Skocz do zawartości

M51 z dobsona


Kunzite

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazałeś jedną klatkę, jest zielona więc OK

Pokazujesz stack, jest siny, więc nie OK

Wróć do moich postów wcześniej o ustawieniu debayeryzacji, bo tu gdzieś coś nieprawidłowego się dzieje.

daj na razie Colors Adjustment na 1.0, 1.0, 1,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem żeby zamienić moje 8 bitowe zdjęcia na 16 bitowe bo DSS ich nie chce czytać (tj. obraz jest cały czarny). Zapisywałem zarówno w Ftiswork jak i Maxim i efekt jest ten sam. Wczytuje dopiero zdjęcia 32 bitowe, zmiennoprzecinkowe ale DSS traktuje każdy szum zdjęcia jako gwiazdę (naliczył ich chyba 4 tys.) robi mi kaszane z czerwonym tłem i żółtą galaktyką. Niestety cały ten materiał mam 8 bitowy. Jak testowałem zapis z kamerki 16 bitowy to problemu nie ma i DSS czyta go dobrze, problem jest z przetworzeniem wcześniejszego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namieszane masz niemiłosiernie :)

 

DSS mi je widzi normalnie :uhm:

jak uszeregujesz nazwami to

 

od 180505223544 do 180505230539 masz prawdziwe L

DARKi są OK 180505231613 do 180505231904

BIAS są OK od 180505231928 do 180505231934

 

od  180505233551 do 180505234950 masz L udające nagłówkowo BIAS ale DSS je bez problemu stackuje jako L

 

A ogólnie wszystko masz nazwane Sun :D

 

Wygląda też na to,że nie zastosowałeś się do uwagi Tysona i nadal dobrze stackujesz, ale źle zapisujesz.

 

Save picture to file.. a tam masz mieć zaznaczone Embed czy co tam jest napisane zależnie od wersji programu,ma być dolne

 

Kolory jakie są takie są bo materiał taki, ale już teraz wyjściowo są OK

 

Dodatkowo czemu ona tak lata po kadrze, staraj się ją trzymać w centrum i nie obracać

 

Na razie stackuj bez klatek kalibracyjnych, nie ten poziom doświadczenia, na nie przyjdzie czas

 

Ten materiał jest zbyt niepoukładany aby się na nim uczyć, nawet mi ciężko się z nim walczy.

 

Sun.jpg.946eb1e0eb656a8ef6f7e8707b5798dc.jpg

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał był nieuporządkowany bo jeszcze używałem firmowego oprogramowania do kamerki, teraz i tak mam zamiar przerzucić się na SharpCapa żeby zapisywać 16 bit. Poza tym miałem zakończyć na biasach, ale potem mnie naszło żeby skoro i tak już wszystko stoi to złapać jeszcze trochę materiału, ale niestety obiekt przelazł mi przez południk w zenicie, musiałem obrócić o 180 stopni tubę a potem kamerkę w okularze, trafić na ten sam kadr już było ciężko gdy się nie ma mikroruchów (królestwo za mikroruchy!). Jak galaktyki zaczęły zwiewać z kadru to pewnie właśnie efekt wyjścia poza zakres tego położenia.

Robiąc klatki nie oznaczałem w żaden sposób które są Light, Bias czy Dark - robiłem to w DSS ręcznie

Wydaje mi się że już dobrze zapisuje stacki, ale może mi się wydaje. W każdym razie stacka miałem dość ciemnego - przedtem tło było jasnoszare

Wiem że to materiał do archiwum, muszę zrobić wszystko od nowa z dobrą ostrością i dobrych warunkach. Może wtedy uda się coś więcej wycisnąć. Będe próbował jeszcze może inny układ czas / gain

Edytowane przez Kunzite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.