Skocz do zawartości

[ Giełda ] SYNTA FLEX12"mod.


joachim63

Rekomendowane odpowiedzi

SYNTA FLEX12"mod.


Witam,mam do sprzedania moją mod.Syntę Flex12"  na Dobsonie.W Syncie  został zrobiony taki ATM przez kolegę Krzyśka P."Edgens" jako byłego właściciela teleskopu:1)Optyka została modyfikowana do1/20L LG i 1/10L LW,jak i poprawiony został OFSET i wyczernione zostały fazki na obydwu  lustrach jak i LW zostało wyczernione matową czarną farbą w sprayu.Nowe warstwy 92-93%  w pełni zabezpieczone i wykonane Nowa napylarką w Krakowie,do której Krzysiek P.ma dostęp.  2)Są zamontowane  trzy obrotowe kółka z blokadą do podstawy Dobsona ,jak i uchwyt do ciągnięcia teleskopu po egzotycznych terenach na zlotach. 3)Zamontowane Bobsy_Knobsy na LW.  4)Zamontowane dwie(na zdjęciu są trzy) dodatkowe przeciwwagi na celi LG. 5)Zamontowano wiatrak z zasilaniem marki ORION.  6)Montaż jest oryginalnie łożyskowany więc pracuje jak po maśle. 7)Wymieniony został wyciąg na porządniejszy GSO z 1:10. 8)Zakupiona została osłona na tubę z dodatkowymi trzema rurkami przez co materiał nie przsłania LG. 9)Cała tuba została wewnątrz wyklejona czarnym fockiem,jak i zostały wyczernione lakierem czarny mat wszelkie śrubki od środka. 10)Zostało zmienione mocowanie LW na półkoliste-falowate mocowane w dwóch punktach. 11)Dokupiony został dodatkowy dekiel z wycięciem,które zostało zmniejszone do 130mm,tak aby teleskop był bezobstrukcyjny przy gorszych warunkach seeningowych do planet. 12)Zostało zamontowane gniazdo zasilania grzałki w tubie teleskopu na stałe do podgrzewania LW. 13)Zostały zamontowane dwa uchwyty z boku montażu Dobsona do przenoszenia teleskopu we dwie osoby. 14)Zostały zamontowane trzy nóżki do celi LG aby nie stawiać teleskopu bezpośrednio na celi lecz na metalowych nóżkach. 15)Przyklejony został gumowy odbojnik na montażu Dobsona aby cela nie uderzała o montaż w czsie stawiania tuby do pionu....Teleskop miał być docelowy ale życie niekiedy  zmusza do takich decyzji. do teleskopu  gratis mogę dołożyć Nowy korektor Komy 2"GSO.Cały kompletny teleskop jest dostępny od zaraz w K-Kożlu.Wyjeżdżam pojutrze do kraju i mogę nawet osobiście  dostarczyć telepa  do 100km.Jeszcze dwa słowa na temat jakości obrazów,nie dopatrzyłem sie jakichś spajków i tp.rzeczy.Choć teleskop miałem dwa razy na balkonie,porobiłem pare fotek Księżyca,pooglądałem kawałek Oriona w zimie (bo reszta była w chmurach) i to wszystko.Póżniej musiałem wyjechać. Chyba niczego nie zapomniałem.Teleskop jest według mnie w  doskonałym stanie.Można go też obejrzeć u mnie w K-Kożlu.Cena wraz z Nowym Korektorem Komy 2"GSO 3000zł


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ,zapomniałem dodać że w Syncie  jest wymienione LW na Nowe ORION UK Hilux75mm,97% z 1/12L,które w DE zakupił Krzyśkowi kolega Paweł"Pablito".Rozważę także jakieś rozsądne propozycje.Telkeskopu bym nie sprzedawał ale życie to nie bajka,czasami trzeba zrobić krok w tył.Pozdrawiam wszystkich Joachim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzwoniłem i pisałem wszędzie parokrotnie do ciebie,"writer".Pisałem mejle.Poniewaz nie ma odzewu teleskop został wystawiony  na sąsiednim Forum AK za 2600 zostateczna ceną.Jest wystawiony Do św.Wielkanocnych.Pozdrawiam Joachim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teleskop wycofany ze  sprzedaży,zostaje u mnie w domu.Jak ktoś jest poważnie zainteresowany  to niech pisze.Cena za komplet(szukacz kątowyGSO8x50.Korektor komy 2"GSO,przedłużka 2"35mm.)cena pierwotna 3000zł.Odbiór osobisty w K-Kożlu,opcjonalnie mogę dołożyć jakiś okular(do uzgodnienia),w cenie teleskopu i mogę dowieżć teleskop do 0k.150-180km.

Edytowane przez joachim63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.