Skocz do zawartości

Optisan 150-750


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup na stronie Optisana tego teleskopu. Boję się o zakup za pomocą internetu, bo nigdy tego nie robiłem.

Mam pytanie do was.

czy jest to bezpieczne i czy może już ktoś miał problemy z tym związane ?

 

pozdrawiam

krych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwaj wiarygodni sprzedawcy: Marek S. i Fotoclassic. Z tego co pamiętam, ze dwa teleskopy na tym forum się pojawiły - kupione przez internet . Jeden dotarł zepsuty, ale firma błyskawicznie wymieniła bez zbędnych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie zakupy teleskopow w Polsce przez internet są całekiem fajne, bo mamy wiarygodnych dostawców jak wspomniany Marek S., Fotoclassic, Himpol (czy tam "delta optical"), Astrokrak. Od tych firm można zawsze smiało kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wielokrotnie pisałem miałem kiedyś Optisana 114/900 i nie był z nim aż tak źle jak to niektórzy pisali na astro forum'ach. Jadnak ich cena w porównaniu z konkuręcją nie jest aż tak bardzo zachęcająca.

 

Jednak jak wziąć pod uwagę 150/750 to rzeczywiście tu u konkurencji luka w tym przedziale cenowym.

 

Szkoda tylko, że montaż w tym teleskopie jest raczej zabawkowy. Tu u konkurencji zdecydowanie lepiej.

 

Optisan ma bardzo słabe dodatki (czytaj: akcesoria). Dotyczy to zwłaszcza Barlowa, szukacza z oprawą regulacyjną i soczewki zenitalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Syntę 200/1000 z Fotoclassica właśnie przez internet. Teleskop dotarł szybko i bez szwanku.

 

Myślę, że w przypadku Optisana Marek zrobi wszystko byś był zadowolonym klientem. Dbając o klienta wyrabia się zaufanie do firmy a to procentuje w późniejszym czasie.

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martel - ostanio byłem w takim jednym markecie i stał tam optisan 114/900. Z daleko wyglądał jak teleskop, chyba się chińczyny wzorowali na Vixenie pod względem wyglądu tuby...

 

Z bliska to była katastrofa. Wiem, że ten jeden przypadek nie wiele mowi o jakosci innych optisanow, wiec traktujcie to jako ciekawostke :)

 

Podchodzę do owego cacka i czekam aż podejdzie jakiś sprzedawca. A co mi tam - zobaczę czy w ogole wie co sprzedaje. No ale sie nie doczekałem. Spędziłem nad nim z pol godziny. Oto spostrzeżenia:

- szukacz - jak Boga kocham, nie wiedziałem jak się przez niego patrzy! Nie dość że był wmontowany odwrotnie, to jeszcze nie szło zogniskować obrazu. Żadnej niteczki-krzyżyka sie nie dopatrzyłem. Okular plastikowy, okręcal sie wokoł własnej osi ale nie wsuwał głębiej. ???

 

- statyw - no co tu mówic - anorektyczne nózki, z dwóch metrów wyglądały jak zapałki.

 

- montaż - był cały porozkręcany. Zacząłem dokręcać sruby ale i tak montaż był tak luźny, że szkoda gadać. Mogłem nim ruszać tak na 0,5 cm a każdą stronę. Cięgna do d... dociskały je jakieś małe srubki, ktorych nie dało się dobrze dokręcic i po chwili musiałyby wypadać. A mikroruchy są takie mikro, jak Saddam jest/był prawym człowiekiem. ;)

 

- wyciąg - plastikowe gałeczki, nierównomierny przesuw. Chyba plastikowa tuleja, do której wsadza się okular.

