Skocz do zawartości

NGC6888 w Ha


Kirien

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w nocy złapałem 10 klatek 300 sekundowych Mgławicy Półksiężyc. Była to próba filtra ha12nm przy pełni księżyca. Jak widać filtr naprawde dobrze sobie radzi. Bardziej ja nie radze sobie z gradientami ale dzięki tutorialom jakie nagrywa Tyson (szacun, że mu się chce) będzie lepiej. Zdjęcie zestackowane w DSS, wyciągnięte krzywymi w PS i nic więcej ni ebyło z nim robione. Brak klatek kalibracyjnych oraz flattener'a.

Jak księżyc się schowa to planuję dozbierać RGB bo L jak widać już mam.

SW 130/650 bez ff, Atik 314L+, NEQ6 + guider ts apo 50/180 z QHY5 mono.

10 x 300 sek Ha12nm

 

meduza jpg small 2.jpg

Edytowane przez Kirien
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, jeśli pozwolisz:

1. Mgławica jest w takiej ciemnej obwódce- skoro jak piszesz nic specjalnego nie robiłeś to skąd taka  różnica tła wokół mgławicy i nieco dalej od niej?

2. Ha nie powinno się wykorzystywać jako luminancji gwiazd, bo w Ha są one wyraźnie mniejsze niż w RGB. W efekcie gwiazdy maja nieestetyczne , kolorowe obwódki, bo kolor " wystaje" spod luminancji.

3. Gdzie zniknęły inne elementy obłoku wodorowego wokół NGC 6888, które przy tym poziomie sygnału na Crescencie powinny być widoczne? Zamiast nich Twoje zdjęcie ma jednolite tło wypełnione jakimś kisielem...a środku na ciemniejszym polu mgławicę.

Coś chyba ta obróbka krzywych Ci nie wyszła...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku - masz racje - ta ciemna obwódka to pewnie auto flat, który sobie zrobiłem zgodnie z tutorialem chyba Jacka Bobowika.

Reszta - mi sie podoba i jestem zadowolony z fotografii ;) Oczywiście do twoich nie dorasta ale też nie mam takich ambicji.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ja nie mam szans na lepsze efekty do poki nie poswiece na to duzo wiecej czasu. Na codzien zajmuje sie kompletnie innymi rzeczami i astrofoto jest z doskoku ;) wytlumaczenie marne - wiem ale mimo zabawy na "pol gwizdka" i tak widze powolny postep w swoich zdjeciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie porównać to zdjęcie do prac innych i dobrze wyszło. 

Widzę,  że cały czas focisz z tej tubki co mi po głowie chodzi.

U ciebie na montażu do foto spokojnie dwie taki tubki by zawiesił. 

Czy ktoś z wąs zakładał h-alfa do niemod. Canona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.