Skocz do zawartości

Scopos 30mm


Krawat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do sprzedania znany okular Scopos 30mm 70* 2".

Sprawował się bardzo dobrze w Syncie 8", używałem go do wyszukiwania obiektów i oglądania dużych gromad gwiazd, a także w innych rozległych obiektach np. M31. Po przesiadce na 15" muszę zmienić na coś innego.

 

Stan okularu: na tulei normalne ślady użytkowania, na optyce nie ma żadnych rysek, są jednak małe paproszki kurzu i lekkie "kropki" na brzegach soczewki ocznej (z jedną uwagą o czym niżej), płyn do czyszczenia optyki pewnie sobie z nimi poradzi, jeśli komuś to przeszkadza, bo oczywiście nie wpływa to wcale na jakość obrazu.

 

Uwaga- w jednym miejscu na soczewce ocznej (blisko krawędzi, ok 2/3 odległości od środka) znajduje się maleńki (0.2-0.3mm) ubytek powłoki. To samo na soczewce dolnej, tyle że tam ubytki są 2, jeszcze bliżej krawędzi, i mniejsze.

 

Patrząc pod światło w dzień przez okular, widać jeden mały, czarny paproszek wewnątrz.

Informuję o tym, bo nie chcę żeby były jakieś niejasności po sprzedaży- nie ma to wpływu na jakość obrazu.

 

W zestawie jest też oryginalny woreczek na okular. Brakuje jednej zaślepki.

 

 

scopos1.JPG

scopos2.JPG

scopos3.JPG

 

Cena: 300zł + wysyłka. Do negocjacji

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.