Skocz do zawartości

Fotografia kompaktowa


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne zdjęcie tego samego regionu, ale wykonane z ogniskową 18mm. Testowo tylko 8 klatek i już mam wielką ochotę na więcej :)

Jak patrzę na to Twoje zdjęcie to i ja zaczynam mieć ochotę hehe

 

Pytanko do Ciebie - w Astrobazie mamy EQ3-2 z prowadzeniem w dwóch osiach - nada się taki montaż do takich szerokich kadrów?

 

Napisałeś wyżej, że nawet 30s? Jest to możliwe na takim sprzęcie??

Pozdrawiam

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na to Twoje zdjęcie to i ja zaczynam mieć ochotę hehe

 

Pytanko do Ciebie - w Astrobazie mamy EQ3-2 z prowadzeniem w dwóch osiach - nada się taki montaż do takich szerokich kadrów?

 

Napisałeś wyżej, że nawet 30s? Jest to możliwe na takim sprzęcie??

Pozdrawiam

Zachęcam do prób !

Uważam, że przy prawidłowym ustawieniu na GP i stosując krótką ogniskową oraz krótkie czasy naświetlania jest spora szansa na ciekawe zdjęcia :)

Spróbujcie koniecznie, różnych ustawień ISO w trybie manualnym (bo taki tryb jest konieczny do wykonania zdjęć astro). Zabawa jest przednia, bo odpada w tym przypadku "kabelkologia". Polecam wykonywanie zdjęć stosując samowyzwalacz lub pilot jeżeli kompakt ma taką możliwość. Często zdjęcia są poruszone już w momencie wyzwalania migawki, opóźnienie zapobiegnie tej wadzie.

Czekam na efekty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do prób !

Uważam, że przy prawidłowym ustawieniu na GP i stosując krótką ogniskową oraz krótkie czasy naświetlania jest spora szansa na ciekawe zdjęcia :)

Spróbujcie koniecznie, różnych ustawień ISO w trybie manualnym (bo taki tryb jest konieczny do wykonania zdjęć astro). Zabawa jest przednia, bo odpada w tym przypadku "kabelkologia". Polecam wykonywanie zdjęć stosując samowyzwalacz lub pilot jeżeli kompakt ma taką możliwość. Często zdjęcia są poruszone już w momencie wyzwalania migawki, opóźnienie zapobiegnie tej wadzie.

Czekam na efekty !

Dzięki za odpowiedź.

Bardziej mi chodziło o możliwości montażu - bo akurat używamy póki co w AB mojego Eosa 1000D :)

 

Przy najbliższej pogodzie popróbuje - też poceluje w M42 a także M45:)

 

A ja jeszcze raczej skorzystam z kabelka i laptopa - by od razu serie jakichś 20-30 klatek po 5-10 s walnąc (a może i dużo więcej hehe)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Ciebie - w Astrobazie mamy EQ3-2 z prowadzeniem w dwóch osiach - nada się taki montaż do takich szerokich kadrów?

 

Napisałeś wyżej, że nawet 30s? Jest to możliwe na takim sprzęcie??

 

Może to Cie zainteresuje http://astropolis.pl/topic/56986-eq3-2-a-montaze-mobilne/page-4#entry659073 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwałeś filtr z przed matrycy czy ten kompakt tak normalnie łapie Ha?

 

Kompakt jest bez żadnej modyfikacji, a do astrofoto kompaktem zachęciło mnie to zdjęcie:

 

https://3.img-dpreview.com/files/w/TS940x940?url=https%3A%2F%2Ffarm4.staticflickr.com%2F3881%2F14587064250_30c3ff4899_o_d.jpg&signature=Fy%2Bs%2Fv8EMj2qmAQ01uCY6CK3xU8%3D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe - poproszę o dodanie parametrów do w/w zdjęć jak możesz. Czas. ISO, ilość klatek. Thx.

 

Zdjęcia zostały wykonane:

Sony Rx100 m5

ISO 3200

11 x 20 sekund (wcześniej podałem omyłkowo, że tylko 8)

Obiektyw 8.8 mm f /1.8

BB 3100 K

Ostrość MF, ale w tym ostatnim przypadku jest do poprawienia :/

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na to Twoje zdjęcie to i ja zaczynam mieć ochotę hehe

 

Pytanko do Ciebie - w Astrobazie mamy EQ3-2 z prowadzeniem w dwóch osiach - nada się taki montaż do takich szerokich kadrów?

 

Napisałeś wyżej, że nawet 30s? Jest to możliwe na takim sprzęcie??

Pozdrawiam

EQ3-2 spokojnie coś takiego zrobi, na forum "dyskusje o sprzęcie" robiłem testy. Moje EQ3-2 w jednej osi daje radę zrobić klatki 5min i więcej na teleobiektywie, 30s to żaden problem :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w temacie, bo są gwiazdy?

 

 

 

Obłoki srebrzyste w Grüntal koło Berlina - 5.VII.2016 - 23:18DST

 

2016_07_05_2318MESZ_DP1x_Gruental_NLC_0002_VarH_DT03___16zu10___1440x900pix.jpg

 

Sigma DP1x - wbudowany objektyw stałoogniskowy 4/16,6mm @4 (odpowiada 28mm na 24x36mm) - ISO100 - 15sec

 

 

Tego dnia widziałem najlepsze pióra anielskie, do tej pory, w moim życiu.

A może to już całe skrzydło? B)

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie, i Szcześliwego Nowego Roku! :D

zorza_polarna

 

Edytowane przez zorza_polarna
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie aż do konca tak na serio, wiosną 2016 spróbowałem ISO1600 Sigmą DP2s.

RAWy z tych starych Sigm (DP1, DP1s, DP2, DP2s, SD10, SD14), wywołane na czarno-białe w starym

SPP 3.5.2, moim zdaniem bardzo ładnie, nawet podobnie do starych czarnobiałych filmów, szumią. :icon_cool:

 

 

2016_05_11M_DP2s_ISO1600_Waldsieversdorf_Lyra_Cygnus_0014_VarA___1350x900pix.jpg

 

Sigma DP2s - ISO1600 - 15sec - wbudowany objektyw stałoogniskowy 2,8/24,2mm @2,8 (crop 1,7x więc odpowiada 41mm na 24x36mm)

 

 

 

Pozdrawiam!

 

 

Edytowane przez zorza_polarna
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sigma DP2s - ISO1600 - 15sec - wbudowany objektyw stałoogniskowy 2,8/24,2mm @2,8 - SPP 3.5.2 - Darktable

 

2017_02_14_DP2s_ISO1600_15sec_Fangschleuse_Orion_0006_VarD_DT01___1198x799pix.jpg

 

 

 

 

 

 

 

EDIT: Dodam jeszcze te same dane jako neutralny, nieopracowany JPEG:

 

 

SDIM0006.jpg

 

Edytowane przez zorza_polarna
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.