 

 

Jak obejrząłem go z zewnątrz to dopiero odsłoniłem dekielek. Myslałem, że byłem już gotowy do zobaczenia lustra. Ale jak to zobaczyłem to czoło miałem zmarszczone z dobrą minutę. Otóz na lustrze były taki syf, że się w głowie nie mieści. Bylo tak pooblepiane paluchami, jakby to był jakis przedmiot codziennego użytku, jak szkłanka czy coś. Strasznie to wyglądało, pomazana powierzchnia lustra sięgała 75-80%. Poza tym pająk był bardzo krzywo ustawiony a wnętrze tubusa było szare a nie czarne.

 

Okularów żadnych nie wypatrzyłem. Cena 999zł ;D ;D ;D

 

Powiecie że syf? To prawda, ale i tak był lepszy od Uniwersała 90/900! No poza tym pomazanym lustrem. Zobaczcie teraz jaki ten Uniwer musiałbyc spartaczony. Az trudno uwierzyc :)

 

Niemniej mam jeszcze mniej zaufania do optisanow niż miałem. Sorry Marek, nie mysl ze chce Ci interes zepsuć.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w sprzedaży marketowej ten Optisan przeżył więcej niż IRAK.

 

Ja swojego kupiłem za 500 PLN na wyprzedaży sklepu fotograficznego znajomych ze dwa lata temu. I rzeczywiście wymagał troche przcy ale efekt nie był znowu taki opłakany jak ten Twój opis.

 

Montaż też da się pozbyć luzów tylko trzeba troszkę posiedzieć przy nim.

 

Wyciąg to faktycznie chyba najsłabsza strona bo osiowości w nim nie ma. Nie jest plastikowy. Twoje wrażenie wynika z tego, że przykręcony jest do niego stożkowy pierścień mający na celu zminimalizowanie luzu okular wyciąg i jest w nim śruba kontrująca. Można poprzez dokręcenie śrubek i blaszki sprężynującej podregulować cisność i precyzje pracy tego niby wyciągu ale do poprawnej osiowości to mu napewno brakuje.

 

GENERALNIE TO ŚMIESZNE, ŻE TRZEBA PRZY NOWYM SPRZĘCIE TAK SIĘ ZASTANAWIAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu spostrzeżeniom sam się nie dziwię ponieważ zasugerowałeś się zapewne modelem 114/900 i to na dodatek stojącym jako stała ekspozycja w jakimś markecie.

 

Wiadomo sprzedawca zapewne nawet nie wie do czego służy ten teleskop i jak go dobrze poskładać. Wiekszość supermarketów posiada własny wystawowy egzemplarz i cały czas on stoi na widoku wszystkich. Oczywiście psuje mi tym wizerunek marki, ale na szczęście modeli 150/750 i 203/800 raczej nie powinno tam być, a z racji ceny 150/750 jest tu wyjątkowo atrakcyjny.

 

"montaż - był cały porozkręcany" - czy to moja wina, czy tego osła co to źle złożył, a raczej spie.....lił

 

"Zacząłem dokręcać śruby ale i tak montaż był tak luźny, że szkoda gadać" - dziwne że się nie domyśliłeś, że każdy przy nim ciągle coś grzebie.

 

"Mogłem nim ruszać tak na 0,5 cm a każdą stronę. Cięgna do d... dociskały je jakieś małe srubki, ktorych nie dało się dobrze dokręcic i po chwili musiałyby wypadać." - da się, da się i nie jest to takie złe.

 

"Otóz na lustrze były taki syf, że się w głowie nie mieści." - no i to dalej jak na początku - egzemplarz pokazowy

 

"Bylo tak pooblepiane paluchami, jakby to był jakis przedmiot codziennego użytku" - jak wyzej

 

No i od tego miejsca Małek zaczyna już przesadzać

"Poza tym pająk był bardzo krzywo ustawiony a wnętrze tubusa było szare a nie czarne." - bez przesady. Czy Ty masz prowizję od tego co piszesz ?

 

"Marek, nie mysl ze chce Ci interes zepsuć."

