Skocz do zawartości

"Patent" right angle do lornetek


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja i znowu o obserwacji lornetką pod kątem 90 stopni. Wczoraj przypomniałem sobie, że Nikon produkował kiedyś lupy DR-3 i DR-4, które umożliwiały fotografowanie lustrzankami z różnym ustawieniem okularu. Okazuje się, że lupa DR-3 DOSKONALE spisuje się z moim Orionem 20*80. :hello2: Muszę tylko wykombinować tulejkę łączącą okular lornetki z lupą Nikona.

Szkoda tylko że mam jedną taką lupę.

:?

Przy okazji: znany producent kserokopiarek - firma Canon (czy jakoś tak...) też produkowała taką lupę. Pentacon też chyba to robił.

poniżej sama lupa, a w następnym poście lupa z lornetką

dr-3-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea już przerabiana ze wskazaniem na niefunkcjonalność (delikatność rozwiązania z katówkami wiszącymi na delikatnych okularach) i wysokie koszty nabycia dobrych, markowych kątówek nie psujacych obrazu z lornetki, straty światła, kłopoty z justowaniem po początek litani wad tego rozwiązania :roll:

Taniej już zwyjdzie duże skośne, optyczne lustro przed obiektywami z ogrzewaczem odraszajacym i to pszynajmniej będzie poprawnie działać :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej! dzięki za litanię uwag :salu:

Masz rację - nie namawiam forumowiczów, bu szukali po Allegro lub Ebayu drogich bądź co bądź lup Nikona czy Canona. Ale jeśli ktoś potknie się na giełdzie forograficznej o lupy Pentacona, to czemu nie...

Lupa DR-3, którą mam nie pogarsza jakości obrazu, a jedyna wada to minimalnie mniejsze pole widzenia, niż bezpośrednio z okiem przy okularze lonetki.

Sama lupa jest lekka, więc nie będzie ona obciążać zbytnio okularów lornetki, szczególnie że Orion (i chyba Skymastery) posiadają "all-metal" mostek.

 

Drążę temat, bo dusza inżyniera nie daje mi spokoju - nawet, jeśli nie skończy się to pełnym sukcesem.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą może można coś dokręcić do lornetki jak to zaproponował Marcin aby ułatwić lornetkowanie.Bo mam lornete na statywie fotograficznym i np:obiekt który chce obserwować jest nad moją głową i ze statywu nie ma szans go zobaczyć.Jest jakiś sposób na to??Wiem o lornetkowaniu leżąc na leżaku ale ile można!!! :mrgreen: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że problem ten pojawia się prędzej czy później u wszystkich lornetkujących większym sprzętem :? .

Producenci z kolei mają do wyboru dwie drogi: duży komfort za duże pieniądze (Miauchi, Apogee'88 i inni) lub tania lornetka dla "twardzieli" (Skymaster, Apogeee'100, Orion i inni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie to jest problem jedynie egzystencjalo finansowy, wymagasz komfortu i stać Cię na niego to chętnie za niego zapłacisz, zadowalasz się popularnym tanim, masowym sprzętem masz dyskomfort w oglądaniu wysokich obiektów, to proste jak 2x2 :salu:

Za komfort trzeba po prostu zapłacić, tak wszędzie i na całym świecie jest już od dawien dawna trzeba tylko do tego przywyknąć :salu:

 

Ps. Akurat kątowa lorneta Apogee 88 nie należy do drogich wyrobów w swojej klasie :roll:

Poza tym mylisz pojęcia bo to nie producenci a klienci mają do wyboru... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.