Skocz do zawartości

300D + MTO


mifau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam canon'a A60, jednak juz niedlugo bede miec tez EOS 300D.

 

Zastanawialem sie czy da sie podlaczyc do tego aparatu obiektywy, ktore nie sa wyprodukowane pod EOS'y...czyli na przyklad MTO 11.

 

Do A60 jest pelno roznego rodzaju przejsciowek, ale do EOS'a jeszcze nie udalo mi sie nic znalezc:(

 

Zdaje sobie sprawe z faktu, ze strace np. autofocus'a, ale to akurat mnie nie martwi.

 

Czy mozna gdzies kupic takie przejsciowki (tuljeki, czy jak im tam...) ?

 

Bede wdzieczny za info (i linki;->)

 

aha.....to moze pozwole sobie zaprezentowac jedno zdjecie.

nie jest to zadna rewelacja (wrecz przeciwnie), ale chcialbym zaznaczyc, ze zdjecie robione bylo z reki

100_0077_filtered.jpg

 

100_0077_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedzialem.

 

Martwi mnie tylko rozmiar tej matrycy......chyba gdzies tutaj wyczytalem, ze fotografowanie 300D planet to nie jest najlepszy pomysl.

 

Zawsze mozna sprobowac chyba w projekcji okularowaj...mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaladujesz "nowy" soft do 300D to zyskasz pewna ceche, ktora jest niezbedna do focenia na dlugich ogniskowych - mianowicie MLU - mirror lockup

 

Wiem, wiem :)

Juz przestudiowalem (i pobralem;) ) odpowiedni firmware:)

 

Adam.....widzialem, ze sprzedawales 300D. Spoznilem sie:(

A nie wiesz moze gdzie mozna za rozsadne pieniadze (np 2,5-4tys) kupic tego eos'a?

Wiem, ze tzw.TIP'y sprowadzaja aparaty taniej, ale oferty niektorych z nich (innych jeszcze nie znalazlem) nie sa konkurencyjne ze zwyklymi sklepami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro jest lipa.

najnizsza oferta (w okolicy) to 4,1tys sam body :(

 

Zastanawiam sie jednak nad kupieniem tego faktycznie w stanach...

 

Moja linuxowa mozlilla nie radzi cos sobie ze strona celnikow, wiec nie wiem zbytnio jakie clo zaplace;)

hmm.

 

Zobaczymy.

 

btw. najtanszy 300d kit na allegro to 4tys. nie jest juz tak fatalnie......chociaz 3.5tys byloby juz lepej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Do aparatu doliczą koszt rzesyłki i ubezpieczania, od tego 22% Vatu i od tego dopiero 4,8% cła.

Koszt odprawy celnej i wypełnienia nowego SADU to około 100-150 zł i to już by było na tyle z celnikami :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aparatu doliczą koszt rzesyłki i ubezpieczania, od tego 22% Vatu i od tego dopiero 4,8% cła.

Koszt odprawy celnej i wypełnienia nowego SADU to około 100-150 zł i to już by było na tyle z celnikami  :salu:

 

Czyli wychodzi na to, ze przy zalozeniu ze aparat kosztuje 2,8tys (chyba optymistycznie), to bedzie trzeba dodatkowo zaplacic jakies 300-500zl. (chociaz nie wiem jak z tym ubezpieczeniem).

 

Razem 3,2zl za aparat sprowadzony, w porownaniu do 4tys za aparat kupiony w sklepie (juz w 3miescie jest sklep z takimi cenami;->).

Juz za 800zl mozna kupic obiektyw EF zoom 200mm.

Mozna tez kupic MTO :)

 

Ale z drugiej strony.....

Nie wiem, czy bedzie mi sie chcialo czekac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.