Skocz do zawartości

Szukaczo-Trawellero-Guider "TERMOS I".


Edgens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak powstał mój kolejny ATM , Szukaczo-Trawellero-Guider "TERMOS I". Będą następne "TERMOSY". :D Dlaczego tak się nazywa , oceńcie sami. :D
Powstał na bazie obiektywu AC JAPAN marki PARKS USA D-70 mm , F-315 mm , 1:4,5.
Super maszyna , porządny obiektyw Achro , wstawiam parę fotek , pierwsza wersja "TERMOS I" z wyciągiem HELIKALNYM 1,25" i kątówką dobrej jakości pryzmatyczną CELESTRON 1,25" JAPAN.Obejmy zakupione u Janusza w Firmie "ASTROKRAK" , których nie ma na fotkach i czekają na montaż do dovetaila ATM , którego wykonam z płaskownika Alu. Większość prac zlecona firmie "ASTROKRAK" przy produkcji poszczególnych elementów REFRAKTORA , tzn. konkretnie tuby. :D
Wewnątrz porządne wyczernienie z przetoczeniem gwintem całej wewnętrznej powierzchni tuby , wczoraj sprawdzałem sporadycznie obrazy i z Plosslem TAL 1,25" 25 mm były EKSTRA , SW 80/400mm to przy tym Obiektywie to LIPA sadząca Chromatyzmem jak Tęcza na Niebie.Pozostało mi jeszcze zewnętrzne lakierowanie tuby i przykręcenie obejm do dovetaila wchodzącego w stopkę pod szukacz SW przykręcaną do tuby teleskopu , wyciąg ma regulowaną obrotowo ostrość , kątówka pozostaje w stałej pozycji jak i jest też regulacja wysunięcia tulei wyciągu przez co ostrzy zarówno z okularami jak i kamerami w ognisku a także na wprost z kątówką i bez.Uniwersalny "TERMOS I" po trochę do wszystkiego , będzie miał wykonane różne opcje mocowania i sporo dodatków , tulei , itp.Może nawet zakupię mu Ethalon 60 mm do Słoneczka , czas pokaże. "TERMOS I" ma oryginalną wpinaną zaślepkę na obiektyw , w kątówce jest śrubka nie rysująca tulei okularu zakończona plastikową końcówką , Refraktor ma już zakupiony okular LVW 22 mm który jest w drodze i da mu powiększenie nieco ponad 14X z polem wypadkowym około 4,5*. Na razie parę fotek "TERMOSA I" i dalej działam w ATM , będą też wersje z wyciągami 2". :D

Przy okazji Dziękuje Firmie "ASTROKRAK" za kawał dobrej roboty. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

IMG_0032.JPG

IMG_0031.JPG

IMG_0030.JPG

IMG_0029.JPG

IMG_0028.JPG

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój "TERMOS I" pomalowany zostanie u lakiernika samochodowego na kolor czarny , coś jak cela obiektywu i czarne mocowanie wyciągu. W końcu za bardzo dobrą jakość obiektywu "TERMOSOWI I" się to należy. :D

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

 

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem przed chwilą z Kolegą chemikiem i Refraktor zostawiam tak jak jest bez lakierowania , przynajmniej ma prawdziwy wygląd "TERMOSU I" i nie będzie się nagrzewał od Słonka. :D Kolega Zbyszek ZP53 też mi tak radzi , abym zostawił Refraktor tak jak jest , oglądał go niedawno u mnie w domu i mu się podoba , robi wrażenie tak samo jak koszty składowe jakie wygenerował. Jak Zbyszek usłyszał , policzyłem mu co ile. :lol:
Termos to Termos , Japońska Optyka jak i fachowe wykonanie , wszystko kosztuje. :wink:

 

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Termos dostał okular LVW 22 mm który da mu Pow. około 14,3X z wypadkowym polem widzenia ponad 4,5* przy żrenicy wyjściowej 4,9 mm , zakupiłem mu też filterek ORION USA UB 1,25" aby pooglądać w lecie Cirrusy w szerokim polu widzenia , muszę jeszcze dokupić dobry filtr OIII 1,25" , raczej Lumicon-Svotek z USA , regulowane obejmy ze śrubami już są , na dniach wytnę z Alu dovetaila wchodzącego w stopkę pod szukacz SW i "Termos I" zawiśnie na jednym z teleskopów.Dzienne obrazy są naprawdę znakomite na tym japońskim obiektywie , jestem mile zaskoczony jakością tego obiektywu przy F=4,5.:-)

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.