Skocz do zawartości

[ Giełda ] Montaż widłowy do lornet


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Montaż widłowy do lornet


Witam.
Propnuję monaż widłowy przeznaczony do dużych lornet, światłosilnych refraktorów lub Maków.
Taki jak tutaj.

https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p6384_TS-Optics-Binomount-DX---stable-fork-mount-for-binoculars--telescopes-and-spotting-scopes.html
Montaż zakupiłem jakiś czas temu od kolegi z forum, stawiał na nim Maka 180 - osobiscie sprawdziłem przy sprzedaży, cholernie stabilnie i bardzo lekkie i precyzyjne prowadzenie (na EQ5).

Do montażu dorobiono trzpień mocujący pozwalający na montaż w gnieździe statywu EQ5 (nie wiem czy EQ3-2 nie ma tak samo), dodatkowo zakupiono adapter pod szynę dovetail - zamontowany na zdjęciach. Oczywiście jest też kostka do mowania lornet.

Montaż ma jeden uszczerbek widoczny za zdjęciach - pęknięcie płaskownika przy gwincie śruby, wg mnie nie wpływa na funkcjonalność, gwint z jednej strony zaciska trochę mniejszą siłą ale tutaj nie potrzeba dużych sił aby wszystko stało w miejscu i się stabilnie prowadziło.

Cena jaka mnie interesuje to 500pln+koszty przesyłki.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.