Skocz do zawartości

Jak zrobić ruchomego avatara


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie polecal bo osoby ktore nie maja szybkiego kompa moga miec klopoty :P

(np. wejdzcie na www.avril-forum.prv.pl. tam prawie kazdy ma anima w avatarze, na niektorych kompach sie to straszliwie wlecze. na moim duronku 600 to jest wrecz granica znosnosci) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie polecal bo osoby ktore nie maja szybkiego kompa moga miec klopoty :P  

(np. wejdzcie na www.avril-forum.prv.pl. tam prawie kazdy ma anima w avatarze, na niektorych kompach sie to straszliwie wlecze. na moim duronku 600 to jest wrecz granica znosnosci) :roll:

 

Ja mam Durona 800 i styka bez żadnych problemów. 128 ramu i to w dodatku SDR na XP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tej stronce na AthlonkuXP 2200+ pokazuje 0% obciążenia cały czas(jak nie przewijam strony) ,przy przewijaniu strony w Operze obciążenie skacze do 10-15% ,to samo w IE pożera 50-60% czasy procka,zmieńcie se przeglądarke na na Opere jest sporo lepsza i wygodniejsza :D z rozmiarem tych animacji na tym forum to sporo przesadzili średnio stronka zajmuje 1,5MB :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od łącza które macie np. neostrada czy modem.
Obciazenie procesora zalezy od typu lacza? :)

 

Tu nie chodzi o to. Procesor też odgrywa jakąs role ale czym szybsze łącze tym szybciej ładują się strony i avatary ( nawet te ruchome ). Jak masz łącze 512kb to strona będzie ładowała się wolniej niż na łączu np. 1mg .

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - lacza internetowe (nawet wielomegabitowe) sa tak "wolne", ze dla procesora nie ma taki transfer wielkiego znaczenia. Porownajcie sobie to z transferami np. dyskowow a zobaczycie, ile tu jest jeszcze zapasu "mocy" :)

 

RAM ma znaczenie i to sporo, pod warunkiem, ze mamy go <=128 mb (przy XP). IE na takiej konfiguracji potrafi niezle dac "w kosc". Tak de facto XP zaczyna normalnie pracowac przy 512 mb, a jak sie bawi ktos w grafike to i 1GB nie bedzie nadmiarem.

 

XP + 128 MB + Opera na pewno sobie poradzi z netem. IE - slabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja praktycznie mam caly czas 6 procesow mozilli odpalonych, bo 4 fora + google + zawsze cos tam sie jeszcze znajdzie zeby "na luzno" wpisac (no nieraz wiecej, wiadomo jak to jest). Jeszcze czasem dojdzie do tego jakis graficzny, c++builder (dobrze ze nie jbuilder bo ten to zre pamiec dziesiatkami mb :shock: ) no i wiadomo z 20 procesow w tle w ktorych odpalaniu pomaga winda bez naszego wiekszego udzialu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.