Skocz do zawartości

Muszle oczne do Celestrona


TomaszP1977

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem;

Może zdarzyło się komuś że złodziej mu ukradł Celestrona (25x100) ze statywu, ale z oczywistych względów zostawił muszle oczne.

Taką osobę chciałbym poinformować, że chętnie kupię te muszle, bo moje się wysiały na polu. Może co z nich wyrośnie, ale póki co to szmatę na łeb sobie zarzucam żeby oglądać a to niekomfortowo dla mnie...

Pozdrawiam.

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem;

Może zdarzyło się komuś że złodziej mu ukradł Celestrona (25x100) ze statywu, ale z oczywistych względów zostawił muszle oczne.

Taką osobę chciałbym poinformować, że chętnie kupię te muszle, bo moje się wysiały na polu. Może co z nich wyrośnie, ale póki co to szmatę na łeb sobie zarzucam żeby oglądać a to niekomfortowo dla mnie...

Pozdrawiam.

Trzeba pogadać z tym gościem z sąsiedniego forum , może odsprzeda takie coś za konkretne pieniądze ,

Negocjacje mogą długo potrwać bo się zastanawia nad sprzedażą,

 

 

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=40230

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak się zastanowi to niech da znać to zaczniemy negocjować :)

Koledze pewnie chodzi o same gumki, a tu byłby do wzięcia cały zestaw ,wraz z osłoną (Zaślepką) na okulary,( oczywiście w zestawie jest wkręcony komplet śrubek M 2 razem 6 szt.)

 

Cały zestaw wymienił bym za parkę okularów SW SP 25 mm 52 st.

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz co do ceny dam może jeszcze jutro , lub najpóżniej do końca tygodnia.

Oczywiście załączę też tutaj fotki oferowanych pozostałości po ATM Celestrona.25x100 .

 

Mój Celestron 25x100 to wersja z walizką i srebrnymi okładzinami pryzmatów, Nie jest to Sky Master 25x100,

Jak Kolega ma właśnie Sky Master to proszę się zorientować czy będą pasować jako zamiennik.

Na życzenie Kolegi zrobię dodatkowo pomiary suwmiarką w interesujących Kolegę miejscach.

 

W tym linku są fotki

 

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=40230

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w planie miałem je zostawić na wypadek sprzedaży 25x100 żeby trafiła do nowego właściciela w oryginalnej wersji, lecz nie przewiduje na obecną chwilę jej sprzedaży, tym bardziej że okularki mają teraz mocowanie na filtry 1.25. Więc podjąłem wstępną decyzję o sprzedaży pozostałości po ATM.

 

Takie okularki SP 25 mm 52 st. ( nie Super Vide ,czyli Kelner) chodzą chyba po ok. 40 zł za jedną szt.

 

 

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam wstępne fotki, Gumki w idealnym stanie ,niezauważyłem tu pęknięć czy naderwań, podobnie osłona, jest w idealnym stanie , wszystko jest kompletne, w każdej muszli jest po 3 śrubki M 2.

 

W takim razie pozostała jedynie sprawa pomiarów, czy będą one pasować.

Edytowane przez endriu624
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnica soczewek to fi. 22 mm tyle samo ma otwór w gumce muszli ,śrubki są w odległości 3 mm od brzegu , średnica wewnętrzna osłony to fi. 27,1 mm ( mocowanie na okular) , Średnica gdzie jest zakładana gumka ,jest fi.43 mm, (w tym rowku są śrubki ). Jeszcze fotka poglądowa wielkości muszli ocznej z metrem.

 

Prawdopodobnie nie będą pasować.

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, jeszcze raz przemierzę sobie to wieczorem ale chyba faktycznie nie będą pasowały.

Tak przypuszczałem że nie będą pasować bo Celestron 25x100 ,a SkyMaster 25x100, to troszkę różne optycznie lornetki. Taka sama jak moja wyszła kiedyś z logiem Delta Optical. na bazie tych samych części i z walizką , A SM to chyba nieco inna fabryka.

 

Dlatego przed transakcją zaproponowałem pomiary, żeby potem nie było problemów.

W takim razie muszle zostają dalej u mnie.

 

Proszę amina o wyczyszczenie moich postów, bo temat zakupu jest chyba dalej aktualny.

Edytowane przez endriu624
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.