Skocz do zawartości

Skromne wymagania


Arturo

Rekomendowane odpowiedzi

Do wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie mobilnosi Maka.

 

połóżcie sobie na stole 40cm linijke ... to jest prawie apo obiektyw 130mm lustra. KUMACIE BAZUKE? :)

 

Jarek policzyłem obstrukcje i sprawności 120mm refraktor i 127mm mak to praktycznie wychodzi na tosamo. :razz:

 

Refraktor ma jedną zaletę jeszcze, CHŁODZENIE 30min i koniec a mak 120min... i juz może będzie dobrze :wink:

 

DO RADKA: co do 2" w maku.niema wyciągu 2" ale jest gwint na samej tubie M45 na który można nakręcić dowolną złączkę.

 

Złączkę można zrobić sobie samemu albo zgwałcić szefa Astrokraka :lol:

 

Jeżeli chodzi o powiększenia do DS to wszystko pięknie ładnie a potem słysze, że do newtonów używają ludzie powiększeń 60-75x który mak robi bez problemów.

 

ludzie nie dajmy się zwariować :wink: najważniejsza jest wielkość lustra, bo tylko to daje jasność przy wizual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti wstrzymał proces dojrzewania do decyzji.

Linka została przeciągnięta w jego stronę, ale dobrze o to chodzi "za i przeciw" pełna demokracja :wink:

Co zaś do mnie nigdzie się nie spieszę więc wnikliwie czytam i czytam i... jeszce poczekam, może ceny spadną w dół? albo jakiś inny znak ukaże sie na niebie? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie z nudów przeprowadzić małe obliczonka, z których wynika, że AstroView da maksymalne pole 4.7st, a StarMax 1.1st (ze standardowym wyciągiem 1.25"). Niech wyniki mówią same za siebie. Nie to, że mam coś przeciwko Makom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko. Ale takie są fakty, polem widzenia refraktor Maka MASAKRUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem przecież że do DS ludzie i tak używają powiększeń rzedu 60-75x więc to pole to taka mała ściema. Posłuchajcie jakie ludzie mają ulubione okulary do DS...

114/900 20 i 15mm (odpowiednio 45x i 60x)

270/1500 20mm (75x)

150/750 no zapytajmy użytkowników...

 

Arturo zapytaj sam siebie większość DS oglądasz jakim powerem? i jakie jest wtedy pole?

 

A teraz uwaga spadniecie z krzesła :) JESTEM ZA REFRAKTOREM jest pewnie z lżejszy(to trzeba sprawdzić) i bardzo szybko się chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale szkło 120 to zapewne chłodzenie ma dłuższe więc goni twojego Maka. Ale to nie problem jak się wie, że chce sie oglądać to buch do lodówki.

Ja używam powiększeń od 20x do 62x zoomm lantan oraz RKE 32mm czyli ok 15x powiększenie typowo lornetkowe.

 

A z tym "za" (refraktorem) to podpucha? :D czy przymiarka do refraktora? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale robisz to zapewne Tałem 200K prawda. Tam pewnie obrazy masz super, z 20 cm lustrem i 140 pow. ale kąt widzenia, max: 31' a Mak 127 ma max 1,1st i f12 może więc obrazy dawane przez Maka są porównywalne z twoim sprzetem pod względem jakości? :?: Myślę o DS które oglądasz. (To takie moje gdybanie więc niczego nie chćę podważać tylko głośno sie zastanawiam) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo ja mówie o takiej sytuacji... jest 20.00 wychodzisz z domu. o północy już powinieneś wracać. za miastem jesteś o 20:45 i rozstawiony obrazy żyletki masz o 21:15 z refraktora i 23:00 z maksutowa. Ja to wiem a mimo to łudze się, że tak niejest. :razz:

 

Dlatego mówie, że refraktor. :roll:

 

ps. w nowym roku zaczne gwałcenie Janusza_P o 2" do maka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Wy tu soboe gadu gadu chłopaki a Arturo już z tej dostawy nie kupi ani maka ani refraktora 120 bo dziś miałem bardzo pracowity dzień z wysyłkami przedświątecznymi i cała dostawa poszła praktycznie od ręki łącznie z ekskluzywnymi ED APO 80 i 100mm :salu:

Ale co tam, uszy do góry następna dostawa za niecały miesiąc więc jest sporo czasu na merytoryczny rozwój dyskusji sprzętowej :lol: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie żałuj mu, z tego co wiem całe życie ciężko pracował fedrując węgiel i teraz na zasłużonej emeryturce chce nadrobić zaległości w swoim starym hobby po nocnych szychtach :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja cie kręce wyszedłem na chwile a tu wszystko sprzedane. Ten gwiazdor nie może do mnie przyść? :P

McArti ja bym się tak nie afiszował z ty gwałceniem :mrgreen: Toć może sie jeszcz ktoś zgłosić :lol:

Ale serio to studzenie to faktycznie prz długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.