Skocz do zawartości

Fotografia - początek


selv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym zakupić jakiś zestaw, dzięki któremu mógłbym robić zdjęcia.

 

Najchętniej robiłbym zdjęcia zarówno planet jak i galaktyk/mgławic, ale jeżeli trzeba wybrać to zdecydowanie obiekty głębokiego nieba.

Jako początkujący pewnie nie kupię od razu super sprzętu, jednak nie chciałbym też czegoś, co po kilku zdjęciach trzeba będzie wymienić, bo wyczerpią się możliwości.

Co do warunków, to wiem jak to działa i nie mam problemu z pojechaniem gdzieś, gdzie nie będzie oświetlenia.

 

Na teleskop z montażem chciałbym wydać coś w okolicy 5tys (sprzęt nie musi być nowy, ale nie znam się na ocenie używanego). Aparat już mam (lustrzanka Nikona) i nie będę go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałbym zakupić jakiś zestaw, dzięki któremu mógłbym robić zdjęcia.

 

Najchętniej robiłbym zdjęcia zarówno planet jak i galaktyk/mgławic, ale jeżeli trzeba wybrać to zdecydowanie obiekty głębokiego nieba.

Jako początkujący pewnie nie kupię od razu super sprzętu, jednak nie chciałbym też czegoś, co po kilku zdjęciach trzeba będzie wymienić, bo wyczerpią się możliwości.

Co do warunków, to wiem jak to działa i nie mam problemu z pojechaniem gdzieś, gdzie nie będzie oświetlenia.

 

Na teleskop z montażem chciałbym wydać coś w okolicy 5tys (sprzęt nie musi być nowy, ale nie znam się na ocenie używanego). Aparat już mam (lustrzanka Nikona) i nie będę go wymieniać.

Do planet i Dsów wszystko w jednym za 5 000,- ?

Jeżeli to ma być fotografia na podstawowym poziomie to za wyznaczoną cenę niemożliwe.

Chyba , że chcesz robić zdjęcia planet w postaci punktów, lub cąły czas słyszeć, że coś z tymi Dsami jest nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do planet i Dsów wszystko w jednym za 5 000,- ?

Jeżeli to ma być fotografia na podstawowym poziomie to za wyznaczoną cenę niemożliwe.

Chyba , że chcesz robić zdjęcia planet w postaci punktów, lub cąły czas słyszeć, że coś z tymi Dsami jest nie tak ;)

 

"jeżeli trzeba wybrać to zdecydowanie obiekty głębokiego nieba" - więc planety można całkiem odpuścić.

Myślałem, że jest taka opcja, że DSy będą dobre, a planety rozpoznawalne. Zdjęcia chciałbym robić głównie DSów, ale fajnie byłoby popatrzeć na planety.

Jeżeli to niemożliwe, to, tak jak napisałem, zależy mi głównie na DSach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jeżeli trzeba wybrać to zdecydowanie obiekty głębokiego nieba" - więc planety można całkiem odpuścić.

Myślałem, że jest taka opcja, że DSy będą dobre, a planety rozpoznawalne. Zdjęcia chciałbym robić głównie DSów, ale fajnie byłoby popatrzeć na planety.

Jeżeli to niemożliwe, to, tak jak napisałem, zależy mi głównie na DSach.

 

To już jest jakiś target ;)

 

Proponuje zakupić jakies krótki refraktorek i moze HEQ5.

W second hand'zie możliwe, że zmieścisz się w tych 5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od cioci na imieninach.

 

Andrzej

 

Jest nowy forumowicz. Pyta rozsądnie. Montaż wybrał dość stabilny. Do tego refraktor też nie bardzo jakiś ciemny. Zamiast pisać jakieś konstruktywne uwagi to takie pierdy. Andrzeju wstyd.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy forumowicz. Pyta rozsądnie. Montaż wybrał dość stabilny. Do tego refraktor też nie bardzo jakiś ciemny. Zamiast pisać jakieś konstruktywne uwagi to takie pierdy. Andrzeju wstyd.

 

No tak, może za dosadnie jak na dzisiejsze czasy. Po prostu odpowiedzi na wszystkie pytania są tu już dawno na forum w wielu wątkach. Wystarczy poczytać, a nawet czysta przyzwoitość wymaga że jeśli się czymś interesujesz to wypada mieć tą wiedzę, a nie pytać o podstawy. Pytanie zabrzmiało jak :

...

chciałbym zakupić jakiś samochód, dzięki któremu mógłbym jeździć.

Najchętniej jeździłbym blisko jak i daleko, ale jeżeli trzeba wybrać to zdecydowanie długie trasy.

Jako początkujący pewnie nie kupię od razu super samochodu, jednak nie chciałbym też czegoś, co po roku trzeba będzie wymienić, bo wyczerpią się możliwości.

Na samochód chciałbym wydać coś w okolicy 5tys (nie musi być nowy, ale nie znam się na ocenie używanego).

Garaż już mam i nie będę go przebudowywać...."

 

Wiem, wiem, teraz jest takie przyzwyczajenie żeby wszystko pokazać palcem, a za dwa tygodnie będzie pytanie "... Nie mogę złapać ostrości...."

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek z astrofotografią kupiłem Newtona 150/750 - jestem zadowolony.

 

Napisałeś:

 

jednak nie chciałbym też czegoś, co po kilku zdjęciach trzeba będzie wymienić, bo wyczerpią się możliwości.

 

Musisz się zastanowić czego oczekujesz od teleskopu (jakie zdjęcia chcesz uzyskać) - poszukaj w necie jakie obrazy uzyskasz przy danym sprzęcie.

Najważniejsza zasada to nie spieszyć się z zakupem, tylko poczytać na forum, a na pewno coś wybierzesz.

Wydaje mi się, że jeżeli wciągnie Cię astrofotografia to i tak prędzej czy później będziesz wymieniać sprzęt i dopasowywać do swoich potrzeb.

Ja z 4 miesięcznej perspektywy już widzę, że zakup teleskopu, okularów i montażu (ja mam podstawowy eq-5 kup minimum heq-5) to dopiero początek wydatków :)

 

Jak chcesz to możesz wejść na link w stopce do mojej strony i zobaczyć + - co można fotografować przez w/w teleskop.

Ps. Jestem początkujący w astrofoto, dlatego proszę zaawansowanych kolegów w astrofotografii o nie wchodzenie na stronę :D - jeszcze mi dużo brakuje.

Edytowane przez BlackAdder
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.