Robisz to własnie i tylko się zastanawiam czy specjalnie czy tylko tak to wyszło. Nierozumiem jak się możesz sugerować takim modelem umieszonym w supermarkecie lub innym sklepie. Dziwisz się nawet że jest popalcowany, jakby to było coś dziwnego. Brak okularów również uznajesz za wadę. Przecież gdyby były przez 10 minut, to zapewne już by się znajdowały w kogoś kieszeni.

 

Proszę Cię o trochę rozsądku i nie wyginanie faktów w taki sposób. Nieładnie z Twojej strony, że w ten sposób piszesz i niszczysz to co ja ciężko robię.

 

Zamawiając teleskop klient otrzymuje to co zamówił, bez powyższych "usterek" wskazanych przez Małka.

 

Krystian nie będzie się martwił o ewentualną przesyłkę, ponieważ dostanie teleskop już dziś bezpośrednio pod dom. Jeżeli klient mieszka blisko zawożę sprzet sam i problem z głowy.

Sprzedaje już zbyt długo w Internecie, aby pozwolić sobie na jakąkolwiek wpadkę. Wszystko 2 razy sprawdzam, a opakowywane jest tak, że nawet jajka by się nie potłukły w przesyłkach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pakowania, to dostałem od Janusza żurawia zapakowanego bez zastrzeżeń. Wprawdzie to nie teleskop, ale zgadzam się z opinią:

Myślę, że w przypadku Optisana Marek zrobi wszystko byś był zadowolonym klientem

Co do wypowiedzi Malka, to ja nie odbieram jej Marku jako atak, ale faktem jest, że niezręcznie wyszło. Może faktycznie za mało podkreślony był fakt, że opisany egzemplarz był w markecie rzucony jak worek ziemniaków i tak traktowany. Trzeba brać to pod uwagę. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego cały czas więc podkreślam, aby nie sugerować się sprzętem wystawionym w sklepach.

 

Napisałem już że wszytsko wyjdzie w "praniu" na podstawie opinii ludzi, którzy własnie sprzęt zakupują.

 

Jeszcze raz podkreślam nie kupujcie w supermarketach bo będziecie mieć podobne zdanie na temat tych teleskopów co Malek. Ja nie odpowiadam za takie zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W supermarkecie nawet Takahashi byłoby w ten sposób potraktowane, więc relacja Małka nie jest adekwatna do kupna teleskopu w firmie, która chce liczyć się na rynku. Powinien przyjść w sposób zapakowany należycie, bez żadnych uszkodzeń czy łapsk na lustrze. A że będzie to Optisan to inna sprawa. Nabywca musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wierzy Markowi, że jest to sprzęt lepszej jakości niż Optisany z supermarketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powinien przyjść w sposób zapakowany należycie, bez żadnych uszkodzeń czy łapsk na lustrze."

 

Oczywiście i tak ma być i mam nadzieje, że jak dochodzi to jest OK !

Jak na razie nie miałem informacji o ew. uszkodzeniach czy "łapskach" na lustrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki:

 

Czy istnieje w internecie strona firmowa Optisana ?

Nie mówie o stronie sprzedawcy wyrobów Optisana tylko

o strone jak np ma Canon, czy Nikon - takiej z prawdziwego zdarzenia, z adresem firmy, siedziba, ..itd. Probowalem znalezc przez: optisan.com, potem przez AsianSources ale tam o niczym takim jak Optisan nikt nic nie słyszal. Czy mozecie mi pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Dostałem dziś teleskop Optisan 150-750 w nienagannym stanie. Zresztą to nic dziwnego bo sam Marek mi go przywiózł do domu. Nie mogę na razie dużo o nim napisać, bo mam go od 2 godzin, ale zewnątrz jest bardzo ładny i solidnie wykonany. Nie ma w nim takich wad, o których pisał kolega Malek. Teleskop jest i był w idealnym stanie.

Teraz gdy się rozchmurzy czas na pierwsze obserwacje.

 

Dzięki Marku raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z innej beczki:

 

Czy istnieje w internecie strona firmowa Optisana ?

