Skocz do zawartości

Pomoc dla małej Alicji


Rekomendowane odpowiedzi

Wpłaciłem okrągłą sumkę ale zawsze przy takich sytuacjach zastanawiam się co znaczy konstytucyjny zapis "każdy ma prawo do ochrony zdrowia" i na co idzie miesięcznie kilkaset złotych które płacę jako składkę zdrowotną a z której nie korzystam od nie pamiętam już jak długiego czasu. Dlaczego tych operacji nie można zrobić w ramach NFZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te operacje można wykonywać w Polsce i finansuje je NFZ. Jak rozumiem, chodzi o tzw. niedorozwój lewego serca (HLHS). Są wykonywane w kilku ośrodkach, np. Kraków czy Warszawa. Faktycznie jest to operacja 3-etapowa. Niekiedy rodzice chcą operować się np. w Monachium, gdzie koszty faktycznie są już znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś fakt na to że trzeba nie raz czekać po kilka miesięcy na operację? Tutaj czas jest najistotniejszy. Brat kontaktował się z wieloma rodzicami i wszyscy odradzają Kraków ze względu na lekarzy bez powołania, którzy chcą nabić na lewo kieszeń. Druga sprawa to terminy. Czekał byś kilka miesięcy i patrzył jak twoje dziecko cierpi?

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, to nie jest chyba miejsce na dyskusję na ten temat, bo zaczniemy bawić się w ocenianie, a chyba nie o to chodzi. Choroba to delikatny temat i łatwo kogoś urazić. Jestem pediatrą i naprawdę rozumiem istotę choroby, cierpienia i niepokoju dzieci i rodziców.

Znam lekarzy z Krakowa i znałem też prof. Malca. Oni się u niego i od niego uczyli. Jeżeli chcą nabić na lewo kieszeń to powinna się nimi dawno zająć prokuratura. Prof. Malec jest świetnym kardiochirurgiem, ale myślę, że demonizuje się tych, którzy operują w Polsce.

W przypadku tej wady nie czeka się kilka miesięcy, bo optymalny termin operacji jest wcześniejszy (pierwsze tygodnie życia) i I etap trzeba w tym terminie wykonać i już. W tych pierwszych tygodniach dziecko nie cierpi, przy odpowiednich lekach w zasadzie w ogóle nie widać, że jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile z 1 terminem nie powinno byc problemu to z dwoma kolejnymi moze juz byc i kilka miesięcy czekania nie jest naprawdę wyssane z palca. Lekarzy w Polsce sie nie demonizuje po prostu takie są realia. U mnie nie wykryto 8 cm guza w kręgosłupie bo Pani doktor nie zauważyła. Bujalem sie z nim 1.5 roku w efekcie zjadl mi kręgosłup. Po za lekarzem który mnie operował nie mam niestety dobrych wspomnień związanych z tym zawodem. Pomijam fakt ze bez wizyt prywatnych dostanie sie do specjalisty granicy z cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.