Skocz do zawartości

[ Giełda / Montaże ] Sterownik + napęd do EQ3-2 + guiding + akumulator żelowy


jacek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Sterownik + napęd do EQ3-2 + guiding + akumulator żelowy


Witam,

 

do sprzedaży mam bardzo mało używany (może do 5 wypadów) zestaw do napędu głowicy montażu EQ3-2. Cały zestaw zawiera silniki krokowe do napędu osi Ra i Dec, wraz ze sterownikiem i portem do guidera ST-4. Umożliwia przesuwanie do 16x prędkości (do wyboru gwiazdowa, słoneczna, księżycowa. Prędkość guidowania - 0,5x.

Jest to dokładnie taki sam zestaw jak tutaj

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7292_Skywatcher-Zweiachsen-Schrittmotorsteuerung-fuer-EQ3-Montierung-mit-Autoguider-Port.html

Zestaw jest w bardzo dobrym stanie, zawiera wszystko, co potrzebne (klucze, śrubki, silniki, sterownik, kable, itd).

Zestaw napędzał EQ3-2 i SCT6" (z reduktorem, ogniskowa ok 1000mm) z czasami do 300s z guidowaniem w PHD2 (nie wychodziłem poza to). Z napędu i jakości działania byłem zadowolony i nie miałem absolutnie żadnych zastrzeżeń.

 

Sprzedaję, ponieważ udało mi się dorwać okazjonalnie EQMODa.

 

Do zestawu dorzucam akumulator 12Ah żelowy wraz z prostownikiem, więc odpada potrzeba kupowania baterii (kabel bardzo łatwo przerobić z tego, który jest użyty do baterii). Spokojnie pozwalał na cała noc obserwacji i prowadzenia do kilkunastu godzin.

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.