Nie mówie o stronie sprzedawcy wyrobów Optisana tylko

o strone jak np ma Canon, czy Nikon - takiej z prawdziwego zdarzenia, z adresem firmy, siedziba, ..itd. Probowalem znalezc przez: optisan.com, potem przez AsianSources ale tam o niczym takim jak Optisan nikt nic nie słyszal. Czy mozecie mi pomoc ?

 

Informacje o producencie:

 

OPTISAN CORPORATION

P.O. Box 117-31, Taipei 106, TAIWAN, ROC

tel. 886-2-8789-4988 (Rep.)

fax: 886-2-8789-3908

e-mail: optisan@ms21.hinet.net

Strony www nie posiadają (chyba ?)

 

Firma jest na liście producentów na Tajwanie, http://www.taiwan-technology.com/edit/p/e-...es_03/list2.htm

 

Do Janusza:

Janusz więc jak widzisz teleskopy Optisan produkowane są na Tajwanie, określonym przez Ciebie jako (wyższy poziom technologiczny) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku Taiwan Taiwanem, Chiny kontynentalne Chinami ludowymi ale to wstyd aby Optisan nie posiadał własnej strony www. To mówi samo za siebie czy tego chcesz czy nie. To, ze siedziba firmy jest na Taiwanie nie oznacza, że produkcja jest na Taiwanie równie dobrzę mogą to robic w Wietnamie. To tak gwoli ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty Mirku jeszcze nie wymyślisz. ;D

 

Nie jest tak jak piszesz. Strony nie mają, bo widocznie nie potrzebują, a tak poza tym to ptrzecież nie moja wina i nie moja sprawa. Ja swoją mam i to jest dla mnie najważniejsze. Cieszę się jak klienci sa zadowoleni

 

Teleskopy produkowane są w Poznaniu, potem składają je Rosji za Uralem, potem odlicza się koszta na Tajwanie, leci się z nimi kontenerem do Boliwii. Potem jeszcze odszczuranie w Mongolli, SARS-owanie w Chinach oraz wyszczuplanie w Etiopii. ::) Coś jeszcze przegapiłem ? Aha no tak:

Ostatni etap to krytyka Mirka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku;

na własne oczy widziałem produkcję w Chinach, gdzie na produktach i opakowaniach zbiorczych napisane było Made in Japan. I nie były to podróbki czy tez nielegalna produkcja - wszystko duże marki i w firmowych fabrykach. ;D W obecnych czasach nic nie jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku przeciez kazda szanujaca sie firma strone swoja ma :o!

Brak takiej strony w przypadku Optisana nie stawia tej firmy w korzystnym swietle. Argument , ze "..widocznie nie potrzebuja" to zaden argument'. Sam kupuje co jakis czas sprzet Nikona, czy Minolty i pierwsze co przed zakupem robie to odwiedziny strony producenta w celu poznania aktualnej oferty. Nawet w zeszlym tygodniu gdy sobie odkurzacz kupowalem to wszedlem na strone Philipsa zeby zobaczyc czego naprawde chce. Wszystko po to zebym wiedzial o co zapytac. Chyba przyzna mi pan racje, ze w przypadku Optisana takiego zapoznania sie z oferta zrobic nie moge ? Pomijam w tym momencie zapoznawanie sie z produktami konkretnej firmy poprzez odwiedzanie stron lub sklepow przypadkowych sprzedawcow. Jak sam pan wczesniej napisal oferuja oni rozny poziom uslug i rozna finalna jakosc towaru (roznica miedzy pana oferta a na przyklad: hipermarketami lub sklepami typu foto-lab). Sam pan widzi ze takie luzackie podejscie przez Optisana do problemu powoduje ze i panu obrywa sie po nosie.

Szkoda bo nieslusznie z drugiej strony sam zdecydowal pan o dystrybucji tych a nie innych produktow wiec pozostaje mi tylko wspolczuc :'(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.