Skocz do zawartości

Qhy8l - problem.


Marvaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakis czas temu nabylem uzywana Qhy8l. Po zainstalowaniu wszystkiego zgodnie z sugestiami ze strony producenta wszystko dzialalo gladko i pieknie. Wczoraj wyskoczylem na kolejna sesje po kilku tygodniach oczekiwan i niespodzianka. Kamera nie dziala zarowno z Ezcap jak i Nebulosity. Zaden z tych softow nie ''widzial'' urzadzenia. Dzisiaj sprobowalem sil, aby to wszystko przeinstalowac ale wciaz nie dziala. Po zainstalowaniu sterownikow i podlaczeniu kamery do laptopa wyswietla mi sie komunikat ze - nie powiodlo sie zainstalowanie urzadzenia. Sprobowalem na innym lapku,ale wciaz to samo. Nie mam pojecia co jest grane. Po podlaczeniu zasilania wiatrak kamery dziala, ale pozostaje ona niewidzialna dal Ezcap czy Nebulosity? Co robie zle?

Jakies sugestie jak sie z tym uporac?

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dotyczy QHY8L, ale w przypadku QHY5, może się zdarzyć (np w przypadku zbyt niskiego zasilania) że kamera traci lub korumpuje eprom w którym trzyma swój kod rozpoznawczy sprzętu (USB\VID_* ; jest to kod ustalany przez producenta, po którym sterownik rozpoznaje że to jest "jego" sprzęt). Jeżeli to się zdarzy to są dokładnie takie objawy, że wcześniej działało a teraz nie działa i komputer nie rozpoznaje sprzętu. Wtedy pozostają dwie możliwości. Albo odbudowanie eproma albo zmiana (ręczna edycja txt) plików konfiguracyjnych sterowników żeby "przestawiły się" na ten nowy kod.

Prosty test. Po podpięciu kamery do komputera należy wejść do nierozpoznanego urządzenia (kamery) menedżerem urządzeń i sprawdzić kod USB\VID_ a następnie porównać go z zawartością pliku konfiguracyjnego sterownika. Jeżeli są różne to wystąpiła korupcja a jeżeli identyczne, to wtedy na pewno nie jest ta przyczyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - po reinstalacj systemu nie widział QHY8L przez ASCOM'a....

powiedziałem sobie - pomyślę później i instalowałem dalszy soft. Po instalacji PHD dodatkowo zainstalowała się biblioteka C++ czy jakoś tak i o dziwo po tym zabiegu QHY8L zaczeła być widoczna.

 

Może przeinstaluj PHD lub zainstaluj tą bibliotekę oddzelnie - może pomoże.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.