Skocz do zawartości

Pierwsze dni wakacji- szok


Rekomendowane odpowiedzi

Taaa, Sagittarius rulez! Ja nie pamiętam swojego pierwszego razu :wink: ale teraz też bardzo lubię patrzeć na Strzelca, zwłaszcza w ciemne noce w górach. Wystarcza zwykła lornetka. Jest tam multum wszystkiego, nawet nie ma sensu wymieniać, ale moim ulubionym fragmentem Drogi Mlecznej jest jednak Obłok w Tarczy. Można go wypatrzyć nawet z miasta w dobrych warunkach, ale na bardzo ciemnym niebie robi piorunujące wrażenie.

 

PS Trochę Ci zazdroszczę, pamiętam, że gdy zaczynałem poznawać niebo, wszystkiemu się dziwiłem, wszystko było nowe i ekscytujące. Teraz niby też ciągle jest coś nowego, ale to już jednak szczegóły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie chce nawet myśleć o widoku Strzelca z Bieszczad

 

Ja Ci góra tam nie zasłoni :lol:

 

Najlepsze warunki do obserwacji są pomiędzy czerwcem a lipcem. Licząc linie ekliptyki jako środek wysokości gwiazdozbioru, to w Bieszczadach wznosi się on "aż" 17° nad horyzontem, a północne jego fragmenty nawet i 27°.

Nad Bałtykim Strzelca widać już tylko 12° nad horyzontem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś głupio wyszło z wakacjami na Helu. Jade tam akurat na nów :x , ale... i na Helu będą pewnie lepsze warunki niż moje domowe. Co prawda Strzelec nie zaimponuje pewnie, ale Droga Mleczna już jakaś powinna być. Z jednej i drugiej strony woda, Hel znowu taki szeroki nie jest, a i do Gdańska trochę km jest. Ciekawe co będzie w sierpniowy nów- rodzina pod Koninem, albo Niedźwiady :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Marku :shock: zanim odpowiesz koledze zobacz na jakim równoleżniku leży Hel i jak długo są tam białe noce bo cię potem po powrocie kolega nieźle prześwięci za tą "dobrze widoczną" Drogę Mleczną :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie załamuj mnie :wink: . Bo zaraz zrezygnuję z Rozewia (a starsza już coś wpłaciła) i pojade do rodzinki pod Konin. Wiocha się nazywa Popielewo :wink: . Warunki można porównać np. do Niedźwiad, no ciut jaśniej.

Jak na na tym paskudnym Helu nic nie zobaczę to kulka w łep. Wakacyjny nów przejdzie koło nosa :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, na cuda nie licz. Niebo teraz jest tam rozjaśnione nawet w środku nocy, do tego łuna od Trójmiasta jest ogromna. Byłem kiedyś w lipcu w Mikoszewie, to wioska w podobnej odległości od Gdańska jak Hel, i niebo było bardzo słabe. Możesz w ogóle nie zobaczyć Drogi Mlecznej :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sprawdziłem miejsce tej działki jakby co :wink: . Ładne lasy tam masz :) . Ja dzisiaj kupiłem latare halogenową, wiadomo do czego :wink: :lol: . Żeby se poświecić w nocy :lol::lol::lol: , znaczy pokazać rodzince konstelacje.... słowem niebo. Na pierwszy ogień może nawet i dzisiaj pójdzie siostrzyczka :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.