Skocz do zawartości

Meade w Polsce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie czasami czy ktos w Polsce sprzedaje lub jest w stanie sprowadzic teleskopy Meade? Moja firma (CAMK w Warszawie) chce za jakies 7000 zlotych

kupic fajny teleskopik do pokazow nieba.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko. Tej od której ja kupiłem to nie polecę bo to złodzieje. Bird chyba przestał sprowadzać. Sprzedaje jeszcze ktoś kto ma maila zaczynającego się od słowa przemytnik. Możesz takze pogadać z Fotoclasikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Z tą ewolucją "wsteczną" to się w pełni zgadzam z El.

Cały czas twierdzę, że mamy społeczeństwo "niedorosłe", nawet nie intelektualnie tylko po prostu kulturowo.

Niepokojący jest, że w Polsce można kupić spokojnie telewizor za 50 tys PLN, a nie można kupić dobrego montażu pod teleskop. Ja rozumiem sprzedawców, że popyt jest jak spódniczka mini, ale to świadczy nie najlepiej o naszych rodakach.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To może nie Meade ale Celestron, jako że Himpol jest obecnie przedstawicielem tej firmy. A wiadomo Himpol to jednak chyba solidna firma i nie powinno być z nią jakiś problemów. A sprzęt Celestrona jest tej samej klasy co Meade, dodatkowo ostatnio wypuścli serie bardzo fajnych montaży paralaktycznych. Oczywiście mają też teleskopy z pełnym GoTo i różnymi innymi bajerami. Na pewno coś by się dało wybrać. Jednak nie wiem czy Himpol sprzedaje wszystko z oferty Celestrona czy tylko wybrane rzeczy, ale to można szybko sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z Himpolu dostalem odpowiedz, ze magazyny Celestrona sa puste i

zapelnia sie dopiero we wrzesniu...

 

W miedzyczasie bedzie opozycja Marsa, ktora wartoby ludziom zainteresowaym

pokazami w CAMKu pokazac.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli "fajny teleskopik do pokazów nieba" miałby być np. czymś w stylu LX200, to 7000 to troszkę mało. Jeżeli chodzi o zakup Meade można zastanowić się nad Berlinem. Jest tam firma, która może sprowadzić wszystko co będziesz chciał. Swoją betoniarkę kupiłem właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "fajny teleskopik do pokazów nieba" miałby być np. czymś w stylu LX200, to 7000 to troszkę mało. 

 

Ale już taki LX90 da się załatwić. Optyka ta sama preceyzja nieco mniejsza ale do pokazów jak znalazł!

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 7 klockow LX90 skad masz takie ceny Malek ??

 

1495USD x 3,70 = 5531zł

 

Na VAT by jeszcze starczyło ale na cło już nie. Z Cłem i Vatem to by było w okolicach 7600zł. bez kosztów transportu. Oczywiście mówimy o cenach w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAMK jako placowka PAN moze sie starac o jakies zwolnienia z VAT lub cla, wiec

moze nie byc tak zle.

 

Alternatywa jest jeszcze Nextstar 5i, ktory jest dostepny w Himpolu. Zobaczymy co

moja dyrekcja zadecyduje.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja jestem właścicielem NexStar'a 5, poprzednika wersji 5i, ale różnice są niewielki (5i ma dodatkowy port do autoguidingu i jeszcze coś). Generalnie jest to fajny teleskop, jednak ja celowałbym w coś większego. Model 5 jest idealny bo zajmuje mi bardzo mało miejsca i jak tylko gdzieś się ruszam, nawet do znajomego na działkę, to biore go ze sobą. Ustawienie 2 minuty i wszystko działa. Jednak jak mówię, do celów które podałeś idealnym modelem wydaje się być taki LX90. Codo cła, vatu, etc to niestety w grę nie wchodzi sprowadzenie oficjalne z USA bo tamtejsi dystrybutorzy nie wysyłają tego sprzętu do Europy. Pozostają Niemcy a tutaj ceny już są znacznie wyższe. Właśnie sprawdziłem, cena 2.795,00 EUR (www.apm-telescopes.de) od tego można odjąć VAT niemiecki, ale i tak wychodzi około 10tyś zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce pewnie nie ale na pewno mozna kupic Meada u Miroslawa Matouska w Pradze (dalekochledy): http://www.dalekohledy.cz

 

Miroslaw jest bardzo sympatyczny i mowi po angielsku. Jest autoryzowanym przedstawicielem Meade. Niestety ceny zawieraja czeskie clo i VAT.

 

Pozdrawiam,

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1495USD x 3,70 = 5531zł

 

Na VAT by jeszcze starczyło ale na cło już nie.  Z Cłem i Vatem to by było w okolicach 7600zł. bez kosztów transportu. Oczywiście mówimy o cenach w USA

 

no tak zapomnialem ze USA to tuz za rogiem.

Te ceny ja tez znam tylko ze amerykanie konsekwentnie chronia rynek i nie przysylaja Meade'ow do domu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się w ofercie Astrokraka, Fotoclasic, Himpol. Są m.in. duże Dobsony do których można dorobić system naprowadzania GoTo. 200mm Newton Synty też ma dość dobre opinie, są Tały . Zostanie Ci jeszcze kasy na akcesoria, a z fakturą VAT nie będzie problemu. Za 7000 zł za wiele nie zwojujesz myśląc o Meade lub Celestronie i to nówce, a nie z drugiej ręki. Zobacz jakie są ceny na giełdzie teleskopy.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się w ofercie Astrokraka, Fotoclasic, Himpol. Są m.in. duże Dobsony

 

Wystarczy spojrzeć na zdjątko Ryśka ;) ;D Ja za parę tygodni odbieram Arkturka na Dobsonie... :)) i na akcesoria starczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moim zdaniem teleskop do pokazów powinien być wyposażony w GoTo, tak aby możliwoe było szybkie przeskakiwanie z obiektu na obiekt. Z własnego doświadczenia wiem, że jak mam grupę znajomych to strasznie się oni niecierpliwią kiedy ja coś tam manewruje przy teleskopie a oni stoja i się przyglądają. A dobson dodatkowo ma tę wadę, że obiekty z niego uciekaja i co chwila trzeba poprawiać jego ustawienie. Jeśli ma się grupe np. 10 osób to GoTo jest idealne, bo prowadzący pokaz praktycznie nie musi zaglądać w okular a steruje teleskopm głównie z pilota.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączam kompa, przeglądam CdC i AstroLab a potem siedzę jakby mi ktoś duszę wyciągnął i czekam na list od Janusza! JANUSZ! to największe tortury po obronie jakie przeżyłem w swoim życiu!!!

No a później zastanawiam się czy mi wejdzie do lanosa (sedan). Jak na tylne miejsce pasażera nie to machnę go na przód i rozłożę siedzenie na max, przepnę pasem wezmę nawet poduchy co by mu wygodniej było leżeć ;D (mania)...nie wspominam faktu wieczorków bez chmur...powienienem iść do psychiatryka... ;) ;D

A najmilsze jest to, że u mnie w firmie ludzie raz po raz zagadują czy już mam sprzęcik i nawet wyrażają chęć uczestniczenia w obserwacjach!! Pragnę tudzież podkreślić, że średnia wieku w firmie oscyluje w okolicach 45 lat... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.