Skocz do zawartości

Canon 450D mod + Nikkor 180 f/2.8 ED AIS


jolo

Rekomendowane odpowiedzi

Kto to widział - Canon z Nikonem :) Ale podobno przeciwieństwa się przyciągają, więc niech wystąpią razem.

Canon 450D zmodyfikowany przeze mnie - filtr wymieniony na Baadera. Przebieg z tego co pamiętam ok. 26000 klatek, ale na życzenie mogę sprawdzić dokładnie. W komplecie aparat, dekielek i zasiladło - czyli bateryjka z wyprowadzonym kabelkiem plus drugi kabelek podłączony do opaski grzejnej. Opaska pasuje do obiektywu poniżej, ale też np do Canona 70-200 f/4 L.

Nikon 180 f/2.8 ED* AIS. Klasyka gatunku, jeden z pierwszych obiektywów z elementem ze szkła niskodyspersyjnego. Dokładny opis i wyniki w astrofoto znajdziecie np tutaj: http://www.astropix.com/HTML/I_ASTROP/EQ_TESTS/NIKON_180MM.HTM. Obiektyw w stanie dobrym, lekkie otarcia. Ostrość i przesłona chodzą bardzo dobrze. Na przedniej soczewce rysa przy samej krawędzi szkła widoczna na zdjęciu - wg mnie nie wpływa na dawany obraz, albo wpływa minimalnie, ale cena przez to obniżona. Poniżej przykładowe fotki dla chromofobów takich jak ja :) Aberracja po przymknięciu do f/4 praktycznie nie istnieje. Na pełnej dziurze f/2.8 jest minimalna, ale przyznaję - większa, niż na przykład w zoomie Canona 70-200L f/4. Ale o niebo mniejsza, niż w popularnych szkłach do astrofoto takich jak np Jupiter 200/4, FMC Takumar 200/4, Tair 300/4.5 czy MC Sonnar 135/3.5. W komplecie - obiektyw, dekielki, przejściówka AI-EOS do Canona.


Pierwszeństwo ma kupujący komplet - aparat z obiektywem. Cena 1300zł

450D + dekielek + zasiladło = 700zł

Nikkor 180 f/2.8 ED* AIS + przejściówka AI-EOS = 700zł


Osobno sprzedaję w momencie, w którym znajdą się chętni na oba elementy. Ale wg mnie warto mieć je razem :)

Ceny zawierają koszty przesyłki (przesyłek).


PS - polecam obejmy do takiego zestawu, mocowanie go na gwincie statywowym z aparatu trochę wydaje się niepewne.


Fotki:

canikon_01.jpg

canikon_02.jpg

canikon_04.jpg

canikon_05.jpg

canikon_07.jpg

canikon_08.jpg


Przymknięty do f/4 - pełny kadr i crop 1:1 z 18MPx:

canikon_09.jpg

IMG_2125.JPG


Pełna dziura 2.8 - pełny kadr i crop 1:1 z 18MPx:

canikon_10.jpg

IMG_2126.JPG


Sprzedaję, bo nie mam czasu na tyle różnych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyskałem w ogóle :( Specjalnie na wyjazdy kupiłem montażyk ZEQ25 i cyknąłem kilka pojedynczych kadrów, ale okazało się że montaż źle prowadzi i poszedł do reklamacji. I jest tam już 2.5 miesiąca bez wieści i walka trwa i na razie odpuszczam zestaw wyjazdowy, a niedługo też zestaw wizualny będzie w sprzedaży. Na razie brak mi czasu na takie zróżnicowanie tego hobby :)

Te pojedyncze klatki poszły do kosza, ale wyglądało to tak jak w podlinkowanym tekście - to jest to samo szkło w wersji AIS.

 

PS - rezerwacja do wieczora

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacja zwolniona - Canikkor znowu do wzięcia :)

 

PS - znalazłem oryginalną ładowarkę do akumulatora do 450D: LC-E5E, więc dokładam do zestawu. Do pracy w polu wystarczy teraz już tylko dokupić jeden albo dwa akumulatorki.

Edytowane przez jolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.