Skocz do zawartości

Połączenie montażu Celestrona Advanced VX z PC


stefanchm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów

Mam problem z połączeniem montażu Celestrona Advanced VX (kontynuacja CG5GT) z komputerem. Montaż ma gniazda RJ12 6pin. Do tekeskopu dołączony był kabel rs232/RJ 4pin. Używam go do połączenia pilota NexStar ze Stelarium. Chcę dodatkowo połączyć montaż z PHD2. Potrzebny jest kabel rs232/rj12 6 pin. W sklepach z teleskopami są kable ale po pierwsze "towar niedostępny", po drugie drogie, po trzecie tak nieprecyzyjnie opisane, że nie wiem czy mają 4 czy 6 pinów. Na allegro znalazłem kabel ( połączenia kas fiskalnych z kompem rs232/rj12 6pin ale nie wiem czy połączenia są odpowiednie, Czy Ktoś ma może schemat połączeń kablu Celestrona? Mogę go zrobić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżanki i Kolegów

Mam problem z połączeniem montażu Celestrona Advanced VX (kontynuacja CG5GT) z komputerem. Montaż ma gniazda RJ12 6pin. Do tekeskopu dołączony był kabel rs232/RJ 4pin. Używam go do połączenia pilota NexStar ze Stelarium. Chcę dodatkowo połączyć montaż z PHD2. Potrzebny jest kabel rs232/rj12 6 pin. W sklepach z teleskopami są kable ale po pierwsze "towar niedostępny", po drugie drogie, po trzecie tak nieprecyzyjnie opisane, że nie wiem czy mają 4 czy 6 pinów. Na allegro znalazłem kabel ( połączenia kas fiskalnych z kompem rs232/rj12 6pin ale nie wiem czy połączenia są odpowiednie, Czy Ktoś ma może schemat połączeń kablu Celestrona? Mogę go zrobić samodzielnie.

Trudno zrozumieć o co Ci chodzi...

Na początku piszesz, że masz problem z połączeniem montażu z komputerem, zaraz potem, że kablem który był w komplecie łączysz pilot NexStar z Stelarium.

Łącząc w ten sposób masz już połączenie z komputerem!

Aby połączyć montaż z PHD2 będzie Ci potrzebny jakiś relaybox, który z jednej strony będzie połączony z komputerem, a z drugiej z montażem za pomocą przewodu RJ z 6 pinami, oraz kamerą guidującą. Możesz skorzystać z rozwiązania MateuszaW pod tytułem "Akcja budowy relayboxów" na tutejszym Forum. Sam taki posiadam - działa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Rzeczywiście trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Spieszę wyjaśnić.

Montaż ma port Auto Guide i Aux1 Aux2. Planuję gudiding kamerą Philipsa podłączoną do laptopa z PHD2. PHD2 widzi montaż jeśli podłączę komputer (przez kabel rs232/RJ 4p i konwerter RS/USB) do pilota NexStar+. Wszystko jest wówczas OK. Ale ja chciałbym to połączenie zarezerwować dla Stelarium, a PHD2 połączyć z montażem poprze port Auto Guide lub Aux. Oba te porty mają RJ 6p. Czy będę potrzebował relayboxa, czy wystarczy odpowiedni kabel RS i konwerter RS/USB.

Stefan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.