Skocz do zawartości

Sprzedam telekonwertery Nikon TC-E3ED


robert_sz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W związku z planowym zakupem dużej lornety, zdecydowałem się zrezygnować z budowy szerokokątnej lornetki typu Galileusza 3x64 i sprzedać telekonwertery jak w tytule, Nikon TC-E3ED. Sprzedaję po cenie w jakiej nabyłem tj. 400zł za komplet. Udało mi się je nabyć w listopadzie kiedy jeszcze ceny były niskie. Odkąd rozeszła się fama na cloudynights a potem na polskim forum http://astropolis.pl/topic/56254-lornetka-3x65-ed-oczy-wyraka-swiatowa-premiera/ to ceny poszybowały ostro w górę i obecnie kupno kompletu telekonwerterów po takiej cenie graniczy z cudem.

Oba telekonwertery dają ostre punktowe obrazy gwiazd do samej krawędzi, a dzięki ogromnej głębi ostrości dla mnie sprzęt ostrzy od ok. 2m do nieskończoności i to pomimo tego że mam wadę -1.5 dioptrii. Tak więc nie należy się obawiać że mając wadę wzroku lorneta nie będzie ostrzyć, chyba że ma się bardzo dużą krótkowzroczność, w każdym bądź razie przy moich -1.5 dioptrii spokojnie ostrzy. Natomiast dalekowidze z pewnością będą ostrzyć na gwiazdach więc problemu nie ma. Telekonwertery można ściąć do rozstawu 64mm bez szlifowania optyki. Dla węższego rozstawu oczu należy najpierw odkręcić pierścień mocujący (nie robiłem tego) i wyjąć obiektyw, następnie zeszlifować osobno obudowę i osobno optykę a także odkręcone pierścienie mocujące, na koniec wszystko złożyć - żadnej kolimacji się nie wykonuje, prosta robota (na cloudynights.com jest wątek pokazujący jak to wygląda przy rozstawie IPD 62mm). Nie trzeba sklejać telekonwerterów na jeden stały rozstaw oczu, w tym wątku na cloudynights jest też plik z wydrukiem 3D dzięki któremu otrzymamy ruchome oprawy na telekonwertery z możliwością regulacji rozstawu oczu. Wydruk z tego pliku można zrealizować w jednej z wielu drukarni 3D funkcjonujących na terenie naszego kraju. Jest też kolega Grzybu który możliwe że wydrukuje po dobrej cenie dla forumowiczów. Ale to już trzeba się go osobiście zapytać/poprosić :P

Sprzedaję komplet jaki posiadam tj, 2 sztuki telekonwerterów + komplet zaślepek + komplet woreczków + 1 oryginalne tekturowe pudełko. Wszystko widać na zdjęciach. Wszystko w bardzo dobrym stanie, optyka bez wad, rys, pleśni, itp.

Wolałbym sprzedać komplet za jednym zamachem, jednakże mogę też sprzedać pojedynczo na sztuki ale to tylko wtedy gdy znajdzie się dwóch chętnych. Jak już mówiłem, komplet po bardzo dobrej cenie w jakiej nabyłem, tj. 400zł lub po 200zł/sztuka. Do ceny należy doliczyć koszt przesyłki 15zł kurier, mogę też wysłać inna metodą jeśli zna ktoś coś tańszego i zechce zaryzykować.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Edytowane przez robert_sz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.