Skocz do zawartości

Nikon Coolpix L120 VS Canon PowerShot A630


DominikRD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Może ktoś z Was miał do czynienia z próbami fotografowania ciemnego nieba w szczególności pierwszym modelem z tytułu tematu? Posiadam jeden i drugi (lustrzanki jeszcze się nie dorobiłem :P ). A630 w porównaniu do Coolpix'a L120 powinien słabiej wypadać w robieniu zdjęć. Po wczorajszych pierwszych próbach focenia "Łysego" strasznie się rozczarowałem Nikonem a przecież to o wiele nowszy model. No chyba, że ja czegoś nie potrafię znaleść. W Canon'ie mogę ustawić sobie np. czas naświetlania 30s i zrobić 10 zdjęć z automatu. Czegoś takiego nie znalazłem w Nikonie. Czy może jednak się mylę? Może jakieś porady dla "kompaktowca"?

 

Poza tym dziś znalazłem coś ciekawego tutaj do A630 więc będziemy walczyć:

http://astropolis.pl/topic/22771-jak-z-kompakta-zrobi-automatyczne-obserwatorium/?hl=%2Bcanon+%2Ba630

http://astropolis.pl/topic/18276-chdk-firmware/?hl=%2Bcanon+%2Ba630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikona sobie daruj, bo ten aparacik ma czasy migawki do 4 s. Aczkolwiek możesz nim robić okazyjne zdjęcia np. koniunkcje jasnych planet czy gwiazd z Ksieżycem. Właśnie dlatego, że jasne. Do czegokolwiek innego to ten Canon. ALE: oba to są kompakty, z małymi matrycami przeładowanymi pixelami (Canon: ciut większa matryca, mniej pixeli). Cudów nie będzie, co nie znaczy, że nie możesz się tym pobawić. Tym Canonkiem to nawet jakieś proste zdjęcia z prowadzeniem od biedy można próbować -oczywiście większych kawałków nieba. Podobnie szerokokątne kadry ze statywu. Do wielu kompaktów Canona, w tym całej (?) serii A było hakerskie oprogramowanie pod nazwą CHDK -pozwalało z nich wyciagnąć format RAW i z 15 s migawki dojść do 60s, a to już sporo. Skłądając klatki w programach typu np. DSS coś tam wyciągniesz, choć bez szału.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku właśnie do podobnego wniosku doszedłem. Ogólnie wiem, że wodotrysków nie będzie. Chciałem się ciut pobawić ponieważ stopniowo buduję budżet na zestaw astrofoto. Więc nawet lustrzankę odrzuciłem. Wolę ciut dłużej poczekać. Co do Canon'a to faktycznie zrobiłem kartę bootowalną z oprogramowaniem CHDK i odblokowałem zapis do RAW. Właśnie zapoznaję się z możliwościami tej nakładki, która zapowiada się, że na dłuższy czas mi wystarczy dopóki nie pójdziemy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.