Skocz do zawartości

Mak 90/1250


dj_peterka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zawiązku z finalizacją budowy teleskopu Dall-Kirkham i wymianą sprzętu odstąpię za skromną sumę teleskop (sama tuba) MAK 90/1250 Sky-Watcher.

Zakończony mocowaniem okularów 1,25" z gwintem T2.

 

Tubka jest ogólnie w dobrym stanie - opyka bez zarzutu, tubus zarysowania i otarcia (widać na foto). Kupiłem go w grudniu 2014 na jednym z forów astro.

MAK służył mi do fotografowania Słońca, Księżyca, Jowisza, Saturna i Wenus - fotki w moich postach, mogę też wysłać na maila.

 

GRATISY:

- Dowetail krótki ale w sam raz (nie było przy MAKu gdy go kupowałem, jest to odcięty kawałek od dłuższego dowetaila, nie używałem go, bo MAK był na obejmie)

- reduktor ogniskowej GSO x0,5 1,25"

- dwa okulary Kelnery na dobry początek: 12,5mm i 26mm stan dobry

- Folia Badera przyklejona na kartonik i przysłona - mocowałem na szeroką taśmę typu Gafer (nie Lassotaśma!!!)

 

Brak lunetki celowniczej - nie było jej, nie używam lunetki, ale jest stopka standardowa SW.

Polecam gdyż jest to świetny, lekki sprzęcik na wyjazdy i do mieszkania ze względu na małe gabaryty.

Cena to jedyne 300zł z wliczoną przesyłką :)

 

Pozdrawiam!

IMAG5393.jpg

IMAG5394.jpg

IMAG5396.jpg

IMAG5398.jpg

IMAG5399.jpg

Edytowane przez dj_peterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.