Skocz do zawartości

TS 70/420 APO-ED


Mirek_D.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Do sprzedania travelerek apochromatyczny 70mm F/6 razem zesztywna torbą transportową.

Wyróżnikiem tego modelu jest tuba carbonowa.

 

Apertura: 70mm

Ogniskowa 420mm

Wyciąg: Crayford 2" z mikrofocuserem 1:10

Wyciag obracany 360 stopni - dla lepszego kadrowania.

Stopka w standardzie vixen dovetail z gwintem fotograficznym (pasuje i na dovetaila i na statywy fotograficzne).

Redukcja 2" na 1.25"

Dekiel przedni aluminiowy wkręcany, dekielek tylny plastikowy, nakładka ochronna na mikrofocuser.

waga 1.7kg

 

To jest ten sprzęt:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1151_TS-INED-70mm-f-6-Refraktor-Reiseapo---Carbon-Tubus---2--Crayford-Auszug.html

A tu w polskim sklepie:

http://astromarket.pl/teleskop-apochromatyczny-ts-individual-ed-70-420-2-ota.html

 

Stan prawie jak nowy - jedynie jedna ryska na stopce dovetaila od śruby dociskowej.

 

Sprzęt zakupiony 10 czerwca przed wyjazdem na Kretę (miałem już zamówione TeleVue 76 ale nie doszło a potrzebowałem travelera na wyjazd).

Używany 7 dni do obserwacji Słońca, Ksiezyca , Saturna, Marsa i Jowisza a takze gwiazd podójnych. Przy 120x -140x bardzo ładnie pokazuje na Saturnie przerwę Cassiniego, na Marsie czapę i Syrtis major (ogónie to był najlepszy mars jakiego widziałem w życiu - był zaraz po opozycji i na wysokosci 45 stopni nad horyzontem), na jowiszu czerwona plama i cienie księzyców podczas tranzytów. Za gwiazd podwójnych lubie trudne wyzwania - Izar - pieknie widać drugi składnik na pierścieniu dyfrakcyjnym, epsilonki -idealnie rozdzielone, Iota Kasiopei - chyba moja ulubiona podwójne - wszystkie 3 składniki wyraźnie widoczne.

 

Idealny sprzęt wyjazdowy w sztywnej torbie oprócz teleskopu jest miejsce na katówkę 2" i 2 okulary. Torba ma pasek na ramię i jest malutka (39cm długości).

 

Obecnie doszedł TeleVue 76 wiec mniejszy idzie do sprzedania.

 

Cena 1500zł.

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.