Skocz do zawartości

PHD2 - problem z kalibracją w EQMOD


jacek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu EQmoda na EQ3-2. I też od czasu, kiedy eqmod-a zacząłem używać, mam problem z kalibracją w PHD2, która pomimo, że się końcy, to pojawia się komunikat o różnicy w kalibracji pomiędzy osią Dec i Ra 'ra nad dec may vary by unexpected amount...'. Guidowanie potem o dziwo przebiega bez problemu, korzytsając z ogniskowej dla przykładu 300m spokojnie 10-15min, czy z 1000mm - 5min (więcej nie próbowałem). Natomiast skoro pHD mówi o problemie, to znaczy, że problem jest z osią najprawdopodobniej Dec, co widać na obrazku..

W załączniku też logi z ostatniej sesji.

Na guding składając się qhy5-iic i 50mm gso guiderscope. Prędkość guidowania 0,5x, wcześniej 0,25x problem był ten sam.

Dodam, że montaż jest dość dokładnie ustawiony na biegun (korzystając swoją drogą ze świetnego narzędzia wbudowanego w SharpCap)

 

 

Screenshot_19.png

PHD2_GuideLog_2017-08-14_224546.txt

Screenshot_20.png

Screenshot_21.png

Edytowane przez jacek1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iluvatar napisał:

W sumie wygląda to trochę, jakby DEC nie był w stanie wrócić w trakcie kalibracji do pozycji początkowej. Nie mam niestety pojęcia, skąd takie zachowanie, bo aż tak dużych luzów na osi chyba nie masz.

Jeżeli jest luz, to nie jest przeze  mnie wyczuwalny, tym bardziej, że później guiding działa dość dobrze (patrz na plik logów, jakie są korekty, jak na w sumie ok 6kg na EQ3-2 to wygląda bardzo dobrze).

I właśnie też zauważyłem to, co mówisz, że w trakcie kalibracji Dec nie wraca do punktu wyjściowego, a wręcz nawet i minimalnie ucieka dalej. Nie mam bladego pojęcia z czego to wynika. Próbowałem wgrywać sterowniki na nowo, ustawiać eqmoda od początku, zmieniać ustawienia PHD, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.