Skocz do zawartości

Sprzedam montaż widłowy Meade LX10 z klinem paralaktycznym.


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam montaż widłowy Meade LX10 z klinem paralaktycznym. Montaż w dobrym stanie technicznym, mechanicznie w pełni sprawny. Przekładnia ślimakowa, sprzęgła i mikro ruchy działają bez zarzutu. Wyśmienita stabilna, pancerna konstrukcja samo aluminium i stal made in USA. Wizualnie, najlepiej ocenić po zdjęciach. Montaż posiada napęd w osi RA zasilany 12-6V lub bateriami (9V lub 4x1,5V AA) i pokrętła mikro ruchów w osi RA i DC. W komplecie kabel zasilający i ATMowy pilot. Napęd działa poprawnie bez pilota z prędkością x1, pilot steruje prędkością RA w zakresie od 0 dla E. i x2 dla W. Jednak czasami zawiesza się prędkość W. na x2, a wtedy trzeba kliknąć E. by prędkość prowadzenia wróciła do x1. Nie wiem gdzie tkwi problem, ale na pewno to jakaś pierdoła, bo napęd i jest bardzo prosty. Jako gratis mogę dorzucić pilot do LX200 (prawdopodobnie) stan nie znany nie mam gdzie i jak go sprawdzić, mi jest nie potrzebny. Montaż kupiłem z myślą o zainstalowaniu na nim newtona ( ala dobson + platforma paralaktyczna), ale z przyczyn finansowych muszę go niestety sprzedać.

 

Sprzedaję to co widać na na zdjęciach, cena 650 zł.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post może bardziej nadaje się do działu ATM :icon_biggrin:

Dziś zrobiłem na próbę test montażu z zamocowanym za pomocą taśmy malarskiej Newtonem 200/1000.

Test przebiegł pomyślnie, nawet sam jestem pozytywnie zaskoczony jego wynikiem. Wszystko pracuje gładko a sprzęgła trzymają pewnie. Tuba ma nieograniczoną ruchomość w każdej osi, czego nie można powiedzieć o klasycznym dobsonie.

 

1n.jpg

2n.jpg

3n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.