Skocz do zawartości

Filtr Kenko LPR-II - 77mm


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam filtr anti light pollution Kenko LPR type II na gwint obiektywowy 77mm (największy jaki jest dostępny).

Filtr zakupiłem w PL do obiektywu Samyang 135mm f/2.0.

Stan idealny, użyty raptem kilka razy - obecnie nie mam montażu i obiektywu, więc filtr jest mi zbędny.

Nowy kosztuje horrendalne pieniądze, ja proponuję za 550 PLN (z wysyłką).

Filtr typu II jest przeznaczony do astrofotografii (typ I zalecany jest tylko do obserwacji wizualnych, w astrofoto wprowadza zbyt duże przesunięcia kolorów).

 

Tutaj opis filtra TYPE II na stronie producenta.

Zdjęcie Kasjopei wykonane z wykorzystaniem tego filtra można znaleźć w LINKU.

 

Filtr nie nadaje się do szerokich obiektywów, producent zaleca co najmniej 100mm ogniskowej (w przeliczeniu na pełną klatkę).

Zrobiłem trochę testów (opisu jeszcze nie ukończyłem), które można znaleźć w LINKU.

Jak widać, od bardzo jasnych obiektów mogą pojawić się flary, także ten filtr nie nada się do krajobrazu miejskiego z niebem w tle. Bardzo dobrze radzi sobie natomiast z łuną miejską w fotografii gwiazd i obiektów DS, gdzie odblasków już się nie obserwuje. Przy szerokich kadrach pojawiają się też przesunięcia kolorów, stąd zalecenie stosowania dłuższych ogniskowych.

Filtr doskonale się sprawdzi np. z obiektywem 70-200, 100-400 czy stałką 135 mm. W przypadku obiektywów z mniejszą średnicą filtra (np. 68 mm) można zastosować odpowiedni pierścień redukujący, kosztujący kilka - kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.