Skocz do zawartości

Triplet APO TS 107/700


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Sprzedam jak w tytule refraktor APO, pełna specyfikacja tutaj:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6106_TS-Photoline-107mm-f-6-5-Triplet-APO-FPL-53---modular-Carbon-Tube---3--CNC-Focuser.html

Sprzęt w idealnym stanie, użytkowany kilka razy, brak czasu...jestem 1 właścicielem. Dodam tylko, że przed zakupem przeprowadziłem kilka rozmów z osobami zajmującymi sie astrofotografia i przeczytałem sporo materiałów. Teleskop, z obiektywem projektowanym przez APM (APM obecnie zajmuje sie głównie podwykonastwem, m.in dla takich ikon jak Officina S. z ich hiperapochromatami zawierającymi elementy z LZOS) jest genialnym projektem, to APO realnie osiąga Strehl Ratio w granicach 99,6 czyli poziom gwarantowany przez sprzęt ze stajni CFF. Sprzęt porównywalny z FSQ106 wydajnością i poziomem korekcji.
Kolimacja - perfekt. Soczewki - nie dotykane.

Polecam rownież do wizuala, Jowisz w tym refraktorze w dobrych warunkach po prostu wyglada jak na zdjeciach.
Sprzęt w systemie modularnym, umożliwia prace z nasadkami bino bez barlowa oraz astrofotografię, zero problemów z focusowaniem. Wyciag 3" - same superlatywy! Waga, mobilność, świetny design.

Ta seria nie ma NIC wspólnego z ed-kami photoline...

Fotki wrzucę jak się zbiorę... :)

Cena jaka mnie interesuje to 5.900,- PLN za w zasadzie nówkę z idealnie skolimowanym obiektywem.

W zestawie to co w podanym linku.

Możliwa wysyłka na terenie kraju (w cenie),przesyłka ubezpieczona, zapakowana "pancernie", kurier.

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.