Jump to content

V warsztaty - propozycje terminu


przemas
 Share

Recommended Posts

Witajcie!

 

Może zostanę posądzony o zbytnie przyspieszanie sprawy ale tak juz jest na uniwerku, że trzeba zawczasu zaklepac miejsce bo jak wejdą nam w termin studenci to będziemy się mogli w "de" pocałować ;D ;D ;D

 

Po ostatniej rozmowie z Mirasem stwierdziliśmy, że dobrze by było gdyby warsztaty odbyły się w październiku. No właśnie, tylko w którym tygodniu? Moim zdaniem trzeba tak dobrać weekend aby było miarę ciepło, no i oczywiście w miarę młody (stary) Księżyc.

 

Ze Starry Nighta wynika, że najoptymalniejszym wydaje się weekend 3-5 ewentualnie 17-19 października. Co Wy na to? Szef stacji Sławek Skierka, ma teraz sprawdzic w rozpisce praktyk czy przypadkiem nie ma tam w tym czasie zorganizowanej grupy młodych piwopojów (czyt. studentów) ;D ;D ;D

 

Macie jakieś uwagi???

 

Pozdrawiam serdecznie!!!

 

Przemas

Link to comment
Share on other sites

Guest emde

19 paździerza są moje urodziny - zapraszam na kiełbachy z grila i piwero - oczywiście Lech (Poznań) - tylko gdzie mam przyjechać z walizami?

(może do tego czasu będę już miał Alamaka?)

Link to comment
Share on other sites

19 paździerza są moje urodziny - zapraszam na kiełbachy z grila i piwero - oczywiście Lech (Poznań) - tylko gdzie mam przyjechać z walizami?

(może do tego czasu będę już miał Alamaka?)

Przemas zobacz jak termin się wyklarował :))))

Link to comment
Share on other sites

Mistrzu, ale napisałem wyraźnie, że chodzi tylko o październik. Wrzesień odpada na 100%.

 

...więc machnąłem to jako sugestię...

 

emde! : 19.X moja sister też ma urodziny - kończy...khmmm...khmmm...lat więc jest ciągle młoda ;) ;D

Link to comment
Share on other sites

zaproś na warsztat nr V - oblejemy wspólnie ;)

 

Mieszka w Częstochowie z mężusiem i "hrabią" czyli moim siostrzeńcem (urodził się tydzien po WTC...) :D ...po prostu jestem WUJO ;) ;D...nie wiem czy da radę , ale jakby jakiś weekendzik (no i zależy od odległości)to chętnie bym się rzucił z familią na warsztacik :)

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim światłosiła. Chcę używać Arktura do DS (lub jak ko woli DSO), a na planetki planuję zakup (oj, daleko wybiegam w przyszłość) refraktorka. Najpierw myślałem nad Antaresem, ale różnica to zaledwie 4 kg. Alamak co prawda to (tubus) 4,5 kg, ale mam w planie działeczkę a samochodzik jest. Przyszłościowo zamierzam przeprowadzić się pod miasto (5-10km).

Poza tym :

- zwierciadełko 27 cm,

- 2" wyciąg,

- opinia na temat dzieł Janusza.

Poza tym dla dobsona na 99% chcę napędzik elektr. (ten co przechodzi fazę testów). Co jest alternatywą dla drogich i jeszcze nie na moją kieszeń montaży. Cóż czeka mnie w przyszłości zakup Gemini41 lub jak w Polsce się coś ruszy to cudenko o podobnych parametrach (co brałem pod uwagę). Poza tym to już 7 lat czekania na sprzęt, a ten czas spożytkowałem na szukanie sprzętu (walają mi sie katalogi Meade, Bressera, "u" i wszelkiej maści wydruki z netu dot. Tałów... :D ). Klamka zapadła. Pomogłem finasowo matuli i ma teraz sklep. Odłożyłem trochę grosza, więc najwyższa pora, żeby pomyśleć już o sobie.

Można powiedzieć, że nie ma jednego powodu.

Link to comment
Share on other sites

Guest emde

A ja mam dylemat. Chciałbym jednak trochę uniwersalniej - nie czytać "Uniwersałniej" >:( - nie napatrzyłem sie jeszcze wystarczająco na planetki moim Mizarem - po pewnym czasie staje się niestety lunetką celo (kiedyś - a mam go od 10 lat - to było coś - kupiłem za 400zł od ruskich na targu). Chociaż sam nie wiem, jeszcze się waham. To lusterko, światełko...

A ile za napędzik u Leszka J? Bo mi na wszystko kasy od razu chyba nie starczy :(

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

W ogóle proponowałbym na rok wcześniej robić propozycje, ponieważ w zakładach pracy i firmach robiony jest ogólny plan urlopowy dla pracowników(żeby nie wyszło tak, że nikogo nie ma w okresie czerwiec wrzesień). W tym roku uwzględniłem OZMA'ę oraz nów wrzesień-październik.

Dlatego można byłoby zrobić terminarz wszystkich organizowanych imprez astro.

Link to comment
Share on other sites

U nas kadrówki często molestują mnie na początku roku :-X , bo wiedzą, że istnieje art.163 k.p. >:(

Oscarze - wiesz jaka u nas awantura była co do przesunięć urlopów!!! Dżezzzzzuuuu...myslałem, że te baby się pozabijają!!!!!! ;):o

Link to comment
Share on other sites

taaaaa...a jak nie ma wyboru??? Dracula na żywo, Noc żywych trupów w realu...Heidi z gór... :o;) ale żyć z nimi można, czyli to nie przypadek doktora Wyciora :)

Link to comment
Share on other sites

Chwała postępowi technicznemu na Mazurach ;) poza tym z każdym przecinkiem biegają do mnie...no i nie są podłączone do neta! Boże chroń Kadrówki! :D ;D

Link to comment
Share on other sites

Marcin, może wreszcie zmontujemy jakieś mazursko-podlaskie obserwacje ??, może być kompromisowo w połowie drogi między B-stokiem a Ełkiem, np w jakiś wrześniowy czy październikowy nów, będzie pewnie parę komet wtedy wizualnie i mnóstwo innych badziewi.

Skrzyknie się wtedy ludzi i spootkamy się większą kupką na taki małym star-party :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.