Skocz do zawartości

Orion, Byk i Blixnieta z Saturnem


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

przerwa w nieczystym niebie zmusiła mnie do wyjąścia z aparatem na dach :D:D:D a oto wynik: Canon A 75 , ISO 400, 15 sek. naświetlania przedstawiam tą fotke w celach pokazania ze cyfrowe kompakty do czegoś tam sie nadają w astrofotografi :salu:

 

 

Bliźnieta z Saturnem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orion to zwykly stack z proba odjecia darkow 6x15s ISO 200 a kometa to juz bardziej skomplikowana obrobka w Pshopie, stack ok 9x8s ISO 400, 10x8s ISO 200 i dla wyciagniecia koloru 8x15s ISO 400 :D Kometa oczywiscie przez ob. Tair3s bo inaczej to nie ma szans. Gdy robilem ta fotke Machholz miala jakies 5mag.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiam tą fotke w celach pokazania ze cyfrowe kompakty do czegoś tam sie nadają w astrofotografi

 

Do czegoś tam się nadają ale żeby to było coś dobrego to nie można powiedzieć :|

Do planet lepiej spisują sie webkamerki, do gwiazdozbiorów też średnio a do DS prawie zupełnie sie nie nadają. Oczywiscie pisze o kompaktach które mogą naświetlać do około 15-30 sek. Jedynie nieliczne kompakty, te posiadajace czas B nadają sie do jakiegoś sensownego DS. Ale ostatnio patrzylem na Allegro i jest np. Nikon CP 995 za 900 zł. Wiadomo używka ale cena całkiem przyzwoita. Zresztą ceny szybko lecą więc może niedługo dorobimy się jakichś dSLR'ów :D

Ja mam Olympusa C4000 i astrofoto na nim wyglada tak jak na zdjeciach poniżej. Zdjęcia zrobione wczoraj (prawie pełnia) z krakowskiego osiedla, bez prowadzenia. Pewnie przy prowadzeniu i ciemniejszym niebie efekty były by nieco lepsze ale to i tak za mało.

Machholz_Q2b.jpg

 

Orion.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy aparatem a obiektywem jest soczewka wklesla -8 dioptrii od optyka :)

Co do cen cyfrowych lustrzanek to chyba na sasiadnim forum czytalem ze eosa 300d mozna dostac gdzies za 2999 zl podejrzewam ze samo body :D

Marek fajna fota oriona tylko czemu m42 jakas taka niebieska?? :roll:

 

do DS prawie zupełnie sie nie nadają.

Tylko to "prawie"sprawia ze nie wyrzucilem jeszcze mojego a60 przez okno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen cyfrowych lustrzanek to chyba na sasiadnim forum czytalem ze eosa 300d mozna dostac gdzies za 2999 zl podejrzewam ze samo body

 

Podobno była promocja na otwarcie w (nie na :D) Saturnie i były Canony 300D z obiektywem 18-55 w cenie 2990 zł w zawrotnej ilości 2 sztuk, po które ustawiła sie kilkuset osobowa kolejka :D

 

Marek fajna fota oriona tylko czemu m42 jakas taka niebieska??

przypuszczam że to sprawka filtra IR przed matrycą

 

 

do DS prawie zupełnie sie nie nadają.  

 

Tylko to "prawie"sprawia ze nie wyrzucilem jeszcze mojego a60 przez okno

 

Ja Olka kupiłem do normalnego focenia, a w astrofoto wykorzystuje go raczej z ciekawości. Chociaż chętnie bym go podłączył do jakiegoś jasnego newtona w trybie projekcji okularowej i zobaczył jakie efekty wtedy daje te 16 sekund :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwornie zaszumione te zdjęcia... Chyba nie dotknięte żadną obróbką!

 

Nie uwierzę żeby KILKASET OSÓB w jednym sklepie chciało kupić EOS 300D za 3000 zł. Nawet za 300 zł - nie znalazłoby się kilkuset osób. Kolejka była chyba JEDNA po WSZYSTKO!

Za 3000 zł z obiektywem można znaleźć w sieci! Nawet w Astro-Foto znajdą się wątki z podpowiedziami![/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwornie zaszumione te zdjęcia... Chyba nie dotknięte żadną obróbką!

Cygnus to ty chyba nie widziales strasznie zaszumionego zdjecia!!! :) A fotki byly poddane obrobce (przynajmniej moje) i to nie niewielkiej... :roll: Mam nadzieje ze nie porownujesz stopnia ich zaszumiena do fotek z dSLR'ow?

Milo byloby zobaczyc te zdjecia obrobione przez fachowca wiec moze podrzucic ci material a Ty pokarzesz nam jak to powinno wygladac? na pewno obydwie strony z tego skorzystaja :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
3000 pln, w każdym razie cena nie adekwatna do polskich zarobków :salu:  mozna by tu debatowac ile zachodni sąsiad musi tyrać dni na 300d a ile msc. prrzeciętny Polak :kalasz:

 

Nie bardzo rozumiem co Canona może obchodzić kiepska siła nabywcza złotego choć ostatnio bardzo się wzmocnił :roll: a cena 300D jest adekwatna do jego popytu na świecie.

Dla tak dużej firmy liczy się tylko ilość milionów sprzedanych sztuk a czy sprzedadzą się w Nowym Jorku, Toronto na Jamajce, Japoni czy na całej Ziemi, Słońcu, Marsie czy w innej galaktyce to nie ma już dla Canona żadnego znaczenia więc utyskiwanie nad jego ceną nie ma tu najmniejszego sensu, lepiej ruszyć mózgiem i szukać odpowiedniej pracy z Europejskim wynagrodzeniem bo z utyskiwania nic tu nikomu nie przyjdzie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co Canona może obchodzić kiepska siła nabywcza złotego choć ostatnio bardzo się wzmocnił :roll:  a cena 300D jest adekwatna do jego popytu na świecie.

Dla tak dużej firmy liczy się tylko ilość milionów sprzedanych sztuk a czy sprzedadzą się w Nowym Jorku, Toronto na Jamajce, Japoni czy na całej Ziemi, Słońcu, Marsie czy w innej galaktyce to nie ma już dla Canona żadnego znaczenia więc utyskiwanie nad jego ceną nie ma tu najmniejszego sensu, lepiej ruszyć mózgiem i szukać odpowiedniej pracy z  Europejskim wynagrodzeniem bo z utyskiwania nic tu nikomu nie przyjdzie :roll:

 

Oj Janusz niestety masz racje :| Tak już jest pozwole sobie na przytoczenie fragmentu piosenki jednego z polskich zespołów :Cry:

 

... Życie jak matematyka,trudne to zadanie..

Wybijanie pięścią szyby to nie rozwiązanie..

Nie opuszczaj pięści w walce,życie trudnym przeciwnikiem..

1:0 dla Ciebie mecz kończy się wynikiem..

Poziom życia w Polsce opadł ponizej miniumum..

600 złoty na początek w pracy to jest maximum..

 

 

Czy w tym nie ma chodz kawałka prawdy :( No ale coż zrobimy jedyne rozwiązanie ( takie najbardziej możliwe i najcześciej najpewniejsze ) to wypierniczać z tej Polski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarabiając 600 zł trzeba miec nasrane zeby kupowac 300d :salu: wyliczyłem sobie że jak bym miał rodzine np to żeby pozwolic sobie na 300d musiał bym zarabiac jakies 8 kaffli na czysto, Janusz to niejest prosta sprawa znależc sobie prace z europejskim zarobkiem niestety ale taka jest prawda :salu: jak było by to łatwe zakłady produkcyjne u nas nie płaciły by ludziom 600 - 800 zł :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej sprawka ustawiania przez aparat balansu bieli na "ślepo"

Tak, możliwe, biore to pod uwage, chociaż np. wokół Rigel'a jest czerwona otoczka. W każdym razie postaram sie to przetestować za niedługo.

 

Potwornie zaszumione te zdjęcia... Chyba nie dotknięte żadną obróbką!

Zarys obróbki w opisie zdjęcia. Coś jaśniej wytłumaczyć?

Nie spodziewaj sie z matrycy wielkości paznokcia dobrej jakości. Żyłujemy te aparaciki ile sie da ale pewnych granic juz nie da sie przeskoczyć. Nie ta technologia :(

 

Nie uwierzę żeby KILKASET OSÓB w jednym sklepie chciało kupić EOS 300D za 3000 zł. Nawet za 300 zł - nie znalazłoby się kilkuset osób.

Jestem z Krakowa, nie widziałem tej sytuacji na własne oczy ale jestem w stanie uwierzyć. Wawa + okolice to pewnie koło 2,5-3 mln ludzi. Zakładając że było 300 osób chętnych na nie to zaledwie co 10'000 osoba. A nie zapominaj o całej maści różnych handlarzy. Wystarczy zeby wrzucili taki aparacik na Allegro za 3100 zł... czysty zysk.

 

Za 3000 zł z obiektywem można znaleźć w sieci! Nawet w Astro-Foto znajdą się wątki z podpowiedziami!

Najniższa cena jaką widziałem w necie za nowy komplet to 3150 zł. Oczywiście na Allegro.

Po drugie nie każdy ma sieć i nie każdy kupuje przez sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jeszcze raz powtarzam że to nie wina Balansu Bieli tylko Aberracji Chromatycznej obiektywu aparatu bo bez aberracji nie było by tych otoczek a balans bieli nie ma wpływu na ich istnienie bo tworzy je niedoskonała optyka obiektywu :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz chodzi mi o to ze samo tworzenie sie i istnienie otoczek jest jak slusznie zuwazyles wina aberracji obiektywu ale ich kolor nie! chodzi mi tylko o kolor tych otoczek a nie o proces i przyczyneich tworzenia. porownaj moje zdj i zdj Marka gdzie na obydwu sa otoczki ale rozniace sie kolorami np w przypadku ww Rigela.u mnie w aparacie mozna ustwaiac recznie balans bieli i wtedy faktycznie wszystko jest w innych kolorach... uff!

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie a nie powinna  Zdaje sie ze to Betelgeuse jest czerwona a Rigel niebieski  Ale to tylko takie male sprostowanie

 

No tak, zasugerowalem sie zdjęciem a to przecież Betelgeuse jest czerwona :oops:

 

Co do tego nieszczesnego koloru Rigela to na oryginalnym pliku ma on otoczke w kolorze fioletowym i jej zmiana na bardziej czerwoną nastąpiła gdzieś w czasie obróbki (nawet wiem gdzie :lol: ).

 

W przypadku niebieskawego koloru M42, zły balans bieli raczej bym wykluczył. Widać to chociażby po tej chmurce ktora jest mocno żółtawa, co sugeruje ze prawidłowy balans bieli jeszcze bardziej ochłodził by kolory na zdjęciu. Czyli wszystko miało by mocniejszą niebieską dominate łacznie z M42.

Ale napewno to przetestuje zwłaszcza, że C4000 ma poza domyślnie zdefiniowanymi kilkoma ustawieniami WB takze drabinke z możliwością 15 stopniowej korekcji WB.

 

A WB macie ustawione dla jakiego źródła światła (ew. dla jakiej temperatury)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.