Skocz do zawartości

Kabel USB-HEQ5 do EQMOD, chip prolific lub FTDI


poldip

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam kabelki służące do bezpośredniego połączenia komputera przez USB z montażem HEQ5. Doskonale sprawdzają się w astrofoto w duecie z EQMOD gdyż umożliwiają całkowitą rezygnację z pilota i pełne sterowanie z poziomu komputera.

Kabelki które sprzedaję to ATM. Sam je robiłem na własne potrzeby, stąd różne kolory wtyczek i różne długości kabli, bo takie akurat miałem pod ręką.

Z jednej strony każdy kabel posiada wtyczkę USB z drugiej strony wtyk RJ45 pasujący do HEQ5. Oczywiście wszystkie są sprawne i przetestowane na moim montażu.

Sterowniki do obu chipów pod własny system operacyjny można bez problemu pobrać ze stron producentów. Jakby ktoś miał z tym kłopot, to wyślę je mailem.

 

1) wersja prolific.

Wykonałem dwie sztuki z chipem prolific PL2303. Długość kabla identyczna: 95cm.

Cena 22 zł za sztukę plus przesyłka lub odbiór osobisty Warszawa.

 

2) wersja FTDI.

Również dwie sztuki. Długości kabli są różne. Jeden ma 152cm a drugi 128cm.

Wersja FTDI jest nieco większa. Obudowa zaadaptowana z pendriva, dodatkowo zabezpieczona koszulką termokurczliwą. Przez obudowę w trakcie pracy prześwitują czerwone diody LED.

Cena 38 zł za sztukę plus przesyłka lub odbiór osobisty Warszawa.

Przesyłka może być listem poleconym lub paczkomatem.

usb1.JPG

usb2.JPG

usb3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, to do az-eq6 pasuje (taka informacja jest na stronie EQMOD, ale tego sam nie potwierdzę bo takiego montażu nie mam). Bezpośrednio do EQ6 raczej nie, bo EQ6 ma inną wtyczkę, tzw. DB9.

Aczkolwiek przerobienie na wtyk DB9 nie jest kłopotem, kwestia odcięcia wtyku RJ45 i przylutowania DB9.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kabelki poszły w świat, zatem temat do zamknięcia.

 

Aczkolwiek.....

Mam już zgromadzone komponenty i na dniach będę robił dla siebie wersję Bluetooth do HEQ5 . Gdyby ktoś był chętny, to proszę dać znać na PW. Możliwa również wersja pod EQ6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.