Skocz do zawartości

2000 na sprzet


elpako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich obecnych.

 

Trafil sie zastrzyk gotowki i mama ochote swoje marzenie z dziecinstwa zrealizowac. :)

Co kupic za okolo 2000 pln zeby sie napatrzyc i moc foto porobic. Do tej pory robilem zwykle "naziemne" fotki ale chcialbym tam ... gdzies dalej zerknac.

 

PS Jak wyglda mozliwosc podpiecia teleskopu do PC ?

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Orion AstroView 6EQ ?

http://astrokrak.pl/astroview6eq.html

Jest to jasny Newton szczególnie z zastosowaniem raczej do obiektów mgławicowych a za reszte kasy możesz dokupić parę akcesoriów..

Wybór teleskopu zalezy również od tego co chcesz glównie obserwować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Orion AstroView 6EQ ?

http://astrokrak.pl/astroview6eq.html

Jest to jasny Newton szczególnie z zastosowaniem raczej do obiektów mgławicowych a za reszte kasy możesz dokupić parę akcesoriów..  

Wybór teleskopu zalezy również od tego co chcesz glównie obserwować  :wink:

 

Tak mysle ze mlgawice nie sa zlym pomyslem ... :) i chyba wlasnie tam bede kierowal sie

Czyli 6EQ ... czytalem i nawet wpadl mi w oko ...

Dodam ze jestem kompletnym laikiem

(no kiedys mialem lunete co ja sam skaldalem - z plastiku chyba astrocabinet 80 :D )

i czegos dla laikow szukam - glownie bede z miasta patrzyl choc nie wykluczam wypraw w zaciemnione miejsca.

 

Hej Hej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba ci wprost powiedziec że za dwa tysiące to sie mozesz albo napatrzeć albo foty porobić (a nato to już kasy maławo).

 

poczytaj dokładnie forum zanim coś kupisz. popatrzym czym co i jak wychodzi w fotach.

 

zobacz na jaki zlocik ci najbliżej i pooglądaj sprzęt na żywo.

 

powodzonka i witaj u nas 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba ci wprost powiedziec że za dwa tysiące to sie mozesz albo napatrzeć albo foty porobić (a nato to już kasy maławo).

 

poczytaj dokładnie forum zanim coś kupisz. popatrzym czym co i jak wychodzi w fotach.

 

zobacz na jaki zlocik ci najbliżej i pooglądaj sprzęt na żywo.

 

powodzonka i witaj u nas  8)

 

A dziekuje dziekuje .... zastanawiam sie jeszcze nad SkyView Pro 6 EQ ... astrokrak polecal mi piszac ze ma lepszy montaz. No coz mysle ze kolo grudnia sprawa bedzie sfinalizowana.

Pozdrawiam i do przeczytania/zobaczenia.

PS jesli chodzi o uć :) - moje rodzinne miasto to widze ze na forum kiepsko z obywatelami - ale moze ktos ma jakies pogloski o łódzkikch nieformalnych grupach astromaniakow ... ? :)

Hej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A ja bym chciała wiedziec od czego w ogole zaczac jesli chodzi o sprzet? Bo ja totalnie nie w temacie jestem. Ale poznałam kogos kto mi zaszczepił nute Jego zainteresowan i tak sie własnie zaczeło. Teraz mam ochote sprawic sobie jakis sprzecik ale taki dla total poczatkujacych. Czy ktos mi powie co najlepiej kupic na poczatek? I gdzie w Krakowie mozna nabyc takie cos :)

Narazie szkole sie jeszcze w teorii ale im wiecej czytam tym mniej wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego czy ten sprzęt ma Ci służyć przez dłuższy czas czy też ma być sprzętem przejściowym. Jeżeli chcesz teleskop na pare latek to proponuje tradycyjnie http://www.market.fotoclassic.pl/shopping/...arge.php?id=609 ( o jego możliwościach możesz poczytać na forum). Na początek możesz kupic także coś troche większego lub mniejszego, lecz wszysko zależy od tego ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na teleskop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze mi jeszcze powiesz jaką gotówka trzeba dysponowac na dziendobry??? Biorac pod uwage ze chce naprade  dobry sprzet :)

Skarbek, ponieważ - jak sama mówisz - jesteś zielona, to naprawdę najlepiej będzie jak się po prostu przejdziesz do sklepu. Popytasz, popatrzysz, podotykasz, porównasz ceny i coś Ci się rozjaśni. Trudno coś Ci doradzić konkretnego, skoro mówisz, że chcesz coś dla totalnie początkujących, a jednocześnie ma to być naprawdę dobry sprzęt. Najlepiej jak sobie coś upatrzysz i dopiero wtedy zapytasz na forum czy warto to brać.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciała wiedziec od czego w ogole zaczac jesli chodzi o sprzet? Bo ja totalnie nie w temacie jestem. Ale poznałam kogos kto mi zaszczepił nute Jego zainteresowan i tak sie własnie zaczeło. Teraz mam ochote sprawic sobie jakis sprzecik ale taki dla total poczatkujacych. Czy ktos mi powie co najlepiej kupic na poczatek? I gdzie w Krakowie mozna nabyc takie cos :)

Narazie szkole sie jeszcze w teorii ale im wiecej czytam tym mniej wiem :)

 

Jeśli dopiero zaczynasz, to zainteresuj się lornetkami. Dla początkującego zestaw lornetka+statyw jest w sam raz: jak się już trochę oswoisz z niebem i obserwacjami łatwiej Ci będzie stwierdzić, czego Ci trzeba.

 

Jeśli chodzi o lornetki to polecam http://lornetki.camk.edu.pl/

 

--

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może mi jeszcze powiesz jaką gotówka trzeba dysponowac na dziendobry??? Biorac pod uwage ze chce naprade  dobry sprzet :)

Ja też kiedyś miałem taki dylemat. Do tej pory jestem zielony i wciąż się szkolę, ale:

1) lornetka jest super - dodatkiem do jakiegoś telepa, nie wiem jak innym, ale mi szybko przestała wystarczać, poza tym w miarę przyzwoita lornetka to jeszcze nie taki straszny koszt

2) ja zacząłem inaczej - ile mogę maxymalnie kasy wyłożyć i co najlepszego jestem w stanie za to kupić, dzisiaj myślę, że to dobra droga

3) na zimno przeglądaj internet, aby przed kupnem dowiedzieć sie jak najwiecej - pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł - jak sobie przypomnę, co chciałem kupić na początku, zanim dobrze się rozglądnąłem :lol::Boink:

4) w pewnym momencie sama zadecydujesz jakiego typu teleskopu potrzebujesz - grunt to wiedzieć jak najwięcej z teorii

 

Mnie przed kupnem nie było to dane, ale dobrze jest pooglądać dobrze towar, jesli nie u kolegów to chociaz w sklepie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.