Skocz do zawartości

Tryplet z wczoraj


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że niebo było jakie było a sąsiedzi akurat palili w kominku pona którym celowałem w Leo t coś tam wyszło. 24 x 240 sek + 10 DARków, ISO 1250, eos 40D + ED80 + 0,85 FF + UHCS-2, NEQ6 guide - QHY5 mono + szukacz Oriona. Zaświetlenie nieba w Łomiankach jest poprostu beznadziejnie duże :(

 

tryplet.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ładny Triplecik, naliczyłem również 5 paproszków :).

Zastanawiam się, czy miałbyś lepszy efekt, gdybyś dał iso 1600 (ale to może zależeć od zaświetlenia nieba)

Ja niedawno fotografowałem niedawno Triplecik iso 1600 czasem 30s syntą 6 f5 canonem 1200 d.

Porównując aparaturę i czasy naświetlania nieskromnie powiem, że galaktyki podobnie wybijały się nad tło (ale niebo pewnie miałem lepsze, a paproszków u siebie się nie dopatrzyłem)

Pozdrawiam

W jakim programie składałeś i czy potem poprawiałeś w PS?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie próbowałem odszumiać. Dziś usiądę do tego materiału raz jeszcze bo uświadomiłem sobie, że użyłem DARków z innej sesji niechcący. Liczę, że efekt będzie lepszy po dzisiejszym wieczorze. Dodatkowo ma być ładn apogoda więc zbiorę jeszcze trochę materiału. Co do PS to tych filtrów nie próbowałem, dziś zerknę. Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie podejście do tego samego materiału. Stack w DSS, krzywe i poziomy w PS potem kolory, kontrast w Irfan View na TIFFie. W PS poprostu nie potrafie tego robić. Nie wiem jeszcze jak tego szumu sie pozbyć bo jak biorę Median Filter w Irfan View to wycina gwiazdy i robi się kupa taka niewyraźna..papka. Teraz jak patrze to jeszcze chyba ciut za dużo niebieskiego.

tryplet.jpg

Edytowane przez Kirien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz walczyć i nauczyć się korzystania z krzywych i poziomów w PS bez używania narzędzia kontrastu, bo potrafi zepsuć i tło i gwiazdy. Co do odszumiania, to trzeba je przeprowadzać tylko na elemencie, który ma zostać tak potraktowany. Fajnie działa odszumianie w akcjach Astronomy Tools dla Photoshopa. CO prawda trzeba zapłacić 22$, ale myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - tylko co jeszcze mogę zmienić podczas wyciągania krzywymi? Kolejność jest taka: podciągam 4-5 razy po trochu aż histogram podjedzie w okolice środka i potem lewym czarnym trójkącikiem w poziomach dojeżdzam do początku histogramu...nic więcej w zasadzie nie potrafię w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała sztuka polega na odpowiednim wyciąganiu i odszumianiu, aby uzyskać maksimum z materiału. A im materiał słabszy, tym trudniej uzyskać dobry efekt. Odszumianie na maskach, a wyciąganie odpowiednio tak, aby nie obcinać sygnału. Czytałeś poradnik Jacka "Od laika do astrofotografika"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.