Skocz do zawartości

[ Giełda ] Celestron SCT 8" na montażu widłowym - Made in Japan


Damian Kępiński

Rekomendowane odpowiedzi

Celestron SCT 8" na montażu widłowym - Made in Japan


Uszanowanie,

Teleskop który oferuję to jedna z najstarszych wersji SCT, produkowana jeszcze w Japonii. Od jakiegoś czasu tuba pokryta jest okleiną carbonową w kolorze ciemny fiolet. Stan ogólny zestawu oceniam na "dobry". Z kolei kondycję optyki oceniam na "bardzo dobry"  - jedynie na obiektywie znajduje się trochę bardzo drobnych "brudów", których nie próbowałem usuwać, ponieważ nie wpływały na jakość obserwacji. Jestem drugim właścicielem.

Montaż posiada sprawny autotracking, z tym, że zagubiłem kabel i potencjalny właściciel musiałby go zorganizować samodzielnie. Oczywiście sterowanie mikroruchami działa bez zarzutów.

Proszę zwrócić uwagę na przetarcie od śrubki i odpadającą w jednym miejscu farbę (widać to na zdjęciu poniżej). Ponadto jak widać wykruszył się plastik ze śruby przy jednej z nóg, jednak bez problemu da się dokręcić ją gołą ręką.

Oględziny/odbiór teleskopu w Bełchatowie (woj. łódzkie). Ewentualnie do 100km mogę z nim podjechać do osoby zdecydowanej.

Jestem w stanie rozbić zestaw (montaż - OTA), pod warunkiem, że w pierwszej kolejności znajdzie się osoba chętna na montaż.

 

Pozdrawiam, D. K.

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.