Skocz do zawartości

Wyciąg GSO Monorail 2" do newtona 8"


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Taki jak ten http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p3700_M-LRN-Monorail-2--Newtonian-focuser---high-load-3kg--1-10-Micro-Transmission.html sprzedawany też u nas w DO czy AK jako Linear Bearing. To odmiana wyciągu Crayforda w którym nie ma typowych maleńkich łożysk podtrzymujących tubus wyciągu - zamiast nich zastosowano łożysko liniowe pomiędzy tubusem i korpusem wyciągu. Wyciąg oczywiście posiada mikroruchy, śrubę regulującą opór i sporą śrubę kontrującą od góry która działa dużo lepiej niż w zwykłych crayfordach GSO. Wg TS wyciąg daje radę bez ugięć z obciążeniem do 3kg i wg mnie jest to realne, o ile obciążenie nie wisi na zbyt długim ramieniu - np na 15cm przedłużek.
Wyciąg zupełnie nie używany - stan sklepowy, odkupiony od innego użytkownika do mojego ATM teleskopu, ale plany się zmieniły i nie będzie wykorzystany. Gwarancja do marca 2016.

IMG_5701.jpg IMG_5702.jpg

 

IMG_5703.jpg IMG_5704.jpg

Cena 500zł plus przesyłka. Ponieważ urządzenie jest nowe to bez negocjacji - jak nie znajdzie się chętny to zostanie u mnie do przyszłych projektów :) Kontakt proszę na PW.

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.