Skocz do zawartości

Antares PL 6mm


Gość Paweł Schmidt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Schmidt

Witam!

Ludziska, posiada ktoś okularka PL 6mm od Antaresa?? Jak tak to prosiłbym o krótki jego opis.

 

Panie Januszu wiadoma jest już może odległosć źr. wyjściowej tego modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jeszcze ich nie pomierzyłem indywuidualnie ale wiadomo że E.R. jest w przedziale od 2/3 do 3/4 ogniskowej dla Plossli i nie ma tu zmiłuj się :salu:

Warstwy MC zdecydowanie więcej niż O.K. bo jest to FMC (fully multi coated), diafragma O.K. i cena przystępna w tej klasie econo to jego główne zalety i co najważniejsze wszystkie Plossle Antaresa są parafokalne co wczoraj sprawdzałem na wysyłanych upgreadach, wszystkie z lunetą ZRT z nasadką 45* ogniskują na nieskończoność i nic nie trzeba podtaczać :lol: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie Plossle Antaresa są parafokalne co wczoraj sprawdzałem na wysyłanych upgreadach, wszystkie z lunetą ZRT z nasadką 45* ogniskują na nieskończoność i nic nie trzeba podtaczać  :lol:   :salu:
A tak apropo ZRT - jest ona parafokalna ze zlaczka 90*?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Z tego co widziałem po fotkach to to są chyba te same okulary :lol:
(Antaresy i Soligory)

 

Zamawiałem w Astrokraku Antaresa Plossl 40 mm.

Janusz P. zapewniał że to to samo co Soligor i przysłał mi Soligora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Większość tanich Plossli na świecie robi Tajwańska firma Quai Sheng Optical Corporation, zamawiają w niej prawie wszyscy: Apogee, Celestron, Meade Orion, Antares, Soligor i wiele wiele innych pomniejszych wykonawców sprzętu i dystrybutorów na świecie. Mógłbym ja także je zamówić z nadrukiem Astrokraka ale wolę aby nazywały sie Anteres czy jak poprzednio Soligor a nasz znak niech będzi kojarzony z wyrobami na zamówienie o ręcznym wykończeniu z wyższej półki, przynajmniej taka jest polityka marketingowa naszej firmy :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie mnie o tym sądzić i niech sobie inni sami pracują na swoją renomę jakością wyrobów, w tym niewielkim światku Astro Businesu staramy się grać Fair Play, ja nie sprowadzam Celeastrona i Tala, koledzy nie wchodzą nam w paradę z Orionem i Antaresem i tak powinno być bo sztuką się jest uzupełniać na tym rynku a nie ostro konkurować a boleśnie tnącym mieczem są najwyżej nasi zadowoleni klienci i z ich opinią wszyscy musimy się liczyć i na nią reagować inaczej szybko wypadniemy z tej gry :lol:

Kilka firm tego nie brało pod uwagę i już są po nich tylko odległe wspomnienia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Młody jeszcze jesteś i wszystkiego nie rozumiesz, proszę poskrom swój sarkazm i nie oceniaj tej wypowiedzi w ten sposób, po prostu pewnych rzeczy się nie robi w Businesie, zrozumiesz jak dorośniesz, to przychodzi samo z wiekiem i doświadczeniem życiowym :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.