Skocz do zawartości

Jodłów 2004


DaVe

Rekomendowane odpowiedzi

Kto nie był w Jodłowie niech płacze. Niebo było średnie jak na możliwości tamtego miejsca. Niemniej jednak udało mi sie cos tam zrobić.

300d+Flektogon 20/2,8

 

Stack 3 kompletnie dziwnych klatek (bez odejmowania darków)w PS'ie (testowałem nowe metody które Adam Jesion nam pokazał na zlocie)

109s-iso1600

218s-iso800

487s-iso800 (chyba gdzieś poszedłem i zapomnialem o aparacie)

 

jodlow.jpg

 

cdn...

 

 

Pozdrawiam

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

487s-iso800 (chyba gdzieś poszedłem i zapomnialem o aparacie)

 

Pozdrawiam  

DaVe

 

:mrgreen: :pijemy: :wink:

 

DaVe za chwilę wyjeżdżam znowu na 3 dni

więc dopiero jak wrócę coś zapodam

 

może Jesion zrobi plejady

albo Małek coś z naszej poranej sesji

co Panowie :?: :Beer:

 

:smoke:

 

p.s.

zdjęcie super :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem DaVe, że astrofotki z Jodłowa w tym wątku należy zapodawać. :)

 

Męczyłem się w drugą noc, bardzo wietrzną (podobno wiatr wywrócił jeden teleskop).

Schowałem się za szopę i mogłem cokolwiek robić. Co prawda, na bardzo małej ogniskowej. Parę osób przyglądało się foceniu, to pokażę efekt finalny.

Ze względu, że apertura niewielka, to rozdzielczość też nie zachwyca.

 

NGC7000, Helios 2/50 przy f4 (koniecznie trzeba Heliosa przykręcać do f4, inaczej robi z gwiazd ciapy), Vesta SC2, filtr IRB, stack 1-2-4 minuty.

ngc7000a.jpg

 

 

Region gamma cygnii, konfiguracja jw.

GammCyg1.jpg

 

Do tych, którzy nie byli, zobaczcie jakie niebo was ominęło. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek byłem świadkiem jak robiłeś te foty i już wtedy wyglądało extra ale nie sądziłem że tyle wyciśniesz z tego materiału , Gratulacje dla :King: vesty !!!

 

a ja od południa zabrałem sie za m45 którą pierwszej nocy robiliśmy razem z Adamem Jesionkiewiczem (moja montatura i body + Adama "Elka"70-200 at 200mm i f/4). Niestety pod koniec sesji sie okazało że obiektyw jest totalnie zaparowany( z tąd ta niebieska poświata).Tak sie załamaliśmy że pozwijaliśmy manele i poszliśmy do piekiełka na 12x :Beer: kilka razy :letsdrink: dalej pamiętam tylko że miałem jak ten po prawej :pijemy:

 

Dzisiaj dopiero powalczyłem z materiałem (defekt bo ustawiłem na jpg-i nie na rawy) i wyszło jak wyszło.

 

 

m45.jpg

Stack 4x(od 140-200s) przy iso800

Obróbka niestety tylko moja.

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się w drugą noc, bardzo wietrzną (podobno wiatr wywrócił jeden teleskop).

 

Tiaaa, podobno jakis optisan odplynal do krainy wiecznych lowow.

Fotki Henia jak zwykle MASAKRA, no ale moglem sie przekonac, ze z Vesta to juz niewiele ma wspolnego ta jego kamerka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak chcę! ;) Załuję, że nie mogłem przyjechać... :( może kiedyś.

Tak wogóle to fotki są 8).

 

Fotki Henia jak zwykle MASAKRA, no ale moglem sie przekonac, ze z Vesta to juz niewiele ma wspolnego ta jego kamerka ;)

 

SBIG w perforowanej obudowie Vesty dla złudzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.