Skocz do zawartości

Celestron Ultima 100ED z okularem


astroamator1

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam lunetę jak w temacie wraz z okularem typu zoom.Luneta była używana na strzelnicy,miała dosyć dużo róznego rodzaju przejść,uszkodzone było mocowanie okularu i jest tam pęknięcie które zaznaczyłem na zdjęciu i nie jest już przez to wodoszczelna.Dużo rysek na obudowie,a poza tym jest wszystko w porządku.Została przerobiona na okulary 1,25",ale również można używać zomma.Pasują do niej tzn ogniskują bez problemu okulary SW WA 66* 20mm,15mm,9mm,BST FLAT 12mm,WO SWAN-Y,takie mam więc są sprawdzone.Teraz obiektyw-jest nieporysowany i chyba nigdy nie był czyszczony,jest trochę kurzu i parę plamek tak jakby po wyschniętej wodzie,układ pryzmatów i ogniskowania czyściutki bez wad mechanicznych.Gdyby komuś się chciało to można zrobić świetny refraktorek ED na bazie tego obiektywu.Cena 1400zł do negocjacji.Najchętniej widziany odbiór osobisty ze sprawdzeniem,ale mogę też wysłać ze sprawdzeniem przy odbiorze.Brak dekielka na obiektyw i okular,ale może coś dopasuję,stopka i statyw nie są na sprzedaż.Ewentualnie mogę zamienić za lornetkę coś z serii 15x70 np.Extreme 15x70 ED.lub 25x100.

DSC09272.JPG

DSC09273.JPG

DSC09282.JPG

DSC09283.JPG

DSC09287.JPG

DSC09288.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,żeby można było uzywać okularów 1,25" niestety trzeba zniszczyć lunetę.Sam pierścień nic ci nie da bo otwór w fabrycznym mocowaniu okularu typu zomm i aparatu cyfrowego ma średnicę chyba równe 31mm a średnica okularów to 31,75mm,zeby to przerobić to potrzeba roztoczyć otwór na tą właśnie średnicę.A żeby to żrobić to trzeba wymontować fabryczne mocowanie,które jest zatopione w plastiku i przykręcone od środka lunety.Ja miałem sprawę już uproszczoną bo było pęknięcie po upadku i mocowanie się kiwało.Musisz rozkręcić lunetę rozpołowić w miejscu mocowania pryzmatów,są trzy śrubki od środka.Jak rozpołowisz to bez problemu odkręcisz fabryczne mocowanie,roztoczysz u tokarza,zmontujesz wszystko z powrotem i się cieszysz,bo widok w okularze SW 66 stopni to jest rewelacja.W okularze celestrona patrzysz jakbyś patrzył do studni.Pierścień jest nakręcany na gwint aparatu lub kamery tylko po to żeby można było zablokować okular.

http://deltaoptical.pl/luneta-celestron-obserwacyjna-regal-m2-100ed,d3457.html

to są te same lunety z tym samym obiektywem tylko już fabrycznie można używać okularów 1,25",ale cena kosmiczna.

Tak to wygląda w skrócie,też masz 100ed czy zwykłą,może chciałbyś sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłą Celestron Ultima 100 (kątowa) link: http://deltaoptical.pl/luneta-celestron-ultima-100,d334.html

Jest w pelni sprawna. Klasyczne ślady użytkowania typu drobne otarcia na stopce. Ma jeszcze lekkie wgniecenie przed obiektywem. Tam gdzie się zakłada dekielek. Na szczęście nie wpłynęło to na optykę ani na wodoszczelność. Nawet dekielek można założyć. Bardzo chętnie ją sprzedam ponieważ obecnie używam MAKa 127.

Ultima 100 za 700zł. Z tym że odbiór najlepiej na terenie Gliwic.Mogę dojechać go Chorzowa albo Katowic (niestety komunikacją miejską).

Edytowane przez KrzysiuOzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście na standart 1,25 na prawdę sie opłaca,ale uzyłem słowa "zniszczyć",dlaczego tak napisałem.Na naszych giełdach kazda ingerencja w fabrykę traktowana jes jako zniszczenie,taki sprzęt ciężko jest odsprzedać,nawet jeśli dawane obrazy sa dwa razy lepszej jakości,to jest takie moje spostrzeżenie że lepszy jest kiepski chińczyk, jak przeróbka dająca satysfakcję z obserwacji.Weź i właśnie to pod uwagę.

ps.interesuje mnie tylko 100ed,od ręki robię z nich lornetę.

Edytowane przez astroamator1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Od miesiąca kombinuję jak ją opylić. Zbieram na Newtona 150/750 do DSów. Co do standardu 1.25 to mam to mam mojego cudnego Maczka 127. Elegancko płaskie pole, żadnych aberracji, kontrast prawie jak w refraktorze. Mobilny jak rzadko który. Wkładam go do byle plecaka montaż AZ pod pachę i tyle mnie widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam zwykłą Celestron Ultima 100 (kątowa) link: http://deltaoptical.pl/luneta-celestron-ultima-100,d334.html

Jest w pelni sprawna. Klasyczne ślady użytkowania typu drobne otarcia na stopce. Ma jeszcze lekkie wgniecenie przed obiektywem. Tam gdzie się zakłada dekielek. Na szczęście nie wpłynęło to na optykę ani na wodoszczelność. Nawet dekielek można założyć. Bardzo chętnie ją sprzedam ponieważ obecnie używam MAKa 127.

Ultima 100 za 700zł. Z tym że odbiór najlepiej na terenie Gliwic.Mogę dojechać go Chorzowa albo Katowic (niestety komunikacją miejską).

 

witam,po dłuzszej przerwie,czy zakończył pan już remonty i czy możemy wrócić na spokojnie do tematu sprzedaży ultimy100?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Możemy działać. Mam trochę kartonu, folii i styropian co mi z mebli został. Spróbuję coś wykombinować. Może nie będzie to profesjonalne pudełko ale grunt żeby trzymało się kupy i było bezpieczne. To ja idę pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności powtórzę.

Luneta Celestron Ultima 100 (kątowa). Technicznie stan dobry a optycznie jak nowy. Uszkodzenia: niewielkie wgniecenie na krawędzi tubusu przed obiektywem, nie mające wpływu na optykę i wodoszczelność (co do optyki jestem pewien). Możliwe nawet założenie dekla. Zestaw praktycznie kompletny. Jedyne co brakuje to fabrycznego kartonu i szmatki. Cena nie uległa zmianie. 700zł + koszt wysyłki.

 

W paczce znajduje się:

luneta Celestron ultima 100 (kątowa) + pokrowiec

okular zoom 8-21 mm (powiększenie 22-67x) + kubek + pokrowiec

szyna dovetail z śrubą 1/4"

 

Link do fotki z zestawem: http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1345&lunety=Luneta_Celestron_Ultima_100_22-66x100_WP_%27%27k%B1towa%27%27_+_pokrowiec

 

 

Edytowane przez KrzysiuOzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.