2004 12:14 ]

Oczywiście jeżeli Cię obraziłem to przepraszam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.