Skocz do zawartości

Co to jest ?


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli myślisz o zdobyciu (zbudowaniu) jakiegoś taniego Newtona, to chyba lepiej wybrać to :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36871943

 

W miarę przyzwoity optycznie sprzęt, a co najważniejsze na stabilnym montażu, no i cena :!:

 

To jest ta sama światłosiła co SkyLux, ale już powierzchnia zbierająca = 165% SkyLuxa,

 

no i oczywiście brak aberracji chromatycznej z czym masz do czynienia w refraktorze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o zdobyciu (zbudowaniu) jakiegoś taniego Newtona, to chyba lepiej wybrać to :

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36871943

 

W miarę przyzwoity optycznie sprzęt, a co najważniejsze na stabilnym montażu, no i cena  :!:

 

To jest ta sama światłosiła co SkyLux, ale już powierzchnia zbierająca = 165% SkyLuxa,

 

no i oczywiście brak aberracji chromatycznej z czym masz do czynienia w refraktorze  :D

 

Witaj. Myślałem że zartujesz dlatego przeczytalem ten post 3 razy i nic :? Przecież to złom Uniwersał, najgorsze gówno jakie może sie trafić pod każdym wzgledem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też osobiście wybrałbym np. Celestrona 114/900 z DO w obecnej promocji za 519 PLN,

ale należy pamiętać, że nie każdy dysponuje nieograniczonymi środkami finansowymi :(

Jeśli Kolega zastanawia się nad tanim lustrem niewiadomego stanu i parametrów widmo,

to ja wskazuję Mu tylko alternatywę i może to nie jest sprzęt wysokich lotów, ale cena OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie tego montażu (razem ze statywem przecież) STABILNYM :shock: jest.... ha ha ha... jest poprostu "oszczędnym dozowaniem prawdy"... :buahaha:

Tak się mówi w dobie komisji sejmowych o totalnym kłamstwie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie podważam twojego zdania o U-botach, bo faktycznie nie miałem z nimi nigdy do

czynienia, ale z doświadczeń z małymi refraktorami i porównania ich z małymi Newtonami,

jestem w 100% upewniony, że te drugie są o wiele bardziej komfortowe w obserwacji, cóż

nie można tego samego powiedzieć o ich mobilności. Jeśli twoim pierwszym sprzętem był

większy Newton np. 114/900, to na pewno spoglądając w tak małą rurkę czujesz niesmak

obserwacyjny (ja też po spojżeniu w 120 mm Newtona odkryłem niebo, ale najpierw były

mniejsze teleskopy), dlatego należy wczuć się w rolę początkującego obserwatora, który

nie ma jeszcze doświadczeń z większym sprzętem i przez ograniczenia finansowe jeszcze

długo może używać czegoś małego, a więc należy mu pomóc w wyborze taniego sprzętu

(oczywiście jeśli obecną alternatywą było dla niego szukanie taniego małego lustra) :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panuj Cygnus, nanak nie robi tego złośliwie :salu:

Jak ja nie cierpie tego emota :?

:buahaha:

zgłaszam go na najgłupszego jaki istnieje w sieci, same z niego problemy.

 

___________________________________________________________________________

 

 

Widzisz nanak, problem polega na tym że te teleskopy firmy Uniwersal nie dają ani dobrych obrazów (są wyjątki) ani nie mają dobrej mechaniki ( nie ma wyjątków) i potrafią jedynie człowieka mocno zniechęcić. Naprawdę szkoda na nie